Do I ligi jeden krok…

A to się porobiło! Zostały do końca rozgrywek 3 kolejki, a my w zasadzie już jesteśmy o piętro wyżej. Czy aby to pewne? Uważam, że tak gdyż … – malutka analiza poniżej.

Łukasz Piątek, sędzia Szymon Lizak

Oto terminarz (tylko kluby walczące o awans):

Kolejka 32.

Polonia – Olimpia – wiadomo, przeciwnik z którymi wygrana jest super prestiżowa! Oni też chcieliby awansować, więc nie odpuszczą, też są zbratani wiadomo z kim, na dokładkę my gramy bez dwóch wykartkowanych playmakerów. Ale to my zagramy przed dwoma trybunami, nam potrzeba do pełni szczęścia wygranej, wreszcie jesteśmy w stanie zestawić linię pomocy z Mateusza Michalskiego, Maćka Kowalskiego-Haberka, Krzysia Kotona i Łukasza Piątka, którego doświadczenie może być decydujące. Mój typ to 1, ale nie mniej niż X.

I tu najlepsze – jeśli wygramy, to analizę można zakończyć, gdyż 3 punkty na 100% dają nam awans z pierwszych dwóch miejsc. Prosta matematyka!

Ale popatrzmy – Hutnik – Stomil, pozornie pewniak dla Olsztyna, ale czy na pewno? Natomiast Kotwicę czeka bój na śmierć i życie z Motorem kto zagwarantuje Kołobrzegowi wygraną?

Kolejka 33.

Jedziemy do Polkowic. Zagrają już Marcin Kluska i Piotr Marciniec. Czy wyobrażamy sobie inny wynik niż wygraną? Stomil dostaje Siarkę, tu chyba trudno liczyć na fuks, ale Kotwica? Wyjazd do Kalisza, dla którego to będzie walka o utrzymanie się w barażach – mój typ 1 X dla Kalisza. A w tle jeszcze mecz Znicz – Puławy, bój o utrzymanie się w barażach. Motor ma u siebie Zagłębie i zapewne wygra.

Kolejka 34.

Wisienka na torcie w meczu z Motorem, dla nas na 100% tylko feta, dla nich mecz o wszystko! Może by różnie we wszystkie strony. Tymczasem Stomil znowu pozorna łatwizna z Radunią, dla której może to być mecz o życie, a Kotwica z Pogonią, na którą patrzę trochę przez pryzmat naszych z nimi dokonań, a przecież oni też jeszcze mogą marzyć o barażach.

Podliczmy co mi wychodzi:

Polonia 61 + 3 + 3 +… 0 = 67.

Kotwica 57 + 1 + 0 + 3 = 61

Stomil 54 + 3 + 3 + 3 = 63

Znicz 52 + 3 + 0 + 1 = 56

Wisła 50 + 3 + 3 + 3 = 59

KKS 50 + 3 + 3 + 3 = 59

Motor 50 + 1 + 3 + … 3 = 57

Podsumowanie:

  1. Polonia – awans
  2. Stomil – awans

Baraże:  Kotwica – Motor i Wisła – KKS. Kto z tej czwórki ? Nie wiem. Znicza nie ma, a rozpędzony Motor? Wcale nie takie pewne, bo skłaniam się ku komuś z drugiej pary barażowej – może zmontują, przy braku awansu, mocną sekcję pięściarską – trenera już w zasadzie mają 😉

Author: trickywoo

3 thoughts on “Do I ligi jeden krok…

Dodaj komentarz