Kaznowska zadowolona z propozycji Nitota?

Po publikacji wniosku prezesa Grégoire’a Nitota media rozpisują się na temat modernizacji obiektów przy Konwiktorskiej. W dzisiejszej „Gazecie Wyborczej” pojawiły się wypowiedzi władz Miasta odnoszące się do propozycji Francuza.

Grégoire Nitot, Wiktor Niewiarowski

Jak wskazuje „GW” pismo właściciela Polonii to odpowiedź na sondowanie rynku przez stołeczny ratusz. Magistrat jakiś czas temu w związku z problemami budżetowymi zaproponował budowę stadionu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Po sygnale Nitota dość pozytywnie zareagowała wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska. – Cieszę się z deklaracji prezesa Nitota. Liczę, że weźmie udział w procedurze budowy stadionu Polonii w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego, które sam zresztą również proponuje.

Miasto na przełomie 2021 i 2022 roku planuje zapraszanie do składani ofert przez podmioty zainteresowane. Później mają nastąpić negocjacje. Podpisanie umowy na wykonanie prac planowane jest na 2023 rok.

„Wyborcza” dość obiektywnie przypomina, że inwestycja była planowana na trzy etapy. Stadion miał kosztować 160 mln. zł, a dwa budynku posadowione przed główną fasadą, wraz z podziemnym parkingiem 250 mln. zł.

Nitot wyraźnie sygnalizował, że liczy na potraktowanie sprawy jako priorytetowej ze względu na potrzeby sekcji (np. koszykówki kobiet – podpisanie umowy PPP z Polonią Warszawa i możliwie jak najszybsza budowa Hali Sportowej spełniającej wymogi PZK). Niemniej jednak Francuz zwraca uwagę na to, że chce być zarządcą całego obiektu przy K6. – Nie jest możliwe, aby Klub dzielił zarządzanie stadionem z innym podmiotem, np. inwestorem wybranym w formule PPP, ponieważ działalność podmiotów będzie stanowiła konkurencję (np. w sytuacji, gdy Polonia Warszawa będzie prowadziła bar „Czarna Koszula”, a operator stadionu uruchomi w powierzonym mu budynku restaurację. W takim wypadku Klub nie ma szans na długoterminową stabilność finansową) – wskazał w piśmie do Miasta.

Na dalsze kroki czeka też JSK Architekci, autor zwycięskiego projektu. – Jesteśmy gotowi do dalszych rozmów (…) Myślę, że projekt może być gotowy w rok po podpisaniu umowy – powiedział Mariusz Rutz, prezes JSK.

Ratusz wskazuje także, że Miasto pozostanie operatorem stadionu i będzie wynajmować obiekt Polonii, zapewni klubowi warunki rozwoju – podaje „Gazeta”. Pytanie czy takie stanowisko Miasta nie zniechęci Nitota…

Cały tekst znajdziecie tutaj.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

96 thoughts on “Kaznowska zadowolona z propozycji Nitota?

 1. Ta kobieta nie jest poważna.
  1. Zaproszenie do składania ofert odbędzie się na przełomie 2021 i 2022 roku. Dlaczego czeka tyle miesięcy ?
  2. Później przez ponad rok, a nawet dwa lata będzie negocjowała, ale nie wiadomo co z kim i po co.
  3. W 2023 roku podpisze umowę. Nie wiadomo czy w styczniu, czy w grudniu, ale na pewno w 2023 roku, zresztą z tym na pewno bym też nie przesądzał.
  Dodam od siebie dalsze daty:
  4. Półtora roku na wykonanie projektu – czyli zakończenie gdzieś około połowy 2025 roku.
  5. Z rok, czyli 2026 uzyskanie wszelkich zgód i pozwoleń na budowę. No i ogłoszenie samego przetargu.
  6. 2028 – zakończenie budowy

  Siedem lat, cóż to dla nich …

  1. Nie uwzględniłeś tylko daty końca kadencji, tak jakoś przed wyborami przewiduję nasilenie entuzjazmu i zadowolenia 😉
   Nie wykluczam, że nawet jakąś umowę przedwstępną podpiszą czy coś…

  2. Chyba niezbyt dokładnie czytałeś, bo umowa na projektowanie zostanie podpisana w tym roku. To akurat nie wynika z dobrego serca władz miasta, ale z tego, że kasę na projekt zapisali w budżecie na lata 2018-2021, więc muszą wydać w tym roku. Dłużej po prostu nie da się tego przeciągnąć. Projektowanie potrwa około roku, tak deklaruje JSK Architekci, a jako że to pracownia, która projektowała choćby Ł3 i Stadion Narodowy, pewnie wiedzą, co mówią. A więc koniec przyszłego roku. Pozwolenie na budowę to kolejny rok (uzgodnienia z gestorami sieci, środowiskowe, z konserwatorem…). Tak więc teoretycznie można byłoby zacząć budowę wiosną 2024 roku, ale… jakoś mi się nie wydaje, żeby miasto w tym czasie poukładało wszystko w kwestii PPP. Obym się mylił.

