Wyższy level Polonii II?

Polonia Warszawa w sobotę stanie przed szansą awansu do II ligi. Sportowa promocja pierwszego zespołu może spleść się z awansem drugiej drużyny, która prawdopodobnie od sezonu 2022/23 zagra w nowopowstałej V lidze. Największego pecha będą mieli seniorzy MKS-u, którzy po fatalnej serii wiosną pozostaną w „okręgówce”.

Jan Mater, Piotr Garbaczewski

Na fali pozytywnych dla Spółki informacji warto zastanowić się nad poprawą sił zaplecza pierwszego zespołu. Wiadomo, że drużyna rezerw ma służyć pierwszej drużynie i w razie konieczności być „czyśćcem” dla zawodników w słabszej dyspozycji lub wracających po urazach. Niemniej Polonia II potrzebuje silnego „szkieletu”, który będzie na stałe i niezależnie od potrzeb trenera Rafała Smalca.

Na tej fali można zastanowić się nad transferem czołowych zawodników drużyny seniorów MKS-u do Polonii II. Co w takim wypadku byłoby z MKS-em? Mógłby, w związku z dobrą współpracą, którą firmuje ostatnio Paweł Olczak, być poczekalnią dla juniorów, którzy kończą przygodę z rozgrywkami CLJ U-18. 19-latkowie mogliby powoli przygotowywać się do rywalizacji na poziomie „okręgówki” z myślą, że w razie wyróżnień w lidze mogliby być transferowani do Polonii II, z której w optymistycznym scenariuszu, można wybić się do II ligi (wierzę!).

Snując taką imaginację wydaje mi się, że Polonia II po awansie będzie potrzebowała wzmocnień w postaci doświadczonych zawodników przypisanych tylko do II zespołu (tak jak mają Lech Poznań, Zagłębie Lubin, czy Śląsk Wrocław).

Obecnie wiodące role w MKS-ie pełnią: Szymon Boruń (2000), Piotr Garbaczewski (2000), Konrad Izdebski (1997), Maciej Jastrzębski (1991), Marek Kwiatkowski (2000), Jan Mater (1998), Wiktor Nozderka (2000), Mateusz Piwko (1994), Adrian Rowicki (1991), Mateusz Sieciechowicz (1990) i Dominik Zajkowski (2002). Patrząc na raporty pomeczowe MKS-iaków na pewno kojarzycie te postaci. Wzmocnienie Polonii II wspomnianymi dałoby niezły fundament i ogranie, a dodatkowo dawało spokój w momencie gdy z pierwszej drużyny nikt „nie schodzi” na mecz rezerw.

Co w takim wypadku z MKS-em? Tam w większości punkt postawiony jest na piłkę juniorską. Obecnie rocznik 2005, który wchodzi teraz do kategorii juniora starszego powinien uzupełnić szeregi rocznikiem 2004 (CLJ U-19) i seniorów MKS-u.

Może taki trzystopniowy proces wchodzenia w piłkę seniorską dałby jakiś efekt. A jak Wy sądzicie?

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Wyższy level Polonii II?

  1. Od dawna jusz pisze ze dwojka jest w nieodpowiedniej lidze zeby spelniac swoja role nalezycie dlatego powinno sie zrobic wszystko co mozliwe zeby poprzez 5 lige szybko wskoczyla do 4 ligi…tylko dla przypomnienis rezerwy ostatni mecz graja w Otwocku z dosc silnym rywalem i musza ten mecz wygrac bo w przypadku remisu moga nawet niezalapac sie do barazy…licze na to ze trener Smalec niezabierze na wycieczke do Szczuzyna zawodnikow ktorzy nie maja szans zagrac tylko wysle ich z dwojka po awans zeby swietowac dublet …..
    Co do Mksu to szkoda naprade im zabraklo 1 pkt zeby sie zalapac do barazy ..no ale coz niech ci co nie dostana sie do dwojki dalej walcza w okregowce pomagajac druzynie w awansie w przyszlym roku ..naprawde nie wszyscy w wieku 19 a nawet 21 lat maja szczyt formy i napewno czesc z tych zawodnikow poprzez mks i rezerwy w przyszlosci jesli taka plynnosc powstanie zasili jedynke ..ale zeby tak bylo rezerwy powinny minimum grac w 4 lidze najlepiej 3 a mks w 5lidze minimum takze zeby wypracowac odpowiedni przeplyw jeszcze troche to musi potrwac i mysle ze w klubie to ktos zauwaza i pilnuje zeby tak sie stalo.

Dodaj komentarz