Niemyjski kolejnym zawodnikiem Polonii?

Dzięki pomocy Sylwestra Szymczaka, dziennikarza Echa Dnia, który pisze o Broni Radom udało nam się rozszyfrować kolejnego testowanego zawodnika. Jest nim Adam Niemyski, który ostatnio grał w Odrze Wodzisław Śląski.

Adam Niemyjski
Adam Niemyjski (fot. bronradom.pl)

Wychowanek stołecznej Agrykoli jest pomocnikiem. Po macierzystej Agrykoli grał dla Drukarza, Błonianki Błonie, Bzury Chodaków, rezerw Znicza Pruszków i Broni Radom (według statystyk portalu 90minut.pl zagrał w końcówkach baraży o grę w III lidze pomiędzy Bronią, a Mazovią Mińsk Mazowiecki).

W Wodzisławiu Śląskim Niemyjski zagrał w 15 spotkaniach, w których zdobył 3 gole. Wynik w warunkach całego sezonu nie powala, ale pomocnik mógł przez pół roku spełniać się poza Polską. Metryczka na portalu 90minut.pl nie wskazuje, żeby po rozstaniu z Bronią grał gdzieś przed Odrą. Rzut na całą sprawę może dawać artykuł z Echa Dnia gdzie czytamy: – Nowym klubem pomocnika będą rezerwy CF Rayo Majadahonda. Hiszpański zespół z miasta o dźwięcznej nazwie po raz pierwszy w historii wywalczył awans na zaplecze Ekstraklasy i w nadchodzącym sezonie zagra w La Liga 2. W pierwszej kadrze Rayo znajdziemy m.in. syna Zinedine’a Zidane’a, 23-letniego Enzo. W przeszłości w rezerwach Rayo grał m.in. Cuqui, Hiszpan, który zaliczył epizod w ekstraklasowym Widzewie Łódź. Zespół z Majadahondy może się jednak pochwalić znacznie bardziej sławnymi piłkarzami. To w Rayo pierwsze kroki w futbolu stawiał… Lucas Hernández, który nie tak dawno wywalczył tytuł mistrza świata z reprezentacją Francji. Z kolei u schyłku kariery barwy tego klubu reprezentował Dani Garcia, były zawodnik Realu Madryt i Barcelony.

Zdaniem Szymczaka jednak Niemyjski epizodu hiszpańskiego nie zaliczył i po rozstaniu z Bronią grał dla Odry:

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Niemyjski kolejnym zawodnikiem Polonii?

Dodaj komentarz