 2. A kiedy sa wybory samorządowe ? 2022 czy 2023 ? Za chwilę może ich nie będzie w Warszawie ale Polonia dalej będzie dogorywać ….
  I juz jest punkt sporny, Ratusz chce i kasy na budowę i za wynajem tego co nie wybudował ……

  1. dokładnie, wtedy będzie przyspieszenie, kilka konferencji na tle pięknych wizualizacji, obietnice bez pokrycia a później szukanie pretekstu żeby nic nie robić i zwalanie winy na klub, prezesa, gówno lejące się do Wisły itd. nie wchodząc w politykę, tylko wybory samorządowe mogą coś zmienić. Zobaczycie, zaraz zgubią te 100 mln, które niby mają zarezerwowane.

 3. „Ratusz wskazuje także, że Miasto pozostanie operatorem stadionu i będzie wynajmować obiekt Polonii, zapewni klubowi warunki rozwoju.”

  Ale fajny biznes za 300 mln…

  Ps. Czy to jest w drukowanej dzisiejszej papierowej GW bo nie chcę kupować prenumeraty?

  1. Ale doczytałeś kolejne zdanie, że będzie inwestorowi spłacać koszt inwestycji w ratach? Taki interes wcale nie musiałby być dla Nitota zły, ale na ile znam ustawę o PPP, za taki numer władze miasta poszłyby siedzieć, bo to nie jest żadne PPP.

 4. wykładasz 300 mln na stadion żeby później go wynajmować, pewnie za grube $$ bo to będzie przecież nowoczesny obiekt 😀 przecież ta propozycja miasta to jest komedia, już szukają alibi żeby nic nie robić.
  Harmonogramu to już nawet nie skomentuję, chyba czekają aż to wszystko runie w piz***u.

 5. Mam tylko nadzieję, że po wyborach nie zmieni się ekipa rządząca w Warszawie i będzie kontynuowała to co założyła. Wolę poczekać rok dłużej niż miałoby to się odbywać na takich zasadach jak działa ekipa rządząca naszym krajem robiąca przekręty na czym się da nawet kosztem zdrowia ludzi. Brawo ja czekam na wyniki, a tym co tak plują proponuję uważnie przeczytać artykuł ze zrozumieniem.

  1. Mnie też fascynuje wiara niektórych, że ekipa z drugiej strony zbuduje stadion. Jakoś za rządów Kaczyńskiego nawet nie zaczęła. Prędzej okaże się, że grunt należy do Obajtka 😉

   Nawiasem mówiąc, Ł3 powstało w wyniku działań ekipy pisowskiej, HGW tylko się pod ten „sukces” podpięła…

 6. … znowu chamstwo chce zrobić wszystkich w bambuko… 16 lat walczyliśmy i znów pozycja wyjściowa… ha, ha, ha – kogo ta krowa chce oszukiwać… najpierw świnia HGW opowiadała piękne historie, a teraz ta baba bez kręgosłupa chce glosy zbierać… dalej jazda… Polonio nie daj się ponownie oglupić… to już jest szczyt bezczelność przyjaciele…

  1. Mam nadzieję, że Pan Nitot już nie słucha „dobrych” rad i ma swój rozum aby to rozegrać i doprowadzić do finału.

 7. A dodam… jeszcze dwa lata temu mówiła, że nie ma sensu inwestować w demony przeszłości gdzie rządziło bazarowe cwaniactwo, cinkciarstwo i źydo-komunistyczne przesłanki… chodziło o stadion Skry… teraz dumni jak pawie, że pieniądze znaleźli i remont będzie… daj pan spokój…

 8. Janiu troche jestem wyrwany z polskiego piekielka ….dziwi mnie jedno jest rok 2021 dlaczego w Polsce tacy ludzie jak koznowska sa wogle wybierani do wladzy …ktos na nia glowsowal…to jakas kpina co ona belkocze i jak traktuje powana propozycje powaznego bisnesmena..za komuny rozumiem ale w 2021 roku w demokratycznym kraju..
  BOZE dobrze ze wyjechalem jako mlody czlowiek i niemusze przezywac ludzi pokroju koznowskiej.
  Kiedy w Polsce w koncu skoczy sie komuna..ja jestem Polakiem ale gdybym chcial zainwestowac swoje pieniadze w Polsce to po takiej odpowiedzi jak by nie bylo wice prezydent stolicy bym szybko zapomnial o jakiej kolwiek inwestycji …szkoda tacy ludzie powini byc sadzeni za szkode na zecz Polski ….mam nadzieje ze kiedys do tego dojdzie.
  A poki co przestaje wiezyc w nowy obiekt Poloni.
  Wogle sie politycznymi partiami w Polsce nie interesuje ale po tej wypowiedzi jestem za partia ktora nie reprezentuje pani koznowska i jak beda wybory to oddam swoj glos choc do tej pory nigdy tego nie robilem bo po prostu uwazalem ze nie powinienem skoro nie mieszkam na stale w Polsce od ilus lat.
  Wspolczuje takich politykow wszystkim Polakom mieszkajacym w Polsce.

 9. @Waldy 100 % racji
  @Kmicic 110 % racji
  A może trzeba poszukać nowej lokalizacji na Stadion poza Warszawą skoro Miasto Warszawa nie chce Polonii WARSZAWA w tym mieście ? Może na K6 będzie tylko adres rejestrowy i boisko treningowe ?
  Wiem że to są moje wariactwa ale jestem wkurzony, zrozpaczony, nóż się w kieszeni otwiera….
  Na szczęście władze Warszawy to nie moja bajka , chociaż kiedyś uczestniczyłem w tym cyrku pod nazwą PO. I bardzo tego żałuję do dziś.

