Jutro do gry wraca Polonia II

Po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, do gry wraca Polonia II. W niedzielę o 19:00 w pierwszej kolejce ligi okręgowej druga drużyna zmierzy się na bocznym boisku z Sokołem Serock.

Witold Prokopczyk

Polonia II tego lata rozegrała aż 9 meczów towarzyskich. Cztery z nich wygrała, jeden zremisowała, a cztery przegrała. W jednym z meczów towarzyskich nasz zespół mierzył się właśnie z Sokołem Serock. Poloniści wygrali na wyjeździe 1:0. Co pozytywne, wydaje się, że przed startem sezonu nasi zawodnicy są w dobrej formie. Cztery ostatnie sparingi przyniosły 3 wygrane i 1 remis.

Rezerwy są jednak pewną niewiadomą. Na skutek letniej rewolucji odeszło z Polonii kilku zawodników, którzy odgrywali kluczową rolę w drugiej drużynie – Bartłomiej FrańczykSzymon WięckowskiTom Dobek-Pietrowski. Niedzielny mecz będzie też pierwszym oficjalnym spotkaniem, w którym zespół prowadzić będzie Grzegorz Siedlecki. Trzon zespołu został jednak utrzymany, co pozwala patrzeć z pewnym optymizmem w najbliższą przyszłość. Trzeba być jednak świadomym tego, że o utrzymanie nie będzie łatwo. W tym sezonie z ligi okręgowej spada minimum 6 zespołów.

W minionym sezonie Sokół Serock zajął 13 miejsce w lidze okręgowej. Polonia II jesienią grała 2 razy z serockim zespołem. W okręgowej fazie PP Sokół wygrał u siebie 3:2, a w lidze poloniści u siebie pokonali rywala 1:0. Patrząc na letnie sparingi, rywal jest w całkiem dobrej dyspozycji. Sokół rozegrał 7 sparingów; wygrał 5 razy, w tym 3:0 IV ligową Wilgą Garwolin, a przegrał 2 razy.

Niestety nie do końca wiadomo, jak będzie wyglądać dostępność trybuny na Saharze dla kibiców. Początkowo pojawiały się plotki, wedle których na razie Sahara będzie całkowicie zamknięta dla kibiców. Zgodnie z najnowszym informacjami, jest szansa, że mecz Polonii II będzie można obejrzeć. Nawet jeśli tak będzie, konieczne będzie przestrzeganie wytycznych MZPN-u – ze strony gospodarza na mecz może wejść maksymalnie 109 osób, w tym: kadra zawodnicza, kadra szkoleniowa i kierownictwo klubu. Poza tym każda osoba wchodząca na mecz będzie musiała wpisać się na listę, zawierającą imię i nazwisko oraz dane kontaktowe – np. mail, telefon komórkowy.

Źródło: własne/ mzpn.pl/ Sokół Serock (FB)

Author: muchomor

4 thoughts on “Jutro do gry wraca Polonia II

  1. Jestem ciekaw ile pilkarzy oddeleguje Szymanek na ten mecz. Na poczatek sezonu, tym bardziej ze pierwsz druzyna nie gra, nie ma ograniczen.
    Ciekawa jest rowniez zmiana regulaminu dla zespolòw ktòre maja pierwsza druzyne na szczeblu centralnym. Od tego sezonu bedzie im trudniej oddelegowywac pilkarzy na druga druzyne: po zagraniu 5 meczòw w rundzie jesiennej, a po trzech w rundzie wiosennej, juz nie bedzie mozna grac w drugim zespole. To powinno ograniczyc moc Legii i Jagiellonii.

    1. Ja nie spodziewam się wielu zawodników z pierwszej drużyny. Myślę, że może to spotkać tylko Abramowicza. Generalnie do drugiej drużyny byli wysłani młodzieżowcy, a tych w tej chwili mamy bardzo mało.

      Co do zmiany regulaminu – chciałbym o tym napisać, ale czekam na regulamin naszej grupy III ligi, bo jeszcze niestety nie został opublikowany. Ma być też 5 zmian.

  2. Czy ktoś ma jakieś wieści kiedy wrócą do gry kontuzjowani Smuga i Parