Dziewicki, Dźwigała albo Smalec latem obejmą Polonię?

Tomasz Włodarczyk, dziennikarz portalu meczyki.pl przekazał na Twitterze, że po sezonie z Polonią pożegna się trener Wojciech Szymanek. Wskazał też trzech trenerów, którzy rozważani są jako następcy.

Rafał Smalec

Wśród nich znaleźli się Piotr Dziewicki, który jest doskonale znany kibicom. Legenda Polonii obecnie prowadzi IV ligową Ząbkovię Ząbki. Były zawodnik i szkoleniowiec „Czarnych Koszul” kapitalnie zaczął ze swoim zespołem rundę wiosenną – Ząbkovia pokonała 3:0 wicelidera – Victorię Sulejówek i zajmuje pierwsze miejsce z 5 pkt. przewagi. Dziewicki jest też uczestnikiem kursu na licencję UEFA Pro.

Drugi kandydat to również postać doskonale znana na K6 – Dariusz Dźwigała. Trener ostatnio prowadził Wisłę Płock, ale było to już prawie 3 lata temu. Dźwigała posiada licencję UEFA Pro i w swojej karierze trenerskiej zaliczył drobny epizod w Polonii. Przejął naszą drużynę tymczasowo w końcówce rundy jesiennej 2014/2015 i z miejsce odmienił grę zespołu.

Trzecia postać to osoba spoza polonijnego środowiska – Rafał Smalec, który prowadzi Unię Skierniewice. Trener od wielu lat pracuje w niższych ligach, stopniowo budując swoją pozycję. Kilka lat temu awansował do III ligi z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, a potem uczynił to samo z klubem ze Skierniewic w pierwszym sezonie pracy. W III lidze Unia stała się od razu drużyną z czołówki ligi. Smalec, tak jak Dziewicki, jest uczestnikiem kursu na licencję UEFA Pro i zbiera dobre opinie w środowisku.

Z naszych informacji wynika, że najbliżej posady jest obecny szkoleniowiec Unii Skierniewice.

Author: muchomor

20 thoughts on “Dziewicki, Dźwigała albo Smalec latem obejmą Polonię?

  1. Nie czuje się dziennikarzem, ale z obserwacji uważam, ze znaczna część dziennikarstwa sportowego na całym świecie to plotki i informacji zasłyszane, dzięki czemu jest każdego dnia o czym rozmawiać. Świat piłki ograniczony do oficjalnych komunikatów byłby bardzo nudny.

   PS. W każdej plotce jest ziarno prawdy.

  2. Bo dziennikarstwo współcześnie to produkcja „kontentu” pod reklamodawców. Po prostu nie powinno się tego nazywać dziennikarstwem, potrzebne jest nowe słowo, najlepiej z okolic kpiarsko-szyderczo-pogardliwych. 🙂

   ps
   „Ziarnem prawdy” jest oficjalne, znane już od jakiegoś czasu stanowisko Nitota o poszukiwaniu nowego szkoleniowca więc Ameryki nie odkrył. Samego Włodarczyka znam z programów Stanowskiego i szczerze mówiąc nie da się go słuchać, raz – forma, dwa – treść.

  3. @Kwikster Gdybym miał to sformułować jak najkrócej, to chyba dziennikarstwo sportowe powinno zawierać się w tym co bym określił kulturą sportową, a kulturę sportową rozumiem jako część kultury w ogóle.

 1. Bardziej od personaliów interesowałoby mnie ułożenie strukturalne pionu sportowego, a dalej zrobienie audytu dotychczasowych dokonań tego pionu – od dyrektora sportowego, poprzez trenera i jego sztab, a skończywszy na zawodnikach.

  Ścięcie głowy tylko trenera, a pozostawienie reszty bez reakcji spowoduje znalezienie się w tym samym miejscu za rok.

 2. No cóż, to kiedy dziennikarstwo było lepsze ? Za czasów komuny ? Bo pisali „prawdę o zgniłym Zachodzie” i peany na cześć socjalizmu ?
  mamy przed sobą jeszcze 11 kolejek a Szymanek jest już „zwolniony”. Czy to nie jest chore ?
  No jakbyście pracowali wiedząc, że jesteście zwolnieni ? Możliwe, że Szymanek znajdzie pracę w innym 3 ligowym zespole w naszej grupie.
  Nie bronie go jako trenera ale jako człowieka tak.
  Giełda nazwisk nie powala . Chciałbym tego Smalca, ale to wróżenie z fusów.

 3. Kolejne płatne qrestwo:
  Tomuś Włodarczyk puścił płatnego bąka
  z portalu 🙂 meczyki.pl tego samego który jeszcze kilka chwil temu kradł sygnał wszystkich stacji transmitujących mecze na żywo 🙂

  Szkoda że tomuś włodarczyk nie napisał kto mu nadał tego newsa 🙂

  I oto gawiedź dostała Smalcem Dziewickim i Dźwigałą.

  Szkoda że włodarczyk tomuś nie zaproponował trenera Zbyszka Smółki bo to nazwisko najbardziej pasuje do poziomu Włodarczyka z meczyki.pl

 4. Chcę przypomnieć, że prezes powiedział wyraźnie, że jeden z kandydatów na trenera bardzo mu odpowiada, ale nie może podać nazwiska, bo jest zatrudniony w innym klubie. Także wykluczyłabym Dariusza Dźwigałę, gdyż od 4 lat jest bez klubu. Jeśli Ząbkovia awansuje, a ma wielkie szanse, to stawiałabym na Piotra Dziewickiego. P. Nitot zaznaczył, że chodzi mu o kogoś kto umie poprowadzić drużynę do awansu.

 5. Uważam, że rozprawianie nad „tłitami” jakiegoś chłopczyka z meczyków.pl jest poniżej naszej godności. Przecież on pewnie na to ma umowę-zlecenie, żeby puszczać co jakiś czas „tłita”, który „rozpali” kolejną grupę naiwnych. Jedną ręka wkleja newsy o trenerach Polonii, a drugą – z innego konta – sensację, że Dodzie spadł stanik na basenie. To nawet nie jest dziennikarz, tylko jarmarczny naganiacz, który za kwadrans sam zapomni, co napisał, bo zajmie się wymyślaniem kolejnego „tłita”. Zajmujmy się sprawami na serio.

 6. Kwiksterze, to ja stary dziaders pamiętam, że zaczynaliśmy od …. okręgówki i w dwa tygodnie, dzięki działaniom oddanych ludzi mazowiecki związek przeniósł nas na szczebel IV ligi, którą wygrał nam Chrumek.
  Zatem Dziewicki dwa razy w ciągu sezonu awansował z Polonią !

 7. Najbardziej ucieszyłby powrót Piotra Dziewickiego na ławkę Polonii. Prawdziwy Polonista, trener bardzo obiecujący, pewnie też tańszy na obecnym etapie swojej kariery trenerskiej niż Dariusz Dźwigała.

 8. Trener powinien być ZDECYDOWANIE spoza środowiska Polonijnego, nie czarujmy się – potrzebujemy fachowca od zaraz, który przewietrzy nasze podgniłe poglądy na wiele spraw sportowych i nie tylko.
  Pan Piotr Dziewicki ma po prostu za małe doświadczenie trenerskie i tyle w temacie. Niech awansuje z Ząbkovią do 3 ligi i dalej się uczy.

Dodaj komentarz