  1. Budowa nowego stadionu poza K6 to chyba robi się powoli konieczność. Możliwe, że gdyby Nitot zaczął wykonywać konkretne ruchy w tym kierunku, to Ratusz sam by do niego przyszedł z akceptacją jego obecnej propozycji. Jeśli Prezes myśli przyszłościowo musi być gotowy na taki ruch. Różnie można go oceniać, ale należy się zgodzić że bez nowego stadionu Polonia nigdy nie wróci do ekstraklapy.

  2. Panowie, proszę nawet nie myśleć o wyprowadzce z Konwiktorskiej. Bo jeśli to dojdzie do Kaznowskiej, a ta dalej to poda do władz PO , które na nasze nieszczęście rządzi Warszawą to mam zaorzą stadion i postawią apartamentowce. A Czajkowski przedłuży najdłuższą i najdroższą kładkę rowerową Europy z osiedla apartamentów w porcie praskim do nowego osiedla na zgliszczach Polonii.

 10. Olo
  Czy w Radzie Miasta, Zarządzie, Radnych itp. mamy w ogóle jakiekolwiek osoby nam sprzyjające albo chociaż obojętne ale nie przeciwne naszym (Pana Nitot) inicjatywom ?
  Może trzeba jakoś inaczej nagłośnić sprawę ? Nie tylko listy otwarte, ale jakieś petycje podpisane przez minimum 5000 osób ? Może na K6 trzeba zostawić jakiś dokument aby sie kibice podpisali ?
  Głośno myślę ale coś trzeba zrobic. Za chwilę covid przestanie być problemem, będzie można zrobić jakieś spotkanie otwarte, otworzą trybuny itp.
  Moze błądzę jak naiwny ale …..

 11. Stadon przy K6 nigdy nie powstanie, nie przy tej władzy, która ma ewidentnie złą wolę w stosunku do Polonii. Niestety są osoby, nawet w naszym środowisku (przykład na tym forum), którzy na tych złodzieji głosowali i dalej będą głosować.

  1. Tak głosowałem i będę głosował na obecnych włodarzy Warszawy i jestem z tego dumny. Co do naszego środowiska to na szczęście nie są to pojedyncze osoby. W naszym społeczeństwie kibicowskim jest wielu rozsądnych ludzi. A tak na marginesie co Ci zgredzie ukradli władze naszego miasta ?

  2. Mario, mi dużo ukradli. Opłaty za śmieci podnieśli o 213% (obliczyłem), płacę więcej i częściej za parkowanie na mieście a moje podatki idą na hostel dla pedziów i inns duperele.

 12. Mario1976
  To PO wybudowało z miejskich pieniędzy stadion CWKS za 370 mln zł a jakoś nam nie chcą – nawet jak dajemy kasę (więcej czy mniej ale dajemy).
  Stadion CWKS jest miejski – co ma z niego Miasto Warszawa a Ty jako kibic Polonii ? Czynsz ? A kto płaci kredyt za zbudowanie stadionu ? Przecież nie CWKS.
  Powiem wprost – niech tylko miasto odda na WŁASNOŚĆ tereny Polonii a stadion i obiekty sportowe powstałyby ZNACZNIE SZYBCIEJ . Za pieniądze prywatne.
  Tylko że wówczas urzędnicy miejscy nie mieliby z tego kasy i stanowisk.
  Taka jest rzeczywistość Mario 1976.
  Oczywiście każda władza polityczna nie jest bez wad ale akurat TA na pewno nam nie pomoże.

  1. A może tak dokładnie prześledzisz historię powstania stadionu ległej i kto tak naprawdę walczył o powstanie tego obiektu. Poczytaj jak to najgorszy prezydent Warszawy przebierał nogami i kogo zatrudniał jako tzw. fachowców. Tak dla humoru podpowiem, że jednym z ekspertów był ten od kart wyborczych wyborów które się nie odbyły.

 13. Mario już Ci odpowiadam. Mafia reprywatyzacyjna, oddawanie majątku miejskiego w postaci kamienic za przysłowiową złotówkę wszelkiej maści cwaniakom, wyrzucanie lokatorów z mieszkań, horendalne podwyżki ( czynsze, śmieci, parkowanie), wspieranie LGBT z budżetu miasta, dziwne inwestycje takie jak kładka pieszo rowerowa 100 m. od mostu za prawie 200 baniek, czyli tyle co wyniósłby stadion na K6, układy z deweloperami kosztem zabytków i zieleni miejskiej, niszczenie sportu w Warszawie, oczywiście za wyjątkiem jedynie słusznego CWKS, w tym niszczenie najstarszego klubu stolicy. Mam wymieniać dalej? Zapomniałem jeszcze o sławetnej czajce.

