Zapowiedź: Polonia Warszawa – KS Wasilków

Po 2 remisach z rzędu przed polonistami dobra okazja na przełamanie. „Czarne Koszule” w sobotę zagrają na własnym stadionie z ostatnim zespołem III ligi – KS-em Wasilków. Rywal ma po 9 meczach zaledwie jeden punkt na koncie. Został on zdobyty przez drużynę z Wasilkowa w ostatniej kolejce, gdy rywal był prowadzony już przez nowego trenera – Roberta Speichlera. Na pewno wpłynęło to korzystnie na morale w drużynie KS-u.

Sebastian Kobiera

Historia:

KS Wasilków założono po II wojnie, w 1946 r. Początkowo klub funkcjonował pod nazwą Włókniarz, gdyż powstał pod patronatem Zakładów Przemysłu Wełnianego im. Emilii Plater. Kilka lat później, w 1954 r. nazwę zmieniono na Pogoń. W 1957 r. doszło do kolejnego istotnego wydarzenia w historii klubu. Pogoń połączyła się z białostockim Włókniarzem, który wchłonął sekcję piłkarską z Wasilkowa. Jej reaktywacja nastąpił kilka lat później pod nazwą Łoś, a od 1977 r. wrócono do nazwy Włókniarz. W 1990 r. doszło do kolejnej zmiany nazwy, tym razem na MZKS, a potem na WKS (Wasilkowski Klub Sportowy) i wreszcie na KP Wasilków. 1999 r. przyniósł drugi raz fuzję z białostockim klubem, tym razem Jagiellonią. W 2002 r. doszło do odrodzenia klubu z Wasilkowa, tym razem jako KS Wasilków. Największy sukces klubu, to występowanie w latach 90. przez kilka sezonów na 3 poziomie rozgrywek. Przez ostatnie 3 sezony KS występował w IV lidze, zajmując najpierw 4 miejsce, potem 3, a ostatnio wreszcie 1. Przed grą w IV lidze KS miał za sobą 2 lata gry w III lidze [na podstawie Wikipedii].

5 ostatnich meczów KS – Wasilków w lidze (najwyżej ostatni mecz)

  • 1:1 z Bronią Radom (W)
  • 0:2 z Ursusem Warszawa (D)
  • 0:2 z Legionovią Legionowo (W)
  • 0:3 z Concordią Elbląg (D)
  • 0:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (W)

O meczu

KS Wasilków od ligi odstawał już w zeszłym sezonie. Rywal po 19 meczach miał tylko 9 punktów i był pewnym kandydatem do spadku. KS Wasilków jednak dzięki przerwaniu rozgrywek został w III lidze. W tym sezonie przeciwnik również okupuje ostatnie miejsce i regularnie przegrywa swoje spotkania. W pierwszych ośmiu kolejkach KS Wasilków odniósł osiem porażek. W efekcie zwolniono trenera Kamila Stanisławskiego, a na jego miejsce zatrudniono Roberta Speichlera, który miał już okazje mierzyć się z Polonią jako trener ŁKS-u Łomża. Po tej zmianie przeciwnicy po raz pierwszy nie przegrali. W ostatniej kolejce KS Wasilków niespodziewanie zremisował na wyjeździe 1:1 z Bronią Radom. Sobotni rywal mógł nawet pokusić się o zwycięstwo, ale gdy prowadził 1:0, nie wykorzystał rzutu karnego. Nie zmienia to faktu, że Polonia będzie murowanym faworytem. Kibiców zadowolić może tylko wygrana w dobrym stylu. Wydaje się, że największym wyzwaniem może być odpowiednie podejście mentalne do spotkania. O nie powinni jednak zadbać piłkarze, którzy pamiętają kompromitującą porażkę w poprzednim sezonie 1:2 z KS-em Wasilków na K6 (dla gości był to pierwszy nieprzegrany mecz).

Zagrożeni pauzą

3 ŻK – Damian Mosiejko, Łukasz Piątek, Adam Pazio, Tomasz Wełna

Sędzia

Tomasz Majkowski (Sieradz) – do tej pory sędziował 1 mecz Polonii; z Huraganem Morąg w zeszłym sezonie na K6 – 0:1, 1 ŻK dla polonisty i 1 ŻK dla rywali, a także rzut karny dla rywali


Polonia II Warszawa

Niestety nasz zespół ciągle gra w kratkę. Po wysokiej wygranej 5:0 z OKS-em Otwock przyszedł niespodziewany remis z ostatnią Victorią II Sulejówek. W efekcie poloniści dalej znajdują się w okolicach strefy spadkowej. W najbliższej kolejce „Czarne Koszule” zmierzą się na własnym boisku z Naprzód Stare Babice. Początek spotkania w niedzielę o 18:00. Rywal zajmuje 4 miejsce z 25 pkt. po 11 meczach.

MKS Polonia Warszawa

Po rozgromieniu MKS-u II Piaseczno poloniści umocnili się na pozycji lidera. „Czarne Koszule” mają już 5 pkt. przewagi nad Drukarzem II Warszawa. W najbliższej kolejce nasza drużyna zagra na wyjeździe z trzecią Perłą II Złotkłos. Rywal traci do Polonii 5 pkt. Na szczęście przeciwnik znacznie lepiej gra w delegacji. Początek spotkania w sobotę o 11:00.

Author: muchomor

3 thoughts on “Zapowiedź: Polonia Warszawa – KS Wasilków

  1. Znowu zaczynają wariować z liczbami Covida, zatem prawdopodobnie ostatni mecz z kibicami na K6 tej jesieni, dajmy z siebie wszystko z dopingiem, długo nie będzie okazji, prawdopodobnie znowu pół roku, w naszym przypadku dopiero w marcu :(. Przy łaskawym losie zostaną wyjazdy do mniejszych miejscowości (ich strefy czerwone nie obejmą wcale lub trochę później niż duże miasta … „przywilej” mieszkania w stolicy).
    P.S. POLONIO oczywiście tylko zwycięstwo, rok temu był wstyd, zdecydowanie wystarczy takich przeżyć…

  2. Wyniki tak się ułożyły ,że nawet skromne zwycięstwo da awans na 3 miejsce. Mnie nie będzie bo nie zamierzam innych straszyć że kaszlę, poza tym szanuję innych zdrowie. Przydałaby się darmowa transmisja, w końcu ten karnet mógłby tyle oferować.

Dodaj komentarz