Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Miniony weekend był umiarkowanie udany dla MKS-u. Tradycyjnie swój mecz wygrał zespół u-19, który pewnie zmierza do ligi makroregionalnej. Pierwszy raz przegrała jednak drużyna u-17, która w efekcie straciła pozycja liderę w swojej grupie CLJ. Meczu nie wygrał także zespół u-15, ale jako pierwszy w CLJ urwał punkty Legii.

Dawid Keller

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Polonia Warszawa – Drukarz Warszawa 4:2 (4:0)

W rewanżu Polonia nie odniosła już tak wysokiego zwycięstwa, jak w pierwszym spotkaniu, gdy na wyjeździe „Czarne  Koszule” pokonały 6:1 Drukarza. Nasz zespół miał jednak mecz całkowicie pod kontrolą, po pierwszej połowie było 4:0 dla polonistów. To 9 zwycięstwo naszego zespołu w 9 meczu. Polonia ma 11 pkt. przewagi nad drugim Ursusem, który rozegrał jedno spotkanie mniej.

W niedzielę „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z MKS-em Mławianką Mława. Rywale zajmują czwarte miejsce, mając 14 punktów na koncie. W pierwszym spotkaniu poloniści wygrali 3:1. Początek spotkania o 17:00.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: UKS SMS Łódź – Polonia Warszawa 2:0 (1:0)

Niestety zespół u-17 poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie. Polonia na wyjeździe przegrała 0:2 z UKS-em SMS Łódź. Porażkę „Czarnych Koszul” wykorzystała Legia Warszawa, która na wyjeździe pokonała 3:1 z Jagiellonią Białystok i została liderem.

W najbliższej kolejce przed polonistami najlepsza okazja na odrobienie dwupunktowej straty do lokalnego rywala. Polonia zagra w sobotę o 10:00 na własnym boisku z Legią. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Legia Warszawa 4:4 (3:3)

Derby w CLJ u-15 były bardzo emocjonujące. Mecz lepiej zaczęła Legia, która prowadziła 1:0. W 28 minucie było jednak już 2:1 dla Polonii. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 3:3. W drugiej połowie wynik długo się nie zmienił, ale w 72 minucie goście wyszli na prowadzenie. Poloniści nie poddali się i na 2 minuty przed końcem spotkania „Czarne Koszule” wyrównały. Polonia jako pierwsza urwała punkty Legii. Nasz zespół po 8 kolejkach zajmuje 5 miejsce, mając 6 pkt. przewagi nad przedostatnim Widzewem Łódź.

W niedzielę poloniści zagrają na wyjeździe z Escolą Varsovia. Nasz zespół czeka ciężkie zadanie. Rywal po 8 kolejkach zajmuje 2 miejsce, mając 12 pkt. więcej od Polonii. Początek meczu o 19:00. W pierwszym spotkaniu było 3:0 dla Escoli.

***

Polonia Warszawa S.A

U-19 I liga mazowiecka A1: Polonia Warszawa – Wisła Płock 2:11 (1:2)

Niestety kompletnie nie wyszedł Polonii rewanżowy mecz z Wisłą Płock, „Czarne Koszule” na własnym boisku przegrały jeszcze wyżej niż na wyjeździe. Spotkanie fatalnie zaczęło się dla naszej drużyny. Rywal wyszedł na prowadzenie już w 7 minucie, a 8 minut później jeden z polonistów obejrzał czerwoną kartkę. „Czarne Koszule”, grając w 10, zdołały wyrównać i wydawało się, że ten mecz nie zakończy się pogromem. Niestety gra naszego zespołu w drugiej połowie kompletnie posypała się, rywal drugą część wygrał 9:1.

W najbliższej kolejce Polonia zagra u siebie z KS Wesoła. Początek spotkania w środę o 20:30. Rywal ma 1 pkt. mniej, ale także jedno spotkanie mniej rozegrane.

***

U-18 I liga ogręgowa A2: Polonia Warszawa – Perła Złotokłos 2:0 (0:0)

Polonia w niedzielę wygrała 2:0 z przedostatnią Perłą Złotkłos. Dzięki zwycięstwu „Czarne Koszule” zajmują trzecie miejsce.

W sobotę o 10:00 poloniści zagrają na wyjeździe z Koroną Góra Kalwaria. Rywal zajmuje 2 miejsce, mając 1 pkt. więcej.

***

U-17 II liga okręgowa B1:  –

W miniony weekend Polonia pauzowała.

W sobotę Polonia zagra u siebie o 14:45 z Okęciem Warszawa. W pierwszym spotkaniu rywale wygrali 7:2. Rywala trzeba uznać za faworyta, po 5 kolejkach ma 9 pkt. więcej.

Źródło: własne/ laczynaspilka.pl/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl