Po 32. kolejce Polonia nadal ma większe szanse na utrzymanie niż Resovia

Po 32. kolejce poznaliśmy kolejnego spadkowicza – zostało nim Podbeskidzie Bielsko-Biała, które wysoko przegrało z Miedzią. O trzecie miejsce spadkowe „rywalizują” już właściwie tylko Polonia i Resovia.

Xabier Auzmendi Arruabarrena

Zgodnie z modelami publikowanymi przez Piotra Klimka oraz Artura Fortunę nadal większe szanse na pozostanie w I lidze ma Polonia. W przypadku obydwu modeli spadek szans na nasze utrzymanie jest zauważalny. W przypadku wyliczeń Klimka szanse spadły z 73,7% do 62,4%, a wg wyliczeń Fortuny z 75,21% do 67,34%.

Author: muchomor

14 thoughts on “Po 32. kolejce Polonia nadal ma większe szanse na utrzymanie niż Resovia

 1. Lechia ma 100% szans na awans, ale za długi nie ma licencji.
  W tej lidze samorządowych i państwowych utrzymanków my i Nitot nie mamy szans.
  Co z tego, że u nas mało, ale na czas – skoro inni obiecują, podpisują i zalegają.

  1. Olo@
   Lechia odstanie Licencję na 100 % ($) . Najwyżej warunkową z nadzorem.
   Czy my naprawdę jesteśmy tak biedni , czy niekoniecznie ? Ponoć nasz budżet był około 10 mln zł, to była bajka ?

 2. To nie przekłamanie. Z tego ponad milion już musisz zapłacić za wynajem unfrastruktury. Ok. 0.5 miliona to druga drużyną i grupy młodzieżowe. Koszt organizacji dnia meczowego i wyjazdy to kolejne pół miliona. Topnieje budżet w oczach.

 3. Miato Stoleczne Warszawa NAJBOGATSZE W POLSCE zamiast pomagac i promowac jak inne miasta zasluzone kluby ..TO CO ROBI chce zarabiac na Poloni i tu jest pies pogrzebany.Ratusz nauczyl sie tylko doic kluby pilkarskie i dlatego nie ma jusz na szczeblach centralnych Gwardi,Poloneza,Hutnika,Ursusa ,Okecia,Olimpi,Awf….i dalej robia tak zeby zostal jeden sluszny klub a to ze dzieciaki nie maja gdzie grac to ich nie obchodzi …aby urzednicy mieli biura i wszystko nalezalo oprucz Legi-wynajm do miasta.
  A jak sie jakis frajer jak Krokodyl znajdzie to wydoic i zniechecic to miasto opanowalo do perfekcji…i zanim metalnosc ratusza sie nie zmieni nie bedzie inaczej bedzie taniec na linie i o to im chodzi.

 4. A tymczasem mamy ciągle,,0,5 pkt” przewagi nad Resovią (lepszy bilans bezpośrednich meczów) więc utrzymać się możemy już w niedzielę. Resovia gra w sobotę i będziemy wszystko wiedzieć przed meczem. Oj będzie się działo, tylko tym razem musi być pełny gaz przez 90 minut.

  1. Resovia na szczęście gra już w piątek i właściwie na ten mecz bardziej czekam. Bardziej wierzę w wygraną Motoru niż nasze punkty. Przy czym Motor ostatnio rzadko wygrywa, a Resovia rzadko przegrywa, więc boję się remisu.

  2. A, dzięki, rzeczywiście gra w piątek. A swoją drogą to my ostatnio zawsze gramy po nich. No, ale w ostatniej kolejce już będzie ta sama godzina.

 5. A ja wierzę w nasze punkty.
  Nie wierzę w Resovię, że urwie punkty Motorowi. Bo gdyby miała to zrobić to Jakubas pewnie cały ten Motor by zamknął na wieki.
  Odrą – kolejny państwowo – samorządowy utrzymanek musi z nami wygrać. A jak musi to przegrają.
  I w ten oto sposób może już w niedzielę będziemy świętować utrzymanie.

  1. Olo@
   Miód na moje serce. Motor mógłby wygrać z Resovią a my moglibyśmy wygrać z Odrą.

 6. Jak powiadają, są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka.
  Patrząc na formę drużyny w ostatnich meczach, nie postawiłbym złamanego grosza na utrzymanie Polonii.
  Wszystko na to wskazuje, że zdobycie jakiegokolwiek punktu będzie graniczyć z cudem. No chyba że Stal faktycznie położy się na boisku przed naszymi, w co nie za bardzo wierzę.

  1. Nikt (jak twój włoski nick ) raczej nie uważa nas za faworytów w meczu z Odrą, ale u buków kursy nawet podobne. W końcu trzeba coś wygrać na k6 nawet fartem albo kontrowersyjną decyzją sędziego . I ja właśnie wierzę, że w końcu niedziela będzie nasza. Bo podobnie jak Ty nie wierzę w kapitulację Stali na rzecz spuszczenia Resovii.

  2. OK, czyli jednak wracamy do statystyki. 😉 Statystycznie rzecz biorącmusi kiedyś zdarzyć się zwycięstwo Polonii na K6. Oby tylko to nie było w kolejnym sezonie w meczu z jakimś drugoligowcem.

Dodaj komentarz