Podsumowanie kolejki w CLJ (11.05-12.05)

Bardzo udany weekend dla MKS-u Polonia Warszawa. Tak jak tydzień temu, wygrały zespoły u-17 i u-15. Przełamała się też drużyna u-19, która pokonała Pogoń Szczecin.

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Pogoń Szczecin 3:1 (0:0)
bramki: Dawid Łącki 52, Przemysław Flisek 59, Kacper Sankiewicz 69

Po 4 meczach bez wygranej nareszcie wygrał zespół u-19. Polonia pokonała na własnym boisku Pogoń Szczecin. Do przerwy nie było bramek, ale w drugiej połowie worek z bramki rozwiązał się. Polonia rozpoczęła strzelanie w 52 minucie, a w 69 minucie było już 3:0. Rywal odpowiedział w 79 minucie, zdobywając honorowe trafienie. Na więcej poloniści nie pozwolili gościom. Pozycja w tabeli nie zmieniła się, Polonia nadal jest siódma.

W następnej kolejce „Czarne Koszule” wybiorą się do Zabrza. To będzie ważne spotkanie dla układu tabeli. Rywal zajmuje 6 miejsce i ma tylko 1 pkt. więcej. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o 14:00. Na Saharze był remis 0:0.

***

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Escola Varsovia 4:0 (1:0)
bramkiKacper Kołakowski 37, Dawid Radomski 72, Filip Ciara 83, Adam Langiewicz 89

Bez problemu poloniści poradzili sobie z Escolą Varsovia. Na bramki trzeba było jednak trochę poczekać. Pierwszy gol padł w 37 minucie, kolejne bramki nasz zespół zdobył w drugiej połowie. Niestety swój mecz wygrał też AKS SMS Łódź, więc Polonia nadal jest trzecia i traci do łodzian 2 pkt.

Teraz przed polonistami wielkie wyzwanie. W sobotę o 16:00 „Czarne Koszule” zagrają z Legią na wyjeździe. Rywal jest liderem i wygrał wszystkie 14 domowych spotkań. Na Saharze Polonia była lepsza, pokonała Legię 2:1.

***

CLJ U-15: Łódzka Akademia Futbolu – MKS Polonia Warszawa 0:3 (0:2)
bramki:
Antoni Kapusta 19 i 27, Marcel Dziewa 80

Zgodnie z planem Polonia wygrała 5 mecz z rzędu. Tym razem poloniści bez większych problemów na wyjeździe pokonali Łódzką Akademią Futbolu. Dzięki temu zwycięstwu „Czarne Koszule” powiększyły przewagę nad trzecią Jagiellonią do 5 pkt.

W sobotę o 18:00 Polonia zmierzy się na Saharze z Escolą Varsovia. Rywal zajmuje 4 miejsce i ma 7 pkt. mniej, ale na własnym stadionie pokonał „Czarne Koszule” 4:1.