Zapowiedź meczu z rezerwami Legii

Po niezbyt udanym wyjeździe do Legionowa, przed drużyną Polonii kolejne starcie z kategorii tych ciężkich. W sobotnie południe „poloniści” wyjdą na boisko w Urszulinie, gdzie zmierzą się z rezerwami Legii Warszawa. Czego można spodziewać się po tym meczu?  

Łukasz Piątek

Forma

Polonia w ostatnich kilkunastu dniach ewidentnie przeżywa lekki kryzys. Najpierw wyszarpane zwycięstwo w Tomaszowie Mazowieckim, trzy dni później nerwówka ze Zniczem Biała Piska, a na dokładkę odpadnięcie w fatalnym stylu z mazowieckiego Pucharu Polski. Dodatkowo w meczu z Legionovią zagrało siedemnastu zawodników, w tym aż 12 którzy grali w sobotę ze Zniczem.  Sytuację pogarsza fakt, że w sobotnim meczu najprawdopodobniej zabraknie Szymona Jarosza, który wspomniany mecz ze Zniczem opuścił z kontuzją. Ale są też plusy – do kadry wraca pauzujący za kartki Krystian Pieczara. 

O meczu

Spotkania z rezerwami Legii zawsze były dla Polonii ciężkie. Na ostatnich 5 starć wygraliśmy tylko dwa, a aż trzy razy schodziliśmy z boiska pokonani. W rundzie jesiennej w meczu przy Konwiktorskiej górą była Legia, która wygrała 3:2 po golu z rzutu karnego w 93 minucie. W tamtym spotkaniu hat trickiem popisał się Szymon Włodarczyk, który na nasze szczęście w sobotę nie zagra. Jednak trzeba też uważać na Igora Strzałka – wychowanek Legii jest ostatnio w świetnej formie i w pojedynkę potrafi uratować mecz.

Jeśli chodzi o formę rezerw Legii, to podopieczni Marka Gołębiewskiego złapali słabszy okres. Przegrali ostatnie 2 mecze – 2-3 z Unią Skierniewice i 0:2 z Pelikanem Łowicz. Obecnie Legia II zajmuje 4 miejsce w tabeli z 45 punktami na koncie. Zimą zespół rezerw Legii opuściło kilku kluczowych zawodników, w tym Jakub Kisiel, który został wypożyczony do Stomilu Olsztyn. Nie pojawiły się także informacje, jakoby któryś z zawodników pierwszego zespołu miał zostać „zrzucony” na derbowe starcie. 

Ostatnie 5 meczów Polonii z Legią II: 

 • Polonia 2:3 Legia II 
 • Legia II 0:3 Polonia  
 • Polonia 1:2 Legia II 
 • Polonia 1:3 Legia II
 • Polonia 1:0 Legia II

sędzia Karol Wójcik

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce) – w tym sezonie 2 mecze Polonii – (5:1 z Jagiellonią II i 3:1 z Pelikanem Łowicz)

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

9 thoughts on “Zapowiedź meczu z rezerwami Legii

 1. Na naszej stronie nic o transmisji nie ma ale to namierzyłem – „Mecz pomiędzy rezerwami a Polonią zostanie rozegrany w sobotę, 7 maja (godz. 12:00). Transmisja na kanale Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa (YouTube). „

  1. Olek Grom, w której zakładce jest info o relacji? Nie widzę na stronie AP Legii Warszawa.

 2. Kolejny mecz o awans. Marginesu bezpieczeństwa już nie mamy.
  Odkładamy na bok pucharowy mecz z Legionovią i bierzemy się za Legię.
  Wszystkie ręce na pokład.
  Kibicujemy naszemu trenerowi Smalcowi i naszym piłkarzom.
  Jutro musi zaświecić nam słońce !!!

  Na marginesie – nic tak na wieczór nie poprawia nastroju jak lampka koniaku i gromkie LTSK płynące z telewizorni ustawionej na mecz na Łazienkowskiej.

Dodaj komentarz