Baran i Rowicki na treningu pierwszego zespołu Polonii

Zespół Polonii zmaga się obecnie z falą kontuzji. W „polonijnym szpitalu” przebywa obecnie aż ośmiu zawodników [pisaliśmy o tym tutaj]. W związku z tym sztab szkoleniowy zaprosił dwóch zawodników rezerw: Patryka Barana i Adrian Rowickiego.

Adrian Rowicki

Baran to wychowanek KS-u Piaseczno. W przeszłości wychowywał się w akademii MKS-u Polonia Warszawa. W przeszłości grał dla III-ligowego: Widzewa Łódź (2016/17, 5/0), rezerw Górnika Zabrze (2018/19, 12/0), Hetmana Zamość (201-/21, 7/0) i ŁKS-u Łagów (2020/21, 13/1). Zaliczył też epizod w I-ligowym Stomilu Olsztyn (2018/19, 1/0). W rezerwach „Czarnych Koszul” gra od sezonu 2021/22. 23-latek występuje na lewej pomocy, więc mógłby być alternatywą dla kontuzjowanego Marcina Pieńkowskiego, jeśli podczas treningów pokaże się jako wahadłowy.

Z kolei Rowicki (na zdjęciu) może mógłby stanowić alternatywę dla kontuzjowanych Michała Bajdura lub Mateusza Michalskiego. Wychowanek akademii MKS-u jest środkowym pomocnikiem. Po wojażach w podwarszawskich klubach w sezonie 2020/21 został zawodnikiem seniorskiej drużyny MKS-u, a od tego sezonu pozostaje do dyspozycji trenera rezerw Macieja Wesołowskiego. Jest synem byłego gracza Polonii – Piotra Rowickiego (1991-95, z krótką przerwą na grę w Stali Mielec).

Z miłych nowin: Junior Radziński wrócił do treningów. Trzymamy kciuki za kolejnych rekonwalescentów, którzy nadal leczą swoje urazy.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz