Czy świat wokół oszalał?!

Przed chwila przeczytałem na portalu gazeta.pl, że rzeczywiście Polonia zapewne zagra w III lidze. Razem z ŁKS, Legią II i prawdopodobnie rezerwami Bełchatowa. Tyle, że nie będzie to nasza Polonia, lecz „Polonia” tego, który nominalnie jest właścicielem nazwy zespołu, który przestał właśnie istnieć i został wyrzucony z Ekstraklasy! 

Skandal związany z działalnością tego człowieka był jednym z głównych tematów kończącego się sezonu 2012/2013. Trudno znaleźć osobę powiązaną z piłką nożną , która by się o tej sprawie nie wypowiedziała publicznie. Bez żadnych kontrowersji, praktycznie jednogłośnie wszyscy mówili się o tym panu , hmm, co najmniej nieprzychylnie, podkreślając, że dla takich indywiduów miejsca w polskim sporcie, a już z pewnością w piłce, być nie może. I co? Ano aktualnie rozpatruje się podanie tej kreatury o uwzględnienie możliwości gry „jego” drużyny w III lidze! Na dokładkę „rezerwowym składem”. Rezerwowym, czyli jakim?! Czy temu facetowi jeszcze ktoś pozostał? Jeśli tak, to graczom tym gratuluję refleksu i, jak widać, sporych zasobów finansowych wyniesionych z domów. Bo przecież on na 100% nigdy nikomu nic nie zapłaci! Znajdźcie mi 10 ludzi w całym kraju, którzy uwierzą w jakąkolwiek obietnicę, zwłaszcza finansową, tego człowieka. Ups, może z jednym malutkim wyjątkiem – jeśli bowiem powie, że nie zapłaci, to pewnie wtedy słowa dotrzyma.

Więc pytam – kto w PZPN, czy MZPN, w ogóle podjął jakąś dyskusję z tym facetem? Chyba ktoś kto właśnie, 10 minut wcześniej, wyszedł z komory hibernacyjnej, po spędzeniu tam nie mniej niż roku. A już jeśli ktoś powie, że zmuszają go do takich kontaktów wymogi prawne, to cóż, należy wtedy przyjąć za fakt, że nasz system prawny jest zerodowany i wokół dzieją się sprawy, w które nie uwierzyliby zdeprawowani ludzie z dziewiętnastowiecznego dzikiego zachodu. Trzeba przyjąć podanie tego pana? Trudno, przyjąć, położyć za biurkiem, a po 10 dniach odpowiedzieć – niestety, nie. A na marginesie zastanawia mnie kto mu przygotowuje te dokumenty i za jakie pieniądze? Gość ma sponsora, aż tak zapiekłego wroga Polonii?

Powstało Stowarzyszenie, pełne znamienitych i godnych postaci, także prominentnych w świecie piłkarskim. Dosyć mało mamy informacji o jego bieżących działaniach. Są jakieś? Czy na wstępnych deklaracjach się skończyło? Bo wydaje mi się, że z tej strony powinny nastąpić już wcześniej jakieś kroki zmierzające do tego, co aktualnie robi „byzmesmen” ze Śląska. Za chwilę się okaże, że nie tylko III, ale także IV liga będą mrzonką… i pozostanie gra w B-klasie, czyli mniej więcej zawody na poziomie, jaki mogliśmy sami poczuć w trakcie festynu w ostatnia niedzielę na K6. Było przyjemnie i mniej widzów niż grających. Koledzy, nie oszukujmy się, z tych lig „numerowanych” będzie się dosyć ciężko wygrzebać, w przypadku klas „literowych”, to już tylko hobby i utopia.

Tymczasem nasi chłopcy rozjeżdżają się we wszystkich możliwych kierunkach, niektórzy dokonują znaczących zmian w swoim życiu – GRATULACJE I ŻYCZENIA dla państwa Tosików!… a tymczasem czas płynie nieubłaganie. Drużynę trzeba formalnie zarejestrować, wpisać ją do tej III ligi, skoro pojawiła się taka możliwość, zbierając zarazem ekipę, która by w tej lidze zagrała. Myślę, że przydało by się w takiej ekipie ze dwóch, trzech mocniejszych graczy, którzy byliby jej liderami i poprowadzili resztę w górę klasyfikacji. To się jednak samo nie zrobi, więc ci którzy się sprawy podjęli, muszą działać.

Padają gromkie deklaracje, że Polonia nie zginie… tyle, że nic nie słychać o społecznej aktywności, gdy tymczasem Ślązak ciągle coś próbuje kombinować. Na II lidze nie zarobi, więc pozostaje aktualnym pytanie – PO CO? Co z tego ma?

Author: trickywoo

7 thoughts on “Czy świat wokół oszalał?!

 1. Aż sę rzuciłem przeglądać gazetę.pl i… nie znalazłem takiej informacji. Jedynie artykuł, że złożył papiery na III ligę, że chce grać rezerwami i że gówno z tego będzie, bo MZPN w życiu się nie zgodzi.

  Tricky, przeczytaj to jeszcze raz albo daj linka, bo ja czegoś tu nie ogarniam.

 2. Jak to „co z tego ma…”?
  Chryste Panie….
  Ludzie źli z natury to są tylko w filmach typu „Milczenie Owiec”*

  *Skądinąd niezły tytuł dla poziomu zaangażowania nas wszystkich w walkę o Polonię…

 3. PZPN rządzi się swoimi prawami, może krulika uznać za persona non grata w polskiej piłce!
  Wtedy skończy się jakakolwiek działalność oszusta w tym sporcie.
  Zrobił kiedyś tak z Dziurowiczem juniorem, ale ten to na PZPN zeznał….

  P.S. Co z tym WOSiRem, nadal chce krulika na K6???

 4. Co z tego jak tylko o nim mówią że zły, nieuczciwy, itd. mogą mu nawet publicznie ubliżać on i tak ma wyj**3*ba**ne. Grubo ponad pół roku wszyscy patrzyli jak działa, jak sie zachowuje, jak bez skrupułów wszystkich robi w …, piłkarzy, pracowników, kibiców, ekstraklasę i sam PZPN. Wszystko w świetle kamer.
  Związek piłkarski jaki tam nie jest MZPN czy PZPN powinien jednogłośnie wysiudać yyrka z możliwości zgłaszania czegokolwiek do rozgrywek jakiekolwiek ligi, nawet amatorskich, a już na pewno drużyny pod szyldem Polonii. Długu nie spłaci, płacić nie zamierzał w ekstraklasie tym bardziej nie będzie tego robił w niższej lidze mając na karku prawników/wierzycieli itd.
  Ten człowiek powinien dostać dożywotniego BANA na funkcjonowanie w sporcie szarga imię i idee sportu, nie szanuje klubów w jakich funkcjonuje/ował, a jedyny papier jaki mógłby składać to ten w kiblu choć i o posiadanie takowego go nie posądzam wszak trzeba by za niego zapłacić w sklepie.
  Cackają się z dziadem :facepalm: który w jeden sezon narobił 60baniek długu wtf?!, ale co tam ekstraklasa kasę mu przeleje na konto bo show mimo wszystko w minionym sezonie na boiskach mieli dobry, pzpn dał karę i rozwiązał parę kontraktów i już swoje zrobili. ich psim obowiązkiem jest wyselekcjonowanie takich krętaczy z piłki i zabezpieczenie kasy z minionego sezonu na spłatę piłkarzy, trenerów i innych pracowników ekstraklasowej Polonii. Jeśli klub króla jest poza systemem z racji długów i tak pozostanie do momentu ewentualnego przyjęcia jego zgłoszenia do którejś ligi, dla dobra wszystkich stowarzyszenie powinno jak najszybciej złożyć wniosek o start w lidze i tym zablokować irka. Przy czym trzeba od łacha wyrwać barwy i herb zabezpieczając takowe w statucie nowej Polonii żeby nie było więcej takich akcji.

 5. Postępowanie Króla jest bardzo oczywiste, zgłasza drużyny żeby żadne stowarzyszenie czy ktokolwiek inny nie mógł zgłosić Polonii do tej samej, III ligi. Jeśli dostanie zgodę, to na dzień lub kilka dni przed rozpoczęciem sezonu zgłosi wycofanie drużyny z rozgrywek, Polonia zacznie sezon od B klasy. Czy tego nie widzą działacze PZPN czy MZPN? Jeden zawzięty lub sterowany przez kogoś „człowiek” zniszczy klub z tradycjami, bo nikt i nic nie jest w stanie mu przeszkodzić. Żałosne to jest, ale niestety prawdziwe.

  1. Tego typu zabawy zwykle kończą się płaczem. Myślę, że jest tego świadomy.

 6. @ Sneer
  tekst jest z przedwczoraj, a teraz wiadomości się migiem dezaktualizują. Dziś mamy już inną wiedzę, taka jakby bardziej radosną. A tekst mówiący o zgłoszeniu krulewskiej Polonii znalazłem w czyimś linku na face-booku. Mamy tych samych znajomych więc powinieneś mieć do niego dostęp. Teraz już go dokładnie nie pamiętam, ale miał właśnie taki wydźwięk jak wstęp do tego felietonu.

Dodaj komentarz