Autor: muchomor
PJS po 3 kolejce
Z delikatnym opóźnieniem, ale wracamy z klasyfikacją Pro Junior System. W odróżnieniu od poprzednich sezonów, tym razem w klasyfikacji PJS nie są uwzględniane drugie drużyny. Polonia, podobnie jak w minionym sezonie, raczej nie włączy się w walkę o nagrody związane z PJS. Po 3 kolejkach nasz zespół zajmuje 13 miejsce. Continue reading „PJS po 3 kolejce” →
Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów
Bilans spotkań omawianych drużyn MKS-u Polonia Warszawa jest taki sam, jak tydzień temu. Zespół u-19 wygrał drugi raz z rzędu, poloniści w CLJ u-17 po raz 2 zremisowali, a drużyna u-15 przegrała drugi raz z rzędu. W ten weekend sezon rozpoczął też najstarszy rocznik u-19 Polonii Warszawa S.A., który został rozbity przez Wisłę Płock. Continue reading „Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów” →
Przełamanie drugiej drużyny – wygrana z Olimpią Warszawa
Dzisiaj Polonia II miała dobrą okazję na przełamanie – grała z Olimpią Warszawa, która po 3 meczach miała 1 pkt na koncie. Na szczęście nasi zawodnicy nie zawiedli i odnieśli drugą wygraną w lidze okręgowej, pokonali 2:0 gości. Continue reading „Przełamanie drugiej drużyny – wygrana z Olimpią Warszawa” →
Mecz Polonii II z Olimpią Warszawa bez udziału publiczności
Jak poinformował klub na swoich social mediach, dzisiejszy mecz ligi okręgowej między Polonią II i Olimpią Warszawa odbędzie się bez udziału publiczności. Continue reading „Mecz Polonii II z Olimpią Warszawa bez udziału publiczności” →
Nerwowa końcówka, ale Polonia z 3 punktami
Polonia wygrała drugi mecz z rzędu, dzisiaj nasi zawodnicy na wyjeździe pokonali 2:1 Olimpię Zambrów. Oczywiście zrobili to w swoim stylu, zapewniając nerwową końcówkę. Poloniści do 90 minuty prowadzili 2:0, a powinni wyżej, ale dali się skontrować po własnym rzucie rożnym. Na szczęście potem już „Czarne Koszule” mądrze się broniły. Bohaterem został Tomasz Andrzejewski, który zdobył 2 bramki. Continue reading „Nerwowa końcówka, ale Polonia z 3 punktami” →
76 lat od walk na stadionie Polonii Warszawa
Dokładnie 76 lat temu, 22 sierpnia 1944 r. powstańcy warszawscy rozpoczęli próbę przełamania niemieckich linii obronnych w okolicach Dworca Gdańskiego. Atak powstańców prowadził przez stadion Polonii Warszawa. O walkach na Konwiktorskiej 6 opowiedział Juliusz Kulesza – uczestnik Powstania Warszawskiego, pisarz i wierny kibic „Czarnych Koszul”. Continue reading „76 lat od walk na stadionie Polonii Warszawa” →
Zapowiedź: Olimpia Zambrów – Polonia Warszawa
W najbliższej kolejce Polonia zagra z rywalem doskonale znanym – Olimpią Zambrów, z którą w jednej lidze gramy już 5 sezon z rzędu. Wliczając mecze sparingowe, przez ostatnie 5 lat Polonia z Olimpią grały ze sobą 12 razy (7 meczów ligowych i 5 sparingów). Nasz zespół wygrał 5 z tych spotkań (4 ligowe i 1 sparing) i 7 przegrał (3 ligowe i 4 sparingi). Continue reading „Zapowiedź: Olimpia Zambrów – Polonia Warszawa” →
Miasto nie zapomniało o stadionie
W ostatnim czasie na Polonii dzieje się dużo. Przyjście nowego właściciela ożywiło klub, ale w kwestii nowego stadionu panowała ostatnio kompletna cisza. Temat ten pojawił się tylko na początku rządów prezesa Nitota, gdy przedstawił on swoje stanowisko w planie rozwoju dla Miasta. Jak wynika jednak ze słów Wiceprezydent Renaty Kaznowskiej, temat nowego stadionu dalej jest aktualny. Continue reading „Miasto nie zapomniało o stadionie” →
Pewne zwycięstwo rezerw w pucharowych rozgrywkach
Udana była dla polonistów pucharowa środa. Swoje spotkania wygrał zarówno zespół U-19 MKS-u Polonia Warszawa, jak i rezerwiści z Polonii Warszawa S.A. Continue reading „Pewne zwycięstwo rezerw w pucharowych rozgrywkach” →
Pucharowa środa
Już jutro kolejna runda warszawskiej fazy Pucharu Polski. Niestety zamiast czterech polonijnych spotkań odbędą się tylko dwa. Jak już informowaliśmy, z rozgrywek z powodu walkowera odpadł seniorski zespół MKS-u Polonia Warszawa. Poza tym odwołany został mecz juniorów Polonii Warszawa S.A. Ich rywal – Agape Białołęka – wycofał się z rozgrywek, więc poloniści przeszli dalej dzięki walkowerowi. Continue reading „Pucharowa środa” →
Seniorzy MKS-u odpadają z pucharowych rozgrywek po walkowerze
Niestety w III rundzie warszawskiej fazy Pucharu Polski nie będzie kompletu polonijnych drużyn. W zespole seniorskim MKS-u, który pokonał 4:0 Pogoń III Grodzisk Mazowiecki, wystąpili nieuprawnieni zawodnicy. W efekcie rywal wygrał mecz walkowerem. O sprawie poinformował profil na FB Wichru Kobyłki, z którego drużyną miał mierzyć się nasz zespół. Continue reading „Seniorzy MKS-u odpadają z pucharowych rozgrywek po walkowerze” →
Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów
W ten weekend do gry wróciły niektóre roczniki MKS-u Polonia Warszawa. Weekend nie był do końca udany. Zaczęło się od straty punktów w CLJ u-17, a potem przyszła wysoka porażka w derbach z Legią. Na pocieszenie zwyciężył najstarszy rocznik ze Zniczem Pruszków – największym rywalem w walce o awans do ligi makroregionalnej. Continue reading „Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów” →
Poloniści | Wielka Polonia Warszawa Online | Konwiktorska 6 | KSP | Warszawska Ferajna | Polonia 1911

1 kolejka
1/2 finału baraży