  1. Zgred nadal nie odpowiedziałeś co i kto Tobie ukradł.. Z tą aferą reprywatyzacyjną to bym uważał bo jeszcze okaże się, że Twój ŚP idol Lech jest odpowiedzialny za to do czego doszło podczas handlowaniem kamienicami. Czynsze i śmieci kurczę zaczerpnij wiedzy u źródła a nie z TVPis . Wspieranie LGBT wolne żarty nie wspieranie a zapewnienie bezpieczeństwa przed debilami napadającymi na ludzi. Niszczenie sportu w Warszawie? Na czym polega to niszczenie? Jak narazie to jedynymi co niszczą nas to jest ekipa rządząca codziennie po 600-700 zgonów z powodu COVID. A tak na marginesie gdzie są respiratory zakupione od handlarza bronią? Jak tam sprawują się maseczki które przyleciały Antonowem?

 14. koszt stadion CWKS 374 mln zł, Legia płaciła w 2018 ponad 5 mln Miastu Warszawa (3, 8 czynsz a 1, 6 podatku od nieruchomości) .
  Zakładam że kredyt jest na 25 lat , oprocentowanie 1 % rocznie (chyba nie za duze) .Czyli trzeba oddac 467 mln zł.
  To za ile lat czynsz otrzymywany od Legia spłaci stadion – za około 100 lat . I wówczas miasto zacznie zarabiać ?
  Utrzymanie stadionu też chyba jest na barkach Legii – coś koło 4 mln złotych rocznie.
  Ale Legia podnajmuje loże, eventy itp. Przecież nie za darmo ?
  Kto zatem jest tu wygrany ?
  Aha – przez 3 lata stadion nazywał się Pepsi Arena i Pepsi płaciło Legii zdaje się ponad 5 mln zł rocznie ? Mało ?
  Dalej wyliczamy ?

 15. Pikniku, rozbudowę czajki przeprowadziła PO i to sfinansowała, między innymi wadliwe kolektory. Jednym słowem mamy chyba najdroższy bubel w Europie, ale widać tak miało być. Z resztą nie o czajce tu mowa tylko o Polonii, którą twoi POlityczni idole mają w d…ie. Nie chcę tu wchodzić na politykę, ale skoro PiS to sekta, to o PO można powiedzieć mafia.

  1. Mozemy sie spierać kogo byly rury, ale jako kibic Polonii nie mozesz powiedzieć, że miasto cokolwiek zrobiło dla klubu.
   Obecna ekipa nie zrobila i najprawdopodobniej nic nie zrobi dla nas. Jak na nich głosujesz to znaczy że inne tematy są dla Ciebie ważniejsze niz Polonia, masz do tego prawo. Tylko nie dziwmy sie później ze gramy na skansenie bo to wygląda jak jakis syndrom sztokholmski.

 16. dochody Warszawy w 2021 to około 20 miliardów złotych przy 21 miliardach wydatków.
  Zatem ile to jest te 100 mln na Polonię (w domyśle na obiekty sportowe nie tylko na sam stadion) ?
  Skoro ta kładka ma kosztować 100 mln zł (jaki sens skoro jest tyle mostów pobliski Most Swiętokrzyski jest bardzo przyjazdy pieszym i rowerzystom) .
  Przez Wisłe kursuja promy na wysokości Starówki, trzeba tylko od strony Pragi poprawić dojście do „przystani”. Super sprawa , sam płynąłem.

 17. Ostatnio Miasto zmniejszyło nam czynsz i umorzyło zdaje się chyba z 0,5 mln długów (mogę się mylic)
  Pan Nitot zapłacił Miastu zaległe długi Polonii wobec Miasta – chyba ze 3 mln zł.
  Warszawskie Autobusy i Tramwaje coś dają SKK Polonia (koszykówka) , ale na piłkę to chyba nic.
  Skończmy tę wyliczankę – ja generalnie chciałbym Klub Polonia Warszawa jak najmniej dostawał od Samorządu . Skoro Samorząd nie ma kasy to niech da nam wolna rękę na zagospodarowanie terenów ( z przeznaczeniem na GŁÓWNIE NA działalność sportową ).
  Za dużo chcę ?

 18. Bodajże towarzysz Stalin powiedział coś kiedyś o pożytecznych idiotach. Niestety, takich pożytecznych mamy też wśród ludzi mieniących się kibicami Polonii. POpaprańcy niszczą Polonię ( klub bez nowoczesnego stadionu i zaplecza jest skazany na marginalizację po wsze czasy), a oni dalej będą zaklinać rzeczywistość, jaka to dobra ekipa rządzi w Warszawie.

 19. Poloniści, bracia po szalu, wielbiciele obecnych władz mojego miasta – upraszam Was o wychodzenie i wyproszenie budowy stadionu dla Polonii u Waszych idoli. Przecież to wasi tak sprawni menedżerowie – co to tam dla nich taki tam sobie mały stadionik. Oni nie gadają, oni robią 🙂 Oni naszą nadzieją na lepsze jutro, na stadion dzięki któremu Polonia odrodzi się, jak feniks z popiołów.
  Komuchy za Stalina i Bieruta w trzy lata odbudowały stadion, halę i basen. Dla Golden Boya i jego której nikt nie wybierał przybocznej Kaznowskiej to jak bułka na śniadanie wybudowanie po 70-ciu latach nowego kompleksu. Tak proszę, jako warszawiak przy – okazji budowy bardzo potrzebnej Warszawie chlubnej przeprawy rowerowej przez Wisłę podciągnijcie jeszcze tę kładkę pod sam nasz stadion. I niech będzie ona nawet w kolorach – no wiecie w jakich. Ku naszej pomyślności !

