MKS i SA blisko współpracy!

Bardzo dobre wieści docierają z MKS-u Polonia Warszawa. Z wywiadu z Prezesem Pawłem Olczakiem i trenerem Mateuszem Dudkiem, który został opublikowany na profilu FB akademii wynika, że na dniach ma zostać porozumienie między Polonią Warszawa S.A. i MKS-em Polonia Warszawa.

W wywiadzie Olczak bardzo chwalił  trenera Krzysztofa Chrobaka, który chętnie chodził na mecze MKS-u, nawet młodszych roczników i zapraszał młodych polonistów na treningi. Po jego odejściu zainteresowanie zawodnikami MKS-u ustało (wpływ mogła mieć też pandemia). Była to jedna z przyczyn odejścia wielu zawodników rocznika 2001 z Polonii tego lata. Istotne znaczenie miała też podpisana zeszłego lata przez Spółkę umowa z Escolą.

Olczak wskazał też, że MKS nie mógł nic zrobić w kwestii piłkarzy, którzy kończyli 18 rok życia, nie miał żadnej możliwości prawnego zablokowania odejścia tych zawodników. Jedyną opcją na uniknięcie takiej sytuacji w przyszłości jest podpisanie odpowiednio wcześniej umów z takimi zawodnikami przez Spółkę. Z tych powodów odeszli Jakub Kotko Jakub Szymański. Pomimo, że trener Wojciech Szymanek był zainteresowany pozyskaniem tej dwójki, nie mógł w żaden sposób wpłynąć na ich wybór, czyli przejście do Górnika Zabrze.

Po przyjściu Grégoire Nitoi zatrudnieniu Piotra Kosiorowskiego stosunki między oboma podmiotami zdecydowanie się poprawiły. Prezes MKS-u bardzo chwalił nowego Prezesa S.A i jego długofalowy pomysł na Polonię. Olczak pozytywnie także wypowiadał się o wiceprezesie Bartłomieju Drylu, z którym rozmawiał więcej. Duży wpływ na polepszenie się relacji miał też Kosiorowski, od początku interesujący się zawodnikami MKS-u. Na dniach ma zostać podpisane porozumienie między obydwoma podmiotami.

Prezes MKS-u zdradził także, że do pierwszej drużyny przejdzie kapitan zespołu u-17 – Jakub Wyszkowski. Według trenera Dudka prawy obrońca jest już gotowy na grę w seniorskiej piłce.

Na koniec Olczak wypowiedział się o transferze Łukasza Piątka. Wg prezesa MKS-u to świetny ruch. Wychowanek „Czarnych Koszul” wniesie nie tylko jakość piłkarską, ale na pewno będzie miał pozytywny wpływ na szatnie; młodzi zawodnicy będą mieli od kogo się uczyć. Olczak nie wierzy, że Piątek ze swoją mentalnością zwycięzcy i polonijnym sercem, mógłby przyjść, aby odcinać kupony.

Author: muchomor

3 thoughts on “MKS i SA blisko współpracy!

  1. Wyjaśniam, że w Polsce zawodowy kontrakt z klubem może podpisać tylko pełnoletni zawodnik. Jakub Wyszkowski nie ma jeszcze 18 lat. Może grać w seniorskiej piłce, ale bez kontraktu. Prezes MKS-u powiedział prawidłowo, że piłkarz przejdzie do seniorów Polonii.

Dodaj komentarz