Oficjalny powrót Zycha. Pięciu nowych graczy Polonii

DS ma na razie 100% skuteczność w informowaniu o wzmocnieniach. Miło nam potwierdzić za stroną oficjalną, że kadrę, którą klub przedstawił wczoraj uzupełniło pięciu nowych zawodników.


Najlepiej znanym fanom (ale i trenerowi Krzysztofowi Chrobakowi) jest oczywiście Patryk Zych. Wychowanek Polonii ostatnio grał w Ursusie Warszawa.

Patryk Zych i Adrian Zawadka

Potwierdziły się także nasze przewidywania dotyczące bramkarza rezerw TSG 1899 Hoffenheim, Leona Jankowskiego [ szczegóły tutaj], który będzie miał szansę rywalizować z Bartoszem Kowalczykiem, o miano pierwszego golkipera Polonii.

Ofensywę wzmocni exbroniarz, który ostatnio grał w Odrze Wodzisław Śląski, czyli Adam Niemyjski [link].

Jeśli chodzi o pozycje defensywne, to „Czarne Koszule” postawiły na defensywnego pomocnika Soły Oświęcim, Marcina Szymczaka, który w przeszłości (bo wychowankiem nie jest) grał w Cracovii [link] oraz Szymona Więckowskiego, młodego obrońcę z rezerw Pogoni Grodzisk Mazowiecki, którego polecił Emil Kot [link].

Według przekazu z oficjalnej strony klubu szansę na angaż ma jeszcze czterech innych zawodników, ale sztab na razie przygląda się ich walorom…

Aktualną kadrę i statystyki zawodników znajdziecie w zakładce „Kadra” [link].

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

11 thoughts on “Oficjalny powrót Zycha. Pięciu nowych graczy Polonii

 1. Przedostatni mecz kolejki zeszłej już rundy – Ursus prowadzi 3-0 na 20 minut do końca z murowanym kandydatem do awansu Legionovią – ta musi wygrać, bo wiadomo, że wyprzedzi ich Sokół. Zych szarżuje na bramkę Legionovii jest sam na sam z bramkarzem i z 10-ciu metrów wali piłką na drugą stronę ulicy. Przypieczętowałby wygraną i zamknąłby drogę awansu Legionovii – za chwilę jest już 4-3 i Legionovia się obroniła.
  I tak w tej sytuacji to wzmocnienie.
  Większym wzmocnieniem będzie Jankowski w bramce – słyszałem, że Janek przy nim usiadłby na ławce.
  Pozostałym trzem życzę powodzenia i możliwości siądnięcia choć z raz na ławce rezerwowych.

  CO Z WEŁNĄ I ZAKRZEWSKIM na stoperze ???

  1. Rozumiem, że z wiadomych względów Leon ma dodatkowe fory 😛

   W Wełnę powątpiewam mocno… co nie znaczy, że z braku laku może się zgodzić na jakieś „frytkowe” w Polonii. Zakrzewski na razie unika tematu 🙁

  1. Jeszcze się jutro upewnię, ale wydaje mi się, że roczniki 1999 i młodsze

 2. Też byłem przekonany, że 99 i młodsi, a tu czytam, że Płacheta był rozrywany na rynku i w końcu go ściągnął Śląsk Wrocław uprzedzając Cracovię – tylko dlatego że ma status młodzieżowca, a przecież jego rocznik to 98.
  Może w ekstraklasie się przepisy zmieniły ?

  1. W Ekstraklasie zmieniono ze względu na wprowadzony obowiązek gry młodzieżowca. Początkowo jednak też najstarszym dopuszczonym rocznikiem był 1999, na czym wg jednego z dziennikarzy straciła Cracovia. Mieli dogadanego Płachetę, ale ze względu na przepis młodzieżowca wycofali się. Potem na skutek lobbingu klubów dopuszczono 1998 i Śląsk wziął Płachetę.

 3. Powiem wprost, skład mamy odmłodzony, raczej bez niespodzianek. Jeżeli ci piłkarze będą otrzymywać regularnie (tzn. TAK JAK w NORMALNEJ PRACY) wynagrodzenie to przy warsztacie naszego trenera i szczęściu możemy powalczyć o górną połowę tabeli. Na pewne sprawy (kontuzje, karne, sędziowanie) nie mamy wpływu. Oczywiście możemy się rozczarować grą i wynikami ale może do jasnej ciasnej nie będę słyszał że piłkarze grają za darmo . Dalej nie prorokujmy.
  Martwi mnie ten MKS – naprawdę może dojść do rozłamu ?
  Patrzę bez emocji na ten sezon – nic mnie nie zdziwi, oby bramkarz odpalił i ktoś z pola.

Dodaj komentarz