Poznaliśmy potencjalnych wykonawców stadionu

Na stronie stołecznego magistratu pojawiły się informacje dotyczące firm, które zgłosiły się ze swoimi ofertami do postępowania dotyczącego modernizacji, rozbudowy i zagospodarowania Ośrodka Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie. Możliwe, że któryś z nich wykona finalnie roboty przy K6.

Na postawienie nowych obiektów przy K6 zgłosiło się:

 1. Konsorcjum:
  1. Acciona Concesiones S. L. – Lider Konsorcjum
   Avenida De Europa 18 Alcobendas, 28108 Hiszpania
  2. Mostostal Warszawa S.A.
   ul. Konstruktorska 12A, 02-673 Warszawa
 2. STRABAG – PROJEKT Sp. z o.o.
  ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków
 3. Project Development 4 Sp. z o.o.
  ul. Aleje Jerozolimskie 100; 00-807 Warszawa
 4. Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o.
  ul. Opacka 12, 80-338 Gdańsk

Szczegóły znajdziecie tutaj.


Znacie tych wykonawców? Macie już swoich faworytów?

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

9 thoughts on “Poznaliśmy potencjalnych wykonawców stadionu

  1. Nitot to nie ta branża, ale pytanie jest istotne. Acciona i Strabag to giganci na rynku. Acciona robiła m.in. Santiago Bernabeu i Tauron Arenę w Krakowie, Strabag ma spółkę-córkę Strabag Sports Facilities, wyspecjalizowaną w stadionach. Ten trzeci wykonawca związany jest chyba z Mota-Engil, a oni na pewno robili jakieś stadiony. Czwarty wyskakuje w Google jako wykonawca stadionu w Szczecinie.

 1. Teraz się zacznie porównywanie ofert, jak któryś wygra inni się odwołają , kolejny rok w pizdu pójdzie. No chyba że nie ma odwołań.
  Czy któryś oferent budował stadion albo coś podobnego ?
  Może Hiszpanie plus Mostostal

 2. Trochę się już pogubiłem w naszej historii stadionowej. Czy Ci wykonawcy będą jednocześnie inwestorami? Projekt stadionu mamy już klepniety na 100%? To się nie miało jesczze rozpatrywać? Gdzie i czy w ogóle jeszcze w tym wszystkim jest Pan Nitot?

 3. Czy ktos zorientowany moze przekazac wiedze na co miasto jeszcze czeka i co musi byc spelnione i czy project jest jusz nie do ruszenia…bo mi to sie w glowie niemiesci jak dlugo to zchodzi i tak naprawde nie wiem nawet jak by ten obiekt mial powstac co jeszcze trzeba spelnic…dla mnie to jest chore porownujac inne Polskie niasta i stadion Legi jak te procedury przebiegaly do tego co tu sie dzieje to jakis kosmos…ten project chyba sie zaczol w 2018 roku jest 2022 i dalej jakies przetargi ….a koncepcji stadionow to jusz bylo kilka i trwa to jusz chyba ze 20 lat….

 4. DOKŁADNIE. Ja rozumiem, że dobre rzeczy lubią ciszę, ale ten przepływ informacji to jest skandal. Cała dotychczasowa narracja została wywalona.

  Czy ta czwórka oferentów to kandydaci na potencjalnych partnerów PPP, którzy sfinansują budowę stadionu?

  1. To wróć do konferencji miasta z grudnia 2021. Tam był harmonogram działań do którego obecne działania nie pasują…

Dodaj komentarz