Dalszy ciąg działań Króla na szkodę Polonii. Polonia jednak w B-klasie?

Wygląda na to, że spółka KSP Polonia Warszawa znów nie otrzyma licencji. Tyle, że tym razem na grę w rozgrywkach pierwszoligowych. Po tym jak Polonia nie otrzymała licencji na grę w T-Mobile Ekstraklasie wydawało się, że „Czarne Koszule”, już jako inna spółka, zagrają w III lidze. Obecnie wiele wskazuje jednak na to, że Polonia Warszawa sezon 2013/2014 spędzi w B-klasie, czyli najniższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

PZPN nie ma podstaw, by przyznać spółce, której prezesem jest Ireneusz Król, prawo do występu w I lidze. Do dziś nie zostało uregulowane jej zadłużenie wobec zawodników, trenerów, urzędu skarbowego i ZUS-u. Federacja nie ma również podstaw do wydania licencji KSP Polonii na występy w III lidze, ponieważ obowiązują w niej takie same zasady przejrzystości finansowej jak w ekstraklasie. Podpisane przez Ireneusza Króla pisma z wnioskami o licencję na grę w I lidze dla pierwszej drużyny i w III dla rezerw złożył w ubiegłym tygodniu sam prezes. Serwis „Sport.pl” podaje, że uczynił to zarząd klubu Polonia na wniosek prezesa Króla, ale wygląda na to, że informacja jest nieścisła. Co to oznacza?

Wygląda na to, że wszelkie podjęte przez Króla kroki, działają na jeszcze większą szkodę Polonii. Jego działalność wstrzymuje na razie wszelkie możliwości powstania nowej spółki, która miałaby rozpocząć występy od III albo od IV ligi, pod nazwą „Polonia Warszawa”. Spółkę taką ma utworzyć albo Stowarzyszenie Klubu Sportowego Polonia Warszawa albo MKS Polonia.

Wczoraj w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie dotyczące ilości miejsc w III lidze (w sezonie 2012/2013 było tam 16 drużyn). Formalny akces do rozgrywek na sezon 2013/2014 zgłosiły: Widzew II, Legia II, Polonia II (na wniosek Ireneusza Króla), PGE GKS Bełchatów II i ŁKS. Serwis „pilkanozna.pl” uważa, że kolejnym problemem jest bierność Stowarzyszenia „Polonia Warszawa”, które nie złożyło żadnego wniosku. Sytuacja ta oznacza, że nowe Stowarzyszenie dotychczas nie zrobiło nic, by występować chociaż w B-klasie. Stowarzyszenie zrzeszające m.in. Michała Listkiewicza i Jerzego Engela z Grzegorzem Popielarzem na czele, niedawno planowało przejąć klub w ekstraklasie, a obecnie stara się o zorganizowanie nowego zespołu i wprowadzenie go do III ligi. Ponadto Jerzy Engel złożył wstępną deklarację, że prawdopodobnie poprowadzi zespół Polonii występujący w III lidze, jeśli uda się otrzymać licencję na grę w tej klasie rozgrywkowej.

Dziś o 19:00 przedstawiciele Polonii mają ponownie spotkać się przy Konwiktorskiej, by rozmawiać o tym co dalej z warszawskim klubem.

Źródła: własne/ Gazeta Wyborcza/ Piłka Nożna

Author: Diesel

6 thoughts on “Dalszy ciąg działań Króla na szkodę Polonii. Polonia jednak w B-klasie?

 1. Kilka pytań:
  1. Dlaczego Stowarzyszenie, jedno czy drugie jeszcze nie złożyło wniosku???
  (czy to taki problem, skoro srul bez pracowników składa)
  2. Dlaczego Wielka Polonia nie ma w statucie prowadzenia drużyny piłkarskiej??? Przecież od roku wiadomo było, że ze srulem może być problem!
  3. Dlaczego „nasi” „działacze” nie załatwili z WOSiRem, aby wypowiedział najem stadionu srulowi?! To by zakończyło jego poczynania licencyjne, które i tak nie mają sensu!
  4. Jeśli stowarzyszenia spieprzą rejestracje drużyny, to będą takimi samymi grabarzami Polonii jak srul i ten w białym! Uspokajały innych kibiców i powstrzymywały przed działaniem!

 2. To naprawdę jest bardzo dziwne . Jeszcze do niedawna obydwa stowarzyszenia utrzymywały , że są gotowe przejąć klub od zaraz . Żadnego wniosku nie złożyły . Czy do zgłoszenia do B klasy potrzebne jest takie szacowne grono . Na tym etapie rozgrywek wystarczy paru entuzjastów ale z jajami a nie pięknoduchów !!!

 3. Jeden człowiek z uśmiechem na ustach wyrządza tyle zła „swojemu” klubowi, a wszyscy na to patrzą i nic nie robią. Dziwi mnie w dalszym ciągu postawa PZPN-u. Czy oni nie widzą, że to są jakieś rozgrywki personalne nastawione na zniszczenie tak zacnego klubu piłkarskiego? Potem będzie komentarz – wszystko odbyło się zgodnie z przepisami

 4. Samo ględzenie, nic więcej. A tu czas niemiłosiernie ucieka.
  Natychmiast trzeba zgłaszać nową Polonię do rozgrywek III ligi. Bo jest dla tej czynności czas i otwarta formalna furtka. Co ma piernik do wiatraka, czyli co ma Polonia Króla do nowej Polonii ? Formalnie NIC !!!! Zatem nie ma podstaw do odrzucenia jej wniosku, gdyż jest nowym bytem prawnym, bazującym na tradycji, kibicach i akceptującym ją polonijnym środowisku. Tak, jak ŁKS-u, którego wniosku nikt nie kwestionuje. Po co oglądać się na Króla ? On i tak nie otrzyma licencji już na nic, a w opinii ( bzdurnej ) naszych decyzyjnych blokuje rzekomo licencję dla nas. Trzeba składać wniosek, lobbować i patrzeć co się dzieje dalej. Czas ucieka…

Dodaj komentarz