Znaczek pocztowy na 110-lecie Polonii

Jak informuje portal miesięcznika Polonia’Ole w dniu 19 listopada 2021 roku Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł poświęcony 110. rocznicy powstania Polonii Warszawa.

Na znaczku umieszczono koloryzowane zdjęcie drużyny Polonii Warszawa z 1916 roku, w centralnej części umieszczono pierwszy historyczny herb oraz napis: POLONIA WARSZAWA a nad nim dwie gwiazdki symbolizujące liczbę zdobytych tytułów „Mistrza Polski”, w tle widnieją trybuny stadionu przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie, natomiast wzdłuż górnej krawędzi napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 3,30 zł.

Z tej okazji zostanie wydana także koperta FDC. Na kopercie znajduje się zdjęcie Zbigniewa Luchcińskiego przedstawiające Trybunę Główną stadionu na ul. Konwiktorskiej oraz logo obchodów 110.rocznicy Polonia Warszawa.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie 135.000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 5 sztuk znaczków i przywieszkę.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz
Autor koloryzacji fotografii: Mirosław Szponar

Źródło: Polonia 'Ole

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

4 thoughts on “Znaczek pocztowy na 110-lecie Polonii

  1. Dobrze, że są takie pamiątki , zawsze ktoś zauważy, że Polonia Warszawa istnieje nie tylko w nazwie.
    Cieszmy się z obecnego stanu, choć mamy do niego wiele zastrzeżeń.
    Powinniśmy 19.11. stworzyć taką atmosferę, żeby Pan Nitot zechciał wyłożyć jeszcze trochę kasy na ten awans. Jeszcze są szanse, choć nie wszytko zależy od nas.

Dodaj komentarz