Z Unią Skierniewice zagramy w marcu 2022 r.

Pierwszy mecz rundy rewanżowej poloniści rozegrają z Unią Skierniewice. Mimo tego, że kolejka zaplanowana jest jeszcze na rok 2021, to na pierwsze rewanżowe spotkanie „Czarnych Koszul” poczekamy do marca 2022 r.

Marcin Kluska

Zgodnie z naszą wiadomością oba kluby chciały przeniesienia spotkania. Spotkanie odbędzie się 5 marca 2022 r. o godz. 17:00.

Polonii zależało na tych przenosinach w związku z zaplanowanym obozem przygotowawczym oraz pierwotnie zaplanowanym terminem rozegrania kolejki (12 marca 2022 r.) W związku z przesunięciem 20 kolejki na rok 2021 klub podjął próby zmiany terminu…

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

9 thoughts on “Z Unią Skierniewice zagramy w marcu 2022 r.

 1. Drogi nasz Rednaczu Kwiksterze,
  Polonii wcale chyba nie zależało na przeniesieniu meczu w związku z zaplanowanym obozem przygotowawczym, bo jak ważny dla drużyny musi być ten obóz, skoro zaplanowano go .. tuż po rundzie 🙂 ? Jaki ten obóz ma sens, szczególnie że w nowej rundzie mają być wzmocnienia ? I pewnie wielu ludzi z jesieni już wiosną nie zobaczymy.
  Oczywistym jest, że trener Smalec liczy na solidne posiłki. Może się przeliczyć, gdyż na to samo liczy Unia i dlatego tak ochoczo też prze do przeniesienia meczu na wiosnę.
  Kombinacje, kombinacje …, ale pamiętajmy, że gdzie dwóch się bierze za łby, tam trzeci korzysta.

  1. Polonia również chciała przełożenia spotkania.

   A skąd pomysł, że wielu ludzi z drużyny wiosną już nie zobaczymy?
   Zawodnicy mają ważne kontrakty i pozostaną w drużynie.
   Ewentualnie czekają nas jakieś uzupełnienia.
   Mam nadzieję, że solidne bo tu trzeba ludzi którzy zrobią różnicę.

  2. Nie wchodzę tu poza to co usłyszałem. Moim zdaniem byliśmy w stanie powieść Legionovię tym składem osobowym. Unia też jest w zasięgu.
   Mentalnie ten zespół chyba nie dorósł do walki o awans. Zdecydowanie przydałby się ktoś kto to pociągnie z poziomu boiska. Takiego wariata przebojowego, który weźmie odpowiedzialność za wynik nie ma na razie…

  1. A no właśnie – muszą być już w pełnym gazie 5 marca, potem dwa tygodnie wolnego ( pardon: utrzymywania pełnego gazu ) i początek rundy rewanżowej. Gdzie tu sens ?

   I jeszcze słowo w odpowiedzi do Norwega – oczekujesz solidnych wzmocnień i ludzi, którzy zrobią różnicę, a jednocześnie spodziewasz się nadal w tych samych twarzy w zespole. Kto i po co będzie płacił za tak rozdmuchaną personalnie drużynę ?

  2. Olo po pierwsze kadrę mamy dość wąską. Tu nie trzeba robić wymiany zawodnik za zawodnika tylko dorzucić ludzi na kluczowe pozycje.

   „ Kto i po co będzie płacił za tak rozdmuchaną personalnie drużynę ?”
   Rozumiesz, że jak masz podpisany z gościem kontrakt do końca sezonu to czy masz go w kadrze czy go wyrzucisz z drużyny to i tak mu płacisz kontrakt do końca sezonu?

  3. W Polonii bez zmian – i tak źle i tak niedobrze 😉 Unii też to skróci przerwę zimową, chociaż o tydzień mniej, bo oni już ostatnią kolejkę pauzują.
   Tak czy inaczej, zawodnicy na wiosnę mają gryźć trawę w każdym meczu, a przez zimę muszą zajść pewne zmiany i przyjść wzmocnienia. Przy kilku miesiącach na przygotowania podczas przerwy, tydzień w te czy we w te nie robi różnicy. Nie szukajmy sztucznych problemów na siłę, skupmy się na tych istotnych.

 2. Widocznie dzialacze sie obawjaja ze jezeli byl by to mecz przegrany widzac z bliska druzyne widocznie sie tego bali i wtedy nie bylo by sensu jusz sie zbroic na wiosne czyli caly okrez byl by nijaki …..mam tyko nadzieje ze kluby z czolowki pogubia punkty bo w przeciwnym razie niedaj bug jak czolowka wygra to mozemy wyladowac na 5 miejscu ze strata 8 pkt a wtedy ktory szanujacy sie pilkarz zaryzykuje przejscie do takiej druzyny gdzie awans jest poborznym zyczeniem a nie realna perspektywa….dla mnie ruch ryzykowny i oby nie przekombinowany jak to zrobil trener i dzialacze druzyny Narodowej.

 3. Norweg –
  Czy mamy wąską kadrę ? Twierdzę, że nie.
  W napadzie na dwa miejsca mamy czterech graczy – Pieczara, Paczuk, Radziński i Marcinho. Każdy z nich jest cieniem samego siebie z zeszłego sezonu. Czy chcesz zakontraktować kolejnych dwóch ?
  Środek pola – ta formacja wygląda u nas najsilniej – na trzy pozycje mamy pięciu graczy – Kluska, Marciniec, Piątek, Mosiejko i Parobczyk nie licząc młodzieżowców: Kotona i Roguskiego. Tu nie ma miejsca na kolejnego gracza.
  Wahadła – na lewe i prawe wahadło mamy po jednym gotowym do gry zawodniku: Pieńkowskiego i Pazia i dwóch nieopierzonych młodzieżowców: Wyszkowskiego i Niewiarowskiego. Tu widziałbym dwóch zamienników
  Stoperzy – na trzy pozycje jest pięciu ludzi – Kiczuk, Wełna, Mikołajewski, Jarosz i Górski.
  Z bramkarzami i kilkoma młodzieżowcami kadra liczy około 25 ludzi.

  Stąd mój wywód, że aby ktoś doszedł musi ktoś odejść. Trwające kontrakty kontraktami, ale Nitot gapa nie jest i nie będzie płacił ludziom za siedzenie na trybunach.

Dodaj komentarz