Legia II może zostać ukarana walkowerem?

Tego lata wprowadzone zostały nowe przepisy, dotyczące gry zawodników pierwszych drużyn w rezerwach. Znacznie ograniczona została możliwość korzystania z takich graczy. Jest możliwe, że Legia II nie dostosowała się do nowych regulacji.

Zgodnie z regulaminem:

„Zawodnik, który w roku kalendarzowym w którym następuje zakończenie danego sezonu rozgrywkowego kończy 23 rok życia lub starszy, rozegrał w danym sezonie, w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 5 meczów z udziałem drużyny wyższej klasy rozgrywkowej (mistrzowskich lub pucharowych) nie może występować w tym okresie w meczach z udziałem drużyny klasy niższej (mistrzowskich lub pucharowych)”

Natomiast Paweł Stolarski, który dzisiaj rozpoczął spotkanie w składzie Legii II zagrał już 5 razy w pierwszej drużynie Legii. Wystąpił w 4 spotkaniach Ekstraklasy i w meczu Super Pucharu Polski. Pytaniem pozostaje, czy to spotkanie zostanie uznane za mecz pucharowy.

Można zastanawiać się także nad Mateusz Wieteską. Obrońca zagrał w jednym spotkaniu Ekstraklasy, jednym meczu Pucharu Polski, Super Pucharze Polski i w 3 meczach eliminacji do europejskich pucharów. Wydaje się jednak, że pojęcie „mecze pucharowe” użyte w regulaminie będzie odnosić się tylko do krajowych rozgrywek.

Źródło: własne/ Kuba Seweryn (Twitter)

Author: muchomor

2 thoughts on “Legia II może zostać ukarana walkowerem?

  1. Moim zdaniem superpuchar był za sezon 2019/2020
    a obecnie mamy sezon 2020/2021
    więc kij z tym, że ten mecz o superpuchar był między lipcem a grudniem, bo był w ramach poprzedniego sezonu.
    mecze z europejskich pucharów absolutnie nie powinny się wliczać, jeżeli za to dostaną walkowera to będzie beka stulecia z pzpn, że ustanowili ułomne prawo.
    fałszywy alarm x2 jak dla mnie.

Dodaj komentarz