Polonia II z kolejnym awansem w pucharowych rozgrywkach

Nie zatrzymuje się Polonia II Warszawa w warszawskiej fazie Pucharu Polski. Dzisiaj druga drużyna, solidnie wsparta zawodnikami pierwszego zespołu, pokonała 2:0 Znicz II Pruszków, który zajmuje 7 miejsce w IV lidze. Bramki zdobywali zawodnicy drugiego zespołu – Piotr Śledziewski i Batuhan Budan. 

Piotr Śledziewski

14.10.2020 r., Warszawa
Polonia II Warszawa – Znicz II Pruszków 2:0 (0:0)
bramki: Piotr Śledziewski 76, Batuhan Budak 90+

Polonia II: Sławomir Abramowicz – Jakub Wyszkowski (65. Kacper Żakowski), Damian Slyusarienko, Kacper Górski, Krystian Ambroziak – Batuhan Budak, Marcin Szymczak, Mariusz Wierzbowski (65. Witold Prokopczyk), Kacper Roguski (85. Patryk Kędziora), Rafał Wroński (85. Konrad Rowicki) – Piotr Śledziewski.

Źródło: własne/kspolonia.pl

Author: muchomor

22 thoughts on “Polonia II z kolejnym awansem w pucharowych rozgrywkach

 1. Nie w temacie, ale…

  Redakcjo,
  Dlaczego nie było newsa o wywiadzie prezesa Nitota sprzed dwóch dni dla Onetu. Mega ciekawe, kontrowersyjne, trudne kwestie dla naszego środowiska. Zamierzone by nie dolewać oliwy do ognia czy przeoczyliście? Pozdrawiam

  1. Było ale w shoutbox, na pewno poglądy Pana Nitot nie każdemu przypadną do gustu, ale decydują pieniądze. I tyle w temacie. Do Oo ligi nas wprowadzi ale co dalej trudno przewidzieć.

 2. W wywiadzie z Nitotem padają dla mnie trzy ważne sprawy:

  1. Narzuca swoje poglądy nt. spraw obyczajowych – m. in. że jest mu nie po drodze z ludźmi o konserwatywnych poglądach i taki chce na K6 „otwarty” klub tworzyć.

  2. Chodzi mu po głowie wprowadzanie zakazu stadionowego na podstawie zapisu monitoringu w sprawie transparentu LGBT

  3. Chce inwestować swoje pieniądze tylko przez 5 lat

  Do tego dochodzą dwa punkty dotyczące jego niewiedzy:

  4. Dla Nitota Pazio to wychowanek…

  5. Wg Nitota w I lidze kluby zaczynają na siebie zarabiać, a jak mu dziennikarz mówi, że koszty są jeszcze wyższe to z rozbrajającą szczerością przyznaje, że się jeszcze uczy futbolu.

  Punkty 3 i 5 pokazują, że trzeba szybko robić awans bo Francuz finansowo nie da rady i nie odrobił pracy domowej – może być finansowo znowu nieciekawie.

  Sprawy światopoglądowe to też mały skandal – daje kasę i nadużywa swoje prawa.

  Oczywiście nie mamy na powyższe żadnego wpływu. Oby wyciągnął Polonię do I ligi a potem niech sprzeda klub komuś innemu. Trzeba zaciskać zęby.

  1. Kwestie światopoglądowe zostawiam za stadionem, nie obchodzi mnie czy ktoś jest lewicowy, czy prawicowy, chciałbym, żeby pan Nitot także tak postępował. Próba utworzenia jakiegoś sztucznie otwartego, komercyjnego tworu nie będzie dobrze odebrana w środowisku polonijnym, tego jestem pewien. Zgadzam się z fragmentem „daje kasę i nadużywa swoje prawa”. Też to już zaważyłem i nie za bardzo mi się to podoba.
   Odnośnie finansów trzeba słusznie zauważyć, że gdyby nie Nitot to bylibyśmy już w B klasie, ale z drugiej strony te także wyolbrzymiane w każdej wypowiedzi „miliony” nie gwarantują nawet solidnego zespołu w I lidze, gdzie budżet roczny oscyluje w granicach 8-10 milionów (czyli tyle ich Nitot chce zainwestować przez cały swój pobyt w Polonii).
   Podsumowując, trzeba szukać nowych sponsorów, bez nich projekt upadnie po 5 latach, a my będziemy grali derby z Bednarską Warszawa.

