Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

W ten weekend po raz pierwszy w tym sezonie nie wygrał MKS Polonia u-19, który na wyjeździe uległ 0:1 Mławiance Mławie. Kapitalnie spisały się jednak zespoły u-15 i u-17, które odpowiednio pokonały Escolę i Legię. Powody do zadowolenia mają także w Akademii Spółki – zespołowi u-16 udało się zrewanżować RKS-owi Okęcie za wysoką przegraną w pierwszym meczu.

Jakub Grzegorzewski, Piotr Miszczuk

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Mławianka Mława – Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Niestety poloniści nie zakończą sezonu z kompletem punktów. W 10 kolejce trochę niespodziewanie Polonia przegrała na wyjeździe z czwartą Mławianką Mława. Zwycięska bramka dla rywali padła w 75 minucie. Sytuacja w tabeli nadal jest jednak komfortowa, Polonia ma 8 pkt. przewagi nad drugim Ursusem, który rozegrał jedno spotkanie mniej.

W sobotę „Czarne Koszule” mogą już właściwie odebrać rywalom szanse na dogonienie naszej drużyny. O 14:30 podopieczni trenera Mateusza Dudka zmierzą się na Saharze z Ursusem Warszawa. Na wyjeździe poloniści po wyrównanym meczu wygrali 1:0. Rywal jest w dobrej formie, od porażki z Polonią Ursus rozegrał 5 spotkań i zdobył w nich 13 pkt., tracąc tylko 1 bramkę.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Legia Warszawa 6:3 (1:1)

Kto zdecydował się wstać rano w sobotę i o 10:00 stawić się na Saharze, na pewno nie żałował swojego wyboru. Mecz pomiędzy Polonią i Legią, jak na derby przystało, był pełen emocji, ale co najważniejsze, zakończył się okazałym zwycięstwem „Czarnych Koszul”. Polonia wyszła na prowadzenie w 20 minucie, ale już 5 minut później był remis. Do przerwy było 1:1. W 51 minucie poloniści znów wyszli na prowadzenie, ale cieszyli się z niego bardzo krótko. Trzy minuty później Legia wykorzystała niepewne wyjście naszego bramkarza. Na szczęście nasi zawodnicy nie załamali się i jeszcze bardziej zaatakowali gości. W efekcie już w 60 minucie Polonia była ponownie na prowadzeniu. Fantastyczną akcją popisał się Kacper Jakóbczyk, który latem przeniósł się z Łazienkowskiej 3 na Konwiktorską 6. Ograł trzech rywali i pokonał bramkarza strzałem w samo okienko sprzed pola karnego. W 65 minucie było już 4:2, drugi raz trafił Jakóbczyk. Minutę później nasz zespół prowadził 5:2, a za chwilę „Czarne Koszule” wygrywały 6:2. Ostatnie słowo należało do legionistów, jeden z rywali swobodnie ominął kilku naszych zawodników i z bliska pokonał bramkarza. Dzięki zwycięstwu Polonia wróciła na pozycję lidera.

W niedzielę „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z GKS-em Bełchatów, początek spotkania o 12:00. Rywal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z bilansem 8-40. Na Saharze było 7:3 dla Polonii.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Escola Varsovia – Polonia Warszawa 0:2 (0:0)

Miłą niespodzianką sprawił zespół Macieja Wesołowskiego. Polonia wygrała na wyjeździe 2:0 z drugą Escolą Varsovia. Kolejną bramkę strzelił Paweł Kosmalski. Dzięki zwycięstwu Polonia moze powoli już przestać martwić się walką o utrzymanie.

W sobotę o 10:15 młodzi zawodnicy Polonii zagrają na własnym boisku ze Zniczem Pruszków. Rywal ma 2 pkt. straty do naszego zespołu, ale i jeden mecz mniej rozegrany. W pierwszym meczu było 2:2.

***

Polonia Warszawa S.A

U-19 I liga mazowiecka A1: Polonia Warszawa – KS Wesoła 3:3 (3:2)

Pełen emocji był środowy mecz zespołu u-19 Akademii Polonii Warszawa S.A. Nasz drużyna już od 1 minuty grała w dziesiątkę, ale udało się polonistom wyjść na prowadzenie w 8 minucie. Niestety radość trwała tylko dwie minuty. W pierwszej części poloniści wychodzili jeszcze dwa razy na prowadzenie i ostatecznie wygrywali do przerwy 3:2.  Rywal zdołał jednak wyrównać i mecz skończył się remisem 3:3.

W najbliższej kolejce Polonia zagra na wyjeździe z Unia Warszawa, w sobotę o 17:00. Rywal zajmuje drugie miejsce, mając 3 pkt. przewagi i jeden mecz więcej rozegrany. Na Saharze było 4:4.

***

U-18 I liga ogręgowa A2: Korona Góra Kalwaria – Polonia Warszawa  (0:0)

Niestety na wyjeździe Polonia przegrała z drugą Koroną Góra Kalwaria. Nasi zawodnicy mogą być rozczarowani, bo to oni w 55 minucie strzelili bramkę jako pierwsi.

Już w środę szansa na rewanż, o 11:30 poloniści zagrają na Saharze z Koroną, która po zwycięstwie zajęła pozycję lidera. Polonia jest na 4 miejscu i traci 4 pkt. Potem w niedzielę o 12:30 „Czarne Koszule” zagrają u siebie z Mazowszem Miętne, czyli ostatnią drużyną ligi. Na wyjeździe poloniści wygrali 6:3.

***

U-17 II liga okręgowa B1:  Polonia Warszawa – Okęcie Warszawa 2:0 (1:0)

Pozytywnie zaskoczył zespół u-17, który wygrał z będącym wyżej w tabeli Okęciem Warszawa; to pierwsze 3 pkt. tej drużyny. Polonia niestety jednak nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

W niedzielę poloniści na wyjeździe zmierzą się z Realem Academy, który plasuje się pozycję wyżej od Polonii, mając 6 pkt. więcej i jedno spotkanie więcej rozegrane. Na bocznym boisku rywal wygrał 2:1.

Źródło: własne/ laczynaspilka.pl/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl