Polonijny spór o Saharę z Aktywną Warszawą w tle

Konflikt Spółki z akademią MKS-u nie milknie. Ostatnim tematem spornym okazał się temat wynajmu boiska bocznego. Według relacji akademii chętni do niego są MKS, młodzicy akademii Spółki, KS Bednarska i futboliści Warsaw Mets.

Patryk Zych

Zdaniem MKS-u ich drużyny nie miały tego komfortu by zapewnić wszystkim dostęp do boiska. Teraz miało dojść do losowania, które miało wyłonić „gości” na Saharze.

O sprawie na twitterze wypowiedziała się także wiceprezydent m.st. Warszawy, Renata Kaznowska. Treść poniżej:

Kaznowska wykluczyła treningi futbolistów amerykańskich i zaapelowała do obu polonijnych podmiotów o dogadanie się. O ile to ostatnie byłoby wskazane (choć może okazać się trudne lub niemożliwe), tak sprawa Mets okazała zupełnie nietrafiona. Futboliści sami, za pośrednictwem swojej strony zapraszają na treningi przy K6. W tekście z 2 lipca 2019 r. czytamy o „otwartych treningach juniorów i drużyny B”:

Sezon zasadniczy się już skończył, ale my nie zwalniamy. Przygotowujemy się do rozgrywek ligi rozwojowej (LFA9), które ruszają już w sierpniu, a także do sezonu juniorskiego.

Jeśli chcecie dołączyć do drużyny Warsaw Mets, to jest okazja! Zapraszamy w lipcu na treningi otwarte. Trenujemy w każdy wtorek i czwartek w godzinach 20:00 – 22:00 na boisku treningowym Stadionu przy ul. Konwiktorskiej 9 (Ośrodek Polonia).

Kto może dołączyć do drużyny? Każdy! Nie ma znaczenia, czy grałeś już w futbol amerykański, czy uprawiałeś sport. Nie ma też znaczenia czy jesteś mały czy duży, wysoki lub niski. Futbol amerykański to wspaniała dyscyplina, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie. Nasz sztab trenerski zadba o to, by znaleźć dla Ciebie najbardziej odpowiednie miejsce na boisku.

Do sekcji juniorskiej zapraszamy osoby między 15 a 18 rokiem życia (roczniki 2001-2004). Do sekcji drużyny rozwojowej nie ma ograniczeń wiekowych.

Przyjdź i spróbuj czym jest futbol amerykański!

Kolejnym problemem, który można czytać jako próba wymazania Polonii z K6 jest polityka prowadzona przez pełniącego obowiązki Dyrektora Aktywnej Warszawy, Macieja Mroczka, który ostatnio poinformował projekt ubarwienia Sahary zgłoszony przez MKS i ośrodek Kibice Razem [o sprawie informowaliśmy tutaj] w październiku 2018 r.

Na początku lipca (po 253 dniach!) Aktywna Warszawa negatywnie wyraziła się do propozycji polonijnych podmiotów. Swoją odmowę dyrektor Mroczek argumentował tym, że Obiekty Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa są obiektami miejskimi i Aktywna Warszawa chciałaby, aby były tak postrzegane przez mieszkańców Warszawy. W przeszłości z hali zniknął herb Polonii, a z basenu krzesełka (obecnie są w kolorze żółto-czerwono-zielonych).

Czy to już początek powolnego wymazywana „Czarnych Koszul” z ich matecznika?

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Polonijny spór o Saharę z Aktywną Warszawą w tle

Dodaj komentarz