 3. Szanujmy Nitota takiego jaki jest. To tylko Francuz, a wiadomo jak tam u niego nad Sekwaną przebiegły progresywne przemiany. Nas tak nie przerobią więc to co on wygaduje na temat kibiców to tylko jego gadanie. Taki typ.
  Nitot nie jest arabskim szejkiem więc będzie tak długo to ciągnął ile wydoli. Prxymykajmy oczy na to co sobie tam ględzi, bo on pewnie jest przekonany, że innego niż „postępowy” świat nie ma. My kibicujemy naszej Polonii i niech tak zostanie.

 4. @ Friq- widzę, że aż przebierałeś nóżkami żeby zacząć temat polityczny na forum bo musisz przeciez wyrazić swoje zdanie.

  Skoro zacząłeś to ja Ci odpowiem- kłamiesz. W wywiadzie Nitot nigdzie nie mówi, że jest mu nie po drodze z kibicami konserwatywnymi.
  Mówi jedynie, że nie będzie akceptował zachowań osób które wykluczają innych ze stadionu przez to, że mają inne poglądy.
  Nitot nie manifestuje swoich poglądów.
  Bo słowa o otwartości na każdego kibica jakiekolwiek ma przekonania, religie, kolor skóry to nie jest manifestacja żadnych poglądów politycznych, To są prawa człowieka i prawa ludzi do wolności.
  Tyle.
  Po drugie stadion to nie jest miejsce na pokazywanie swoich poglądów politycznych więc w ogóle nie powinniśmy na ten temat rozmawiać.
  Powinniśmy raz na zawsze wyrzucić politykę ze stadionu Polonii, To prowadzi tylko do wojenki polsko-polskiej.
  Ja podobnie nie akceptuję ludzi którzy nie akceptują innych bo uważają, że skoro „ja” jestem taki to inni też muszą tacy być a jeśli nie będą to trzeba ich tępić. Co to w ogóle jest za myślenie?
  I kto w ogóle powiedział, że większość kibiców Polonii jest konserwatywna, prawicowa i nie akceptuje innych poglądów?
  Ty Friq? Czy Ci co zawieszają szmatę na trybunach i uważają się za reprezentantów wszystkich?

  Żyj i daj żyć innym.
  I dokładnie takie samo podejście miałbym do lewicowca wywieszającego flagę tęczową na trybunie jak do prawicowca wywieszającego flagę anty LGBT.

  @ Friq jeszcze na koniec cytat z Twojego wpisu „trzeba zaciskać zęby i liczyć, że sprzeda klub”

  Wystarczy, że Nitot nie podziela poglądu prawicowego (ale zarazem nie manifestuje swoich poglądów politycznych) to dla Ciebie jest już nie do zaakceptowania?
  Czy inni ludzie, kibice muszą mysleć tak jak Ty?

  Ogarnij się chłopie.
  A przede wszystkim wyrzuć politykę z debaty o Polonii. Bo takimi wpisami i zachowaniami dzielimy tylko kibiców a powinniśmy łączyć i sprawiać żeby przychodziło nas na mecze jak najwięcej.

 5. Oj Norweg, Norweg. Sam stawiasz jakieś tezy, a potem je obalasz.

  Ale jeżeli ja kłamię niech Ci będzie.

  Ale…

  W jednym Cię zacytuję, napisałeś:

  „I kto w ogóle powiedział, że większość kibiców Polonii jest konserwatywna, prawicowa i nie akceptuje innych poglądów?”

  W wywiadzie Pan Nitot mówi: „Wiemy, że kibice są głównie konserwatywni, ale nie przeszkadza nam to do momentu, gdy nie są fundamentalistami[…]”.

  No więc odpowiedź znajdziesz w wywiadzie. Pan Nitot powiedział, że wg niego kibice Polonii są głównie konserwatywni.

  Ja tam nie wiem jacy są i bardzo nie chcę wiedzieć. Ale on już wie, że „kibice [Polonii] są głównie konserwatywni”. Badania Francuz robił, że wie? On już zaszufladkował. To jest dopiero dzielenie środowiska (!)

  A jak nie chcesz by temat światopoglądowy był poruszany to poproś o to przede wszystkim Francuza. Mój wpis ma zasięg max 50-200 czytelników i w nim nie mówię czy jestem konserwatywny czy nie albo wierzący czy nie – piszę, że jestem przeciwny temu, że ten milioner opowiada w co on wierzy lub nie wierzy i co popiera, że wogóle porusza te sprawy, które mogą zaszkodzić Polonii, wywiad Francuza ma naprawdę większy zasięg od mojego wpisu, pewnie trzeba go liczyć w Onecie w dziesiątkach czy w setkach tysięcy wyświetleń. To Francuz poruszył ten temat i to w mainstreamie. Żeby nie było jestem za apolitycznością na K6, przeciwko wszelkim transparentom, ale Ty już mnie oceniłeś, już wydałeś osąd. I mnie pouczasz nt. dzielenia środowiska. Ja jestem nikim w tej sprawie, szarym człowiekiem i nie zrobiłem krzywdy Polonii, Nitot ma oddziaływanie na nasze środowisko. Wywiad nie jest neutralny światopoglądowo – jesteś Norweg w błędzie. Przeczytaj jeszcze raz uważnie zdanie po zdaniu. Francuz sam porusza tematy, dzieli się swoimi poglądami, generalizuje poglądy środowiska Polonii, ale to niby ja szary nikt podnosi rękę na jedność środowiska i obniża frekwencję ;-).

  ***
  Francuzie, wuja się dowiesz w co ja szary kibic wierzę i co popieram. Dla dobra Polonii. Chociaż to nie ma znaczenia. Ty już sam wiesz i opowiadasz o tym dziennikarzom piszącym w portalu o ogólnopolskim zasięgu. Brawo Ty!

  Ps. Naprawdę niech ten francuski osiołek zatrudni jakiegoś doradcę medialnego.

 6. Mimo wszystko wsadzę kij w te szprychy :

  (…)Mam teraz tysiąc ważniejszych rzeczy do załatwienia. Dla dobra Polonii. (…) Ostatnie dwa zdania z wywiadu, nie cytuję wcześniejszych dwóch bo jeszcze zostanę wyrzucony z tego forum a nie chciałbym.

  Co jest dobrem Polonii ? Rozwój sportowy i biznesowy czy też ludzie ze swoimi poglądami i przekonaniami. BEZ LUDZI nie będzie Polonii , same pieniądze nie wystarczą.
  Powtarzam, musimy współpracować z Panem Nitot ale po awansie do II ligi radziłbym szukać nowego właściciela, bo może być różnie. OBYM SIĘ MYLIŁ>.

 7. @ Newbojkot- niestety może być tak jak piszesz. Jeśli Nitot zamierza zainwestować „tylko” te 10 mln o których wspomina to niestety może to nie wystarczyć żeby dojść nawet do 1 ligi.
  2 mln już poszło na spłacenie długów. 3,7 mln to koszty tego sezonu. Wypadła pomoc finansowa miasta + zamknięte są stadiony- brak wpływów z biletów. To są setki tysięcy złotych które się nie pojawią w kasie klubu.
  Nie wiemy czy w tym sezonie zrobimy awans. Może być też tak, że sezon zostanie anulowany zupełnie.
  Kolejny sezon w 3 lidze i kolejne przykładowo 4 mln zł i okazuje się, że limit wkładu został wyczerpany. A jesteśmy nadal w 3 lidze bądź w 2. (choć jak dla mnie takim składem musimy zrobić awans i go zrobimy. Kropka)
  Trochę patrzę na to wszystko z obawami. Mam natomiast nadzieję, że Nitot zakocha się w naszej Polonii, że zainwestuje większą sumę niż początkowo zapowiadał. Bardzo mu kibicuję i cieszę się, że powoli jest coraz lepiej. Narazie jest zbudowany poziom sportowy, mam nadzieję, że niedługo zostaną dołożone kolejne filary klubu i będziemy się rozwijać.
  Jest współpraca z MKSem na której tak wielu zależało. Idziemy do przodu.

 8. Norweg – odrzucamy światopogląd (choć dla JEST WAZNY)
  Po PIERWSZE:
  3,7 mln zł za sezon i Nitot uważa że nie musimy awansować ?
  Za 8 mln zł Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy (ledwo, ledwo ale jendak) .
  Po DRUGIE
  Ma 10 mln zł na 5 lat czy na dwa lata ? Bo jak na 5 lat, to oznacza ,że już wydał 5 mln zł, a na II ligę musimy mieć podobny budżet .
  PO TRZECIE
  Nitot nie zakocha się w POLONII bo jak tylko przyjdą gorsze wyniki i usłyszy narzekania itp. to szybko się wkurzy a chyba szybko się denerwuje (sprawa biletów to tylko drobiazg).
  PO CZWARTE
  Nitot liczył że jak będziemy w czubie III ligi to przyjdzie od razu 2-3 ludzi i będzie bulić 30-40 zł za bilet (za tyle można dostać bilet na Cwks , gorsze miejsca ale można).
  WYNIK w mojego głupiego rozumowania:
  Albo Pan Nitot jest niepoprawnym romantykiem (w co wątpię) albo robi jak Wokulski dziwne interesy (źle skończył) .
  PO RAZ KOLEJNY SIĘ PYTAM :
  dlaczego w Nowym Dworze MAz czy Grodzisku Maz robią wyniki za dużo mniejszą kasę (bo nie wierzę że bula 3 mln zł rocznie). Tylko stadion nas wykańcza czy tu piłkarze muszą grać za 3 razy więcej niż gdzie indziej?
  JESTEM niedouczony czy co ?
  Proszę o sensowne odpowiedzi.
  Aha – to ile poszło tych karnetów – 300 ? Bo ja kupiłem i liczyłem że pójdzie 1000 albo i więcej.

  1. Nie wiem jaki budżet ma Świt. Wiem za to, że Pogoń jeśli zliczyć wszystko ma bardzo podobny budżet do naszego.
   Od naszego 3,7 M odliczasz koszty wynajęcia stadionu, ochrony i boisk treningowych.
   Pogoń ma to wszystko za darmo (poza ochroną ale to nieporównywalnie mniejsze koszty). Dostaje wsparcie finansowe z miasta oraz część zawodników jest dodatkowo zatrudniona w spółkach miejskich jak wodociągi itd.

   Jeśli chodzi o wynagrodzenia to na jakiej podstawie rzucasz hasła „czy tu piłkarze muszą grać za 3 razy więcej niż gdzie indziej?”.
   Jesteś w bardzo dużym błędzie, nie wiem czy to Twoje domysły czy gdzieś to usłyszałeś.

   Ja wiedzę odnośnie widełek płacowych w Polonii akurat posiadam i wiem jakie to są stawki.
   I bardzo byś się zdziwił bo nasi piłkarze nie zarabiają więcej niż w innych klubach. A wręcz na wielu zawodników nie było nas stać lub poprostu nie chcieliśmy płacić takich pieniędzy.

   Wielu zawodników myślało, że zrobi na Polonii deal życia i krzyczało wysokie stawki co od razu kończyło z nimi rozmowę.
   Kluby jak Radunia Stężyca potrafiły zaproponować dużo wyższy kontrakt niż my.

   Nitot okazuje się być bardziej skąpcem i dusigroszem niż gościem który szasta kasą.

   Do Twojego pierwszego punktu: Uważam, że z takim składem my musimy mówić jasno otwarcie i głośno, że walczymy o awans. Nitot teraz mówi o pierwszej ósemce- dla mnie to jest zakłamywanie rzeczywistości i zdejmowanie z siebie odpowiedzialności a także z piłkarzy i trenera. Przed sezonem myślałem, że będzie to bardzo trudne zadanie ale my mamy najlepszy skład i szkoda kasy włożonej w tym sezonie na marne gdybyśmy mieli nie awansować- bo rywale umówmy się nie są super mocni.

   Jeśli chodzi o karnety i ich liczbę sztuk chyba 300. Dla mnie to było oburzające i było mi wstyd, że tak mało ich się sprzedało. Ale to już nie wina Nitota, że nasi kibice dupa i nie potrafią kupić karnetu. Fajnie chociaż, że coraz więcej ludzi przychodziło na mecze to jest plus.

   Na koniec idąc za slowami Nitota- będą wyniki będą kibice. Myślę, że tak właśnie będzie. Pod koniec sezonu III ligi jeśli będziemy się bili o awans do końca będzie jeszcze więcej ludzi.
   Podobnie w II lidze jeśli będziemy grali „o coś”.

 9. Norweg
  Mocno mnie przekonaleś, nie mogę pojąć że małe miasta mogą tyle kasy wyłożyć a Warszawa daje (strzelam ) 50 mln zł w różnej wartości na cwks a reszta klubów niech ledwo dycha. Czyli Nitot jest kiwamy przez Miasto za to że on daje tyle kasy a Ratusz gówno pomaga.
  Naprawdę myślałem,że u nas piłkarze mają wyższe kontrakty niż gdzie indziej.
  Stadion nas dobija, powinien być niemal darmowy biorąc pod uwagę jego standard ,chociaż nam wystarczy do 1 ligi.
  Kwadratura koła.

  1. To co Warszawa robi ze sportem to jest kurestwo.
   Chyba wszyscy nasi rywale w lidze mają za darmo stadion, bazę treningową, stypendia dla piłkarzy, dofinansowania z budżetów miejskich.
   Tak samo jest w wyższych ligach.
   Inne duże miasta nie mają problemów żeby ładować w kluby kasę, mogą nawet być udziałowcem. Tylko Warszawa nigdy nic nie może.
   Łódź może zbudować dwa stadiony i bazy treningowe dla obu klubów.
   Chorzów może ładować co roku miliony.
   Takie dwa przykłady przebogatych miast.
   Jedyna rzecz na plus która się zmieniła po przyjściu Trzaskowskiego to chyba wsparcie 300 tys rocznie dla nas, Legii i Ursusa. Oczywiście już sprawa nieaktualna bo miasto wykręciło się rakiem i już nie płaci. Pandemia.
   Natomiast innych miast pandemia nie dotknęła jak widać bo nadal płacą na swoje kluby.

   A nie przepraszam miasto może wybudować stadion Legii, wydzierżawić go za kwotę którą chyba płaci Pepsi za prawo do nazwy stadionu a wszystko to co dzieje się już potem na stadionie to już wpada do kieszeni klubu a nie miasta- jak np około 1000 imprez okolicznościowych rocznie.

   To nie tylko Nitot jest kiwany przez miasto.
   To my wszyscy kibice jesteśmy kiwani, nieszanowani i marginalizowani.
   Świetnym przykładem jest to, że wynajmujemy stadion za ciężkie pieniądze a od dwóch lat siedzę przy tym samym upierd***** krzesełku bo dlaczego ktoś kto zarządza stadionem miałby to umyć.

   Dlatego jest tak, że nasz budżet na papierze może i wygląda okazale ale jak się zagłębisz to duża część z tego znika. A w innych klubach tak się nie dzieje.

   Uważam też, że Nitot popełnił błąd spłacając całe zadłużenie za stadion od razu. Miała po tym nastąpić świetlana przyszłość z miastem. Finalnie pozbawił się jakiejkolwiek karty przetargowej i teraz miasto już nas nawet nie wspiera.
   Jedyna aktywność miasta to chyba Kaznowskiej na twiterze i mamienie nas, że kiedyś tam wrócimy do rozmów o stadionie.

 10. Też uważam, że się wkurzy jak nie będzie wyników i zacznie się narzekanie.

  Odbieram go jak gościa, który ma bardzo duże ego. Pierwsza rzecz z brzegu: prowadzi bloga m. in. dla swoich pracowników i znajomych i dzieli się tam swoimi poglądami odnośnie różnych obszarów, również takich, które każdy powinien zachować dla siebie. Naprawdę za kogo się on uważa, że musi się dzielić swoimi mądrościami, jakie by one nie były. Jego pracownicy czytają bloga i co mu wygarną podpisując się swoim nazwiskiem: Hej Greg, nie zgadzam się, pieprzysz głupoty… . Przecież jeszcze nikt nikogo nie przekonał w necie m. in. do swoich obyczajowych poglądów. To jest głupie i nieskuteczne. Trzeba mieć mega potrzebę bycia słuchanym i mega potrzebę narzucania innym co mają myśleć.

  Co do finansów to nie rozumiem nic a nic. W ekstraklasie chce być dopiero w 2029 roku a kasy nie ma na budżet I ligi a może i na awans do II ligi jeżeli jeszcze trochę posiedzimy w III lidze. I ile on chce z tego baru wyciągnąć. Żartując: będzie musiał wprowadzić tam opcję z go-go, żeby to finansowo żarło. W trakcie transmisji z LM gołe laski chodzące po barze między jednym piwkiem a drugim. 😉 To się nie dodaje co on opowiada. Chyba, że Nitot chce tu innych inwestorów, ale wtedy trzeba się podzielić władzą a na to mu jego ambicje nie pozwolą. Stąd ja wracam do mojego zaciskania zębów i trzymania kciuków za Polonią. Na moje trzeba się wyrwać z tej ligi od razu w tym sezonie inaczej i publika siądzie i Francuzowi kasy zabraknie.

 11. Za to co zrobil dla Poloni to czapki z glow mu sie naleza od kibicow co by o nim niemowic uratowal klub…miasta natomiast nie rozumiem co oni chca tym osignoc nie dajac zadnego wsparcia i dojac kazdego kto chce zainwestowac w sport …Legi sie udalo innym jusz nie …i tego sie najbardziej obawiam ze w koncu Nitot jak Wojciechowski powie do miasta dosc i wtedy bedzie po klubie bo kto tu zainwestuje widzac co miasto wyprawia.. jedyne wyjscie to grac o awans w tym roku zeby jak najwieksza ilosc kibicow sciagnac nawet kosztem biletow i robic regularne marsze na ratusz zeby bylo glosno w srodkach przekazu…. to mim zdaniem jedyne wyjscie zeby miasto ustapilo od udupienia Poloni…co wy o tym myslicie…

 12. Myślę, że nasze obawy o sytuację Polonii mogą zostać rozwiane tylko poprzez szybki awans do 2 ligi. Wybrane mecze na tym poziomie są już transmitowane przez telewizję publiczną. Klub w ten sposób promuje się, zyskuje nowych kibiców. Staje się rozpoznawalny w całym kraju. Łatwiej zyskać sponsorów. A i z miastem łatwiej się rozmawia grając już na szczeblu centralnym. Wtedy szukałabym poparcia radnych dla idei budowy nowego stadionu. Im więcej radnych uda się przekonać tym lepiej. Radni są władni przeforsować swoje projekty na Radzie Miasta. Najpierw trzeba mieć poparcie radnych z opozycji, bo oni zawsze mają odmienne zdanie od rządzących. A potem zabiegać o względy u większości. Myślę, że awans do 1 ligi przesądziłby o rozpoczęciu inwestycji. Najpierw muszą być wyniki sportowe.

  1. Masz rację, musimy dostosować się do sytuacji jaka jest, jesteśmy w III lidze i łatwo na tym opierać polemikę tym którzy nie chcą żebyśmy mieli stadion

   Przypomnę jedną rzecz- gdy zapadła decyzja o budowie stadionu Legii, Polonia też była w ekstraklasie ale wiele osób z tych anty o tym nie chce pamiętać

   Gdybyśmy mieli normalny stadion nigdy nie znaleźlibyśmy się tu gdzie jesteśmy dziś

Dodaj komentarz