  1. Powiem szczerze może i byłoby to możliwe jest jedno ale…. . Przypomnij sobie jak został potraktowany Pan Rafał Trzaskowski jak przyszedł na trybuny? W dodatku przyszedł z czymś nie z pustą ręką. Obawiam się, że nawet jakby Pani Kaznowska przyszła z projektem budowy stadionu to znalazłoby się parę osób, które oplułyby ją. Niestety w tych sprawach bardzo przypominamy kanałkowców. Dziwię się tylko, że my potrafimy się zachować nawet w stosunku do ludzi o tak odmiennych poglądach jak Pan Marek Jurek i nie słyszałem aby ktoś tego człowieka kiedykolwiek znieważył.

  2. Trzaskowski został porraktowany tak jak traktuje nie tylko Polonię, ale wszystkich warszawiaków

 20. Wow co te spory kibicow Poloni dadza Poloni …..ja widze to troche inaczej jest 2021 mamy ruine stadion a u wladzy sa ci nie inni od ilus lat wiec chce zeby to sie zmienilo jak w mniejszych miastach w Polsce ktore maja male budrzety ale wspieraja wszystkie kluby.. a co mamy w Warszawie kiedys bylo 6/7 klubow w pilke na szczeblu centralnym co zostalo …..to jest duzy problem …a wice prezydent Warszawy robi sobie kpiny /jaja z powaznej propozycji i to jest fakt….i to z usmiechem na twarzy ..niespierajmy sie tylko dyskutujmy co mozna zrobic zeby te babsko przestalo drwic z usmiechem na twarzy z Poloni ..histori Warszawy.

 21. Polonia dostała się w sam środek frontu, który się zatrzymał i nie chce się przesunąć. Obie strony się ostrzeliwują a najgorzej mają cywile – w tym przypadku Polonia. I niestety albo stety (zależnie od indywidualnych sympatii), ale ta ekipa wygra następne wybory w Warszawie i prawdopodobnie jeszcze z rozpędu kolejne. A Nitot będzie musiał jakoś do nich dotrzeć i się z nimi układać. Niestety, w tym układzie Nitot jest petentem. Może gdyby był jakimś szejkiem i urzędnicy mieli nadzieję, że się przy nim pożywią to inaczej by z nim rozmawiali, ale nie jest.
  A środowisko Polonii jest za małe, żeby jakąś poważniejszą presję wywrzeć. Na mecz przychodziło 800-1200 osób – ile z tych osób przyjdzie na jakąś demonstrację? Demonstracja zrobi się polityczna i jeszcze kibice Polonii sami się przy tym pobiją na uciechę zielonej Warszawy.
  Pesymistycznie to zabrzmiało, ale taka jest prawda.

 22. Ach, gdzie te czasy…. Z górą czterdzieści lat wstecz na K6 nie było żadnej polityki. Sam pamiętam za małolata na Kamiennej ludzi bez ręki czy chodzących o kulach ,czyli Powstańców Warszawskich. Dziś jedno jest pewne- ta czy inna opcja polityczna która rządzi w Warszawie nic nam nie pomoże. Tam liczy się tylko CWKS. Jak już kiedyś pisałem, ten klub Polonia nikomu do niczego nie jest potrzebny oprócz garstki zapaleńców takich jak my. A już wyprowadzka z K6 oznacza definitywny koniec naszej historii.

 23. Nad kanałkiem jak potrzebują coś od pisu to negocjują tamtejsi pisowcy, jak potrzebują coś od po to dogadują tamtejsi po-wcy, a jak trzeba było swego czasu dobrze żyć z czerwonymi to i to dało się załatwić.
  I powinniśmy się od nich tej pragmatyczności uczyć.
  Ja mam tak, że dopóki nie wjadą buldożery to nie uwierzę w żadne obietnice, za dużo już tego było.
  Osobiście warszawskiej platformie nie ufam, ale z drugiej strony jeśli oni chcą się jakkolwiek odkuć w wyborach ogólnokrajowych to nie mogą już zbyt dużo spieprzyć w Warszawie. I to jest w jakimś sensie dla nas nadzieja.

  1. I tą wypowiedzią potwierdziłeś poziom jaki reprezentuje każdy pisowiec. Zero.

 24. Czyli albo kapitulacja albo walka partyzancka……
  Nitot ja ma czas i kase i checi to moze sie z tym towazystwem zabawic …
  Jak najszybciej awansowac z tej buraczanej ligi …zrobic mloda perspektywiczna druzyne ktora przyciagnie ludzi …pograc rok w lidze 2 centralnej a tam jusz sa media i tv i tam jusz mozna zaczac proces przyciagajacy piknikow …w miedzyczasie miasto bedzie musialo cos wyremontowac …i w 1 lidze po jedym z meczy zrobic zadyme pod ratuszem wtedy koznowskiej glos sie zmieni bardzo szybko…
  Albo druga opcja zaczac rozmowy z narodowym na 17 meczy w roku …warto zapytac to nie kosztuje.. zeby wiedziec ile to by kosztowalo i czy by sie dalo mecze w etraklasie sie rozgrywa od piontku do poniedzialku wiec moze by sie dalo cos wcisnac …
  Dolna czesc 20 tys moze fortuny by niekosztowala sa syntetyczne nawiezchnie ktore sie zwija i rozklada….wtedy tylko pobudowac osrodek treningowy zostawic mks na garnuszku miasta itd itp i czekac na zmiany….
  Co sadzicie to ciekawy temat….

 25. Średnio mnie rusza kto komu wierzy i przekuwa to na swój głos przy urnie. To jego prywatna sprawa. Dyskusja kończy się tu zawsze jak zaczyna się wojna plemienno-polityczna.

  Moim zdaniem lepiej byłoby spożytkować te siły i zapał w pomoc ludziom ze Stowarzyszenia, którzy będą uczestniczyć w rozmowach z Miastem. Trzeba w końcu się do nich przygotować. Jeśli jesteście specjalistami w dziedzinach przygodnych to tam się wykazać można. Będzie więcej z tego pożytku.

  1. Kwikster

   Jak zwykle najrozsądniejszy głos w dyskusji .
   Co masz na myśli – szukasz prawników , negocjatorów, finansistów wśród nas?
   Piszę poważnie – kogo potrzeba do rozmów z Ratuszem ? Przecież nie wyślemy Emeryt69, Kmicica i Mario1976 bo reprezentują wszystkie opcje polityczne.
   Co trzeba i jak mówić ?

  2. Zgłosić się do SSPW – tam można się wykazać. Ludzie będą z prezesem na spotkaniach z Miastem. Każdy prawnik, budowlaniec, deweloper, finansista, architekt może się przydać.

   Serio walenie w PO i PiS jest mało istotne. Jak przyniesie się kompletny plik dokumentów, do którego nie można się przywalić, to administracja musi zrobić. Bez półśrodków!

  1. hehehe, bo ty nigdy nikogo nie obraziłeś, a na pewno nikogo od kogo zależy los Polonii XD

 26. Pikniku, oczywiście, że od tego pana zależą losy klubu, którego niestety będzie grabarzem. Dlatego proszę nie wymagaj ode mnie poprawności, ani zaklinania rzecywistości. Nie będę składał wiernopoddańczych hołdów panu Trzaskowskiemu jak nijaki Mario. Fakty są takie, że obecnie władze miasta mają w głębokim poważaniu Polonię, tak jak i zwykłych warszawiaków i ostentacyjnie to pokazują na każdym kroku. Dziwne jest to, że niektórzy kibice Polonii tego nie dostrzegają i strzelają w kolano nam wszystkim.

 27. Na jakiej podstawie wysnuwasz teorię spiskową o grabarzu ? Nie widzę w jego działaniach złej woli .Poza tym nie tacy jak on próbowali i im się nie udało .I nie uda . Pamiętam jak w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku Polonia tułała się po różnych warszawskich stadionach z powodu rzekomego remontu stadionu na K6,który to remont okazał się zwykłą ściemą. Tak samo będzie teraz. Trwanie to nasze przeznaczenie. Niestety

 28. Nie widzisz złej woli…to ciekawe, złej woli też nie miała HGW? Widać niektórym klapki z oczu opadną, jak Polonia zakończy w końcu działalność, bo najzwyczajniej w świecie nie będzie miała gdzie grać. Ale nie, zawsze znajdą się tacy, niestety, także wśród polonistów, co wybiorą takich sk…. na następną kadencję.

  1. Zero argumentów tylko niezbyt uprzejmy przytyk do Gościa, który na to absolutnie nie zasłużył. Żyjesz w odmiennym stanie świadomości, gdzie nie ma miejsca na coś tak elementarnego, jak obiektywizm. W 1949 roku, w sposób genialny taki poziom mentalności określił George Orwell pisząc: „Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami”. Można sobie żyć w iluzji i zakłamaniu, droga wolna, ale Polonijny Wspólniku niech Tobie podobnym towarzyszy przeświadczenie, że być może przyłożyliście rękę do ostatecznego zniszczenia Polonii.

 29. Nie ma bardziej zrytych beretów, niż wasze lewackie łby, otumanione tęczową ideologią. Do was nie dotrą nawet oczywiste fakty. Kiście się we własnym sosie na tym forum, a jak załatwcie stadion u waszej Rafalali, to wtedy wszystko odszczekam.

  1. Po stokroć wolę ludzi LGBT niż hajlujących faszystów udających patriotów.

  2. Wielki szacunek i poważanie dla Ciebie Zgredziku za to co napisałeś w postach i że tak dzielnie stawiłeś czoła hejterskim wpisom rodem z „soku z buraka”. Co za klasa, te tfuuurcze wpisy typu – „TVPis, przekręty kosztem zdrowia ludzi, ekipa pisowska-grunt należy do Obajtka, gdzie są pieniądze za respiratory, maseczki-Antonow, sekta PiS”- i tym podobne bzdury nasycone nienawiścią, które niewątpliwie wnoszą olbrzymi wkład w przyszłość naszego klubu. Przerażające, jakie wartości prezentują niektórzy ludzie rzekomo zaangażowani w ratowanie Polonii. Sporo czytałem na temat obecnego właściciela i jego firmy, nic lepszego nie mogło nam się przytrafić a postawa ratusza jest dla mnie zupełnie niezrozumiała. Spełnia się czarny scenariusz, o którym tu kiedyś wspomniałem, że miasto będzie torpedować nasze plany i wyraziłem nadzieję, że przynajmniej nie będą nam przeszkadzać. Możemy jedynie żyć nadzieją, że los się odwróci. Raz jeszcze Szacun. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia w tych niepewnych czasach.

 30. Czy Wszyscy przeczytali co napisał KWIKSTER ?
  Potrzeba prawnika, budowlańca, dewelopera, finansisty, architekta kibicującego POLONII WARSZAWA
  do rozmów z Ratuszem.Opcja polityczna OBOJĘTNA, byleby dobrze życzył Polonii Warszawa.
  Reszta naszych wypocin jest po prostu zbędna.

 31. Czaskoski na drzewo, albo lepiej, do Berlina. Nikogo nie broniłem, za wyjątkiem ś.p. Lecha Kaczyńskiego, dzięki któremu stadion Polonii przeszedł jakąkolwiek modernizację. To Ty i Mario bronicie PO i Rafałka jak lwy i zupełnie nie dociera do was, że przez tych ludzi Polonia jest niszczona. A co do postkomuny, tak się składa, że to twoja formacja ich reanimowała, o tym też zapomniałeś?

  1. Zgred każesz Panu Trzaskowskiemu włazić na drzewo. On świetnie sobie radzi dobrze na ziemi. Poza tym nie ma tam miejsca bo Ty na nim siedzisz widać ewolucja nie wszystkich dotknęła. Proponuję abyś wziął głęboki oddech i nie bal się zejść do nas. Na ziemi w cywilizowanym świecie naprawdę jest fajnie.

  1. Zapewniam Cię nigdy nie zginie, a tych co będą szargać jej honor i historię poprzez hańbienie naszych barw na szalach, popędzimy w kibini mać do piekła.

  2. 1954 oczywiście, że nie zginie bo Polonia jest jedyna w swoim rodzaju kibicują jej lewacy, prawacy, geje, lesbijki, Żydzi. Ta wielokulturowość jest tym co trzyma Polonię przy życiu. Na szczęście prezes Nitot widzi to i zaznacza na każdym kroku, że Polonia jest dla wszystkich. Cieszę się 1954, że chociaż w tym się zgadzamy i pogonimy tych co chcą zniszczyć Polonię. Na szczęście narazie oprócz kibiców ległej nikt mam źle nie życzy.

 32. Bojkot – „Czy Wszyscy przeczytali co napisał KWIKSTER ?
  Potrzeba prawnika, budowlańca, dewelopera, finansisty, architekta kibicującego POLONII WARSZAWA
  do rozmów z Ratuszem.Opcja polityczna OBOJĘTNA, byleby dobrze życzył Polonii Warszawa.
  Reszta naszych wypocin jest po prostu zbędna.”

  Sorry Bojkocie, ale tu potrzeba dojść do Kierwińskiego i Halickiego. Oni decydują, a rozmowy z niejaką Kaznowską nie są nawet warte kawy, którą postawią podczas tych rozmów. Kobieta jest kompletnie nie decyzyjna w sprawie budowy stadionu dla nas. A jeśli zmarnuje pół miliona na „konkurs” na projekt to powinny ją dla przykładu służby zwinąć.
  Dla przypomnienia – wielbiciele Trzaskowskiego wybrali go w październiku 2018 a konkurs Kaznowska ogłosiła w listopadzie tego samego roku. Dwa i pół roku minęło. My nie gadamy – my budujemy 🙂 🙂
  Jestem dumny, że nie głosowałem na to towarzystwo.

  1. Mario1976
   Czytałeś co napisał Olo ?
   Szukaj dojścia do Kierwińskiego i Halickiego.
   Konkurs na projekt nie kosztował około 1 miliona ? I poszło …….
   Jestem zadowolony , że nie głosuję na PO.

  2. tak czy inaczej trzeba się przygotować, być w porządku z papierami i nie można im dać argumentów robiąc jakąś amatorkę przedkładając niepoważne pisma tak jak to bywało.
   A co ma być to będzie.
   Więc Kwikster ma rację.

 33. Mario, jeśli uważasz za cywilizowany, świat w którym szarga się wszelkie wartości i świętości ważne dla każdego Polaka, to twój problem, żyj sobie w nim, ale na Polonię tego nie przenoś. Już wystarczy tego, co tacy jak Ty zrobili z Warszawą, która z miasta niezłomnego staje się na naszych oczach drugim Berlinem, czy Amsterdamem.

  1. Zgred popatrz jaki chichot historii tu mówisz o tych co zrobili z Warszawą, a jesteś idolem tych co wspierają nazioli hajlujących przy każdej okazji i mieniących się patriotami. Wspierasz tych co są głusi na słowa bohaterów co przeżyli Powstanie Warszawskie. Coraz bardziej szkoda mi czasu na rozmowę z Tobą. Dlatego to mój ostatni komentarz do Ciebie.

  2. „Gdzieś coś usłyszy, coś dopowie i głupota z tego wychodzi.”
   przyganiał kocioł garnkowi.
   Ogólnie jesteście siebie warci dwa mohery, jeden pisowski, drugi powski.

  1. zgred wyrazy tępy i dzban określają to samo, dlatego też używanie ich w związku jest bez sensu. Poza tym nie widziałem tępego dzbana. Teraz już wiem dlaczego tak ciężko się z Tobą rozmawia. Gdzieś coś usłyszy, coś dopowie i głupota z tego wychodzi. Ja naprawdę nie obrażam się jak mnie wyzywasz. Ba ja nawet się cieszę, że chociaż tu tak mocno rozwijasz swoje ambicje pozostania bohaterem narodowym w walce z wyimaginowanym najeźdźcą. Zatem śmiało spełniaj się i pręż muskuły tak by Twoje ego rosło. Jeżeli pomoże to Tobie być szczęśliwym to i mi będzie miło, że mogłem chociaż w ten sposób pomóc takiemu frustratowi jak Ty.

 34. Mario1976
  A wiesz ilu jest nazistów w Niemczech, ile antyżydowskich incydentów ? Zresztą im wiecej będzie emigrantów tym bardziej ruchy ekstremistyczne i skrajne będą się ujawniać. Tak się dzieje w całej Europie ku radości Rosji.
  Na tym tle Polska jawi się jako bardzo demokratyczny kraj. Nie można jednak przymykać oka na tzw.
  cywilizację śmierci jaka się tutaj panoszy i jej skutkiem są tzw. emigranci.
  Ja uważam ,że kraje które nie potrafią sobie poradzić z tzw. wojnami domowymi u siebie powinny zniknąć. Cywilizacja tak – ale dla rozgarniętych , szanujących zasady, narodowość, kulturę, religię.

  1. Newbojkot, ja nie walczę z nazistami w Niemczech, we Włoszech, na Węgrzech. Ja jestem oburzony tym co się dzieje w Polsce bo tu jest moja ojczyzna. Oburza mnie to, że narodowe święto jakim jest 11 listopada zapraszane są właśnie te organizacje faszystowskie o których wspominasz, te organizacje które dokonują tych incydentów antyżydowskich. Ja wiem nie za bardzo niektórzy kibice Polonii mogą pojechać po Żydach, chyba że zrobią Ci co nie znają historii Polonii. Piszesz o zasadach ale o jakich? O tych hasłach homofobicznych które niczym nie różnią się od haseł nazistów? Piszesz o narodowości jeszcze nie słyszałem aby ktokolwiek wypierał się narodowości. Kultura kto ją niszczy? Jak w ostatnich latach niszczona jest prawdziwa kultura gdzie wysoki poziom zastępuje się prymitywizmem. Religia wiara nie polega na niszczeniu ludzi mających innej wiary i o innych poglądach. Jesteśmy ludźmi cywilizowanymi i tak powinniśmy się zachowywać według najwyższych standardów gdzie wolność każdego człowieka jest najważniejsza.

 35. Olo naprawdę nie chce mi się już komentować tego tematu. Widzicie tylko to co chcecie zobaczyć. Szkoda tylko, że to co niewygodne dla Was albo skrzętnie ukrywacie albo uznajecie za mało istotne. A zapraszanie nazistów na marsze dla mnie jest czymś obrzydliwym.

  1. „Widzicie tylko to co chcecie zobaczyć. Szkoda tylko, że to co niewygodne dla Was albo skrzętnie ukrywacie albo uznajecie za mało istotne. ”
   Problem naszego kraju polega na tym, że obie strony mają taką mentalność.
   i każda ze stron ma swoje racje, ale i swoją szajbę.

 36. Mario1976
  (…) Jesteśmy ludźmi cywilizowanymi i tak powinniśmy się zachowywać według najwyższych standardów gdzie wolność każdego człowieka jest najważniejsza. (…)
  I tu się mylisz . Liczy się dobro ogółu a nie jednostki, naród ma jedynie prawo być uznawany jako Państwo.
  38 milionów egoistów ( a do tego zmierza lewica) nie stworzy i utrzyma Państwa.
  Najwyższą wartością jest być może życie ludzkie a właściwie poświęcenie siebie dla innego człowieka. No i niepodległość NARODU .
  Reszta to gówno.

  1. Ochłońcie od tej polityki , mądrością jest w odpowiednim momencie powiedzieć pas. A przy okazji czy nasze koszykarki będą jedyną żeńską drużyną w najwyższych klasach rozgrywanych w Warszawie

 37. Może by tak każda ze stron zajęła się swoim podwórkiem i krytykowała skrajności w środowiskach bliskim poglądowo własnej osobie? Ja jestem bliżej prawej strony i mieszkając w Łodzi mam do czynienia głównie z ludźmi z lewej flanki. Kłótnie i wypominania do niczego nie prowadzą. Smutne jest to, że jeśli informacje o naszej kochanej Polonii podstępie się szczyptą polityki to zaraz jest 100 komentarzy. Nie można takiej dyskusji przeprowadzić na argumenty i nie podsycać tego polityką?

 38. Temat się wyczerpał a ja zapytuję dlaczego nie ma już opisu rywala przed meczem ?
  Czy znowu przeżyjemy sinusoidę w trakcie oglądania popisów piłkarzy ?
  Nie cierpię Nowego Dworu Mazowieckiego (uraz prywatny).
  Bardzo chciałbym abyśmy wygrali, zresztą ostania porażka 0;2 pogrzebała nasze szanse na awans.

  1. Niestety ze względu na brak czasu w tym półroczu nie będzie zapowiedzi meczowych i ogólnie moja aktywność jest bardzo ograniczona. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie uda mi się już wygospodarować znacznie więcej czasu.

Dodaj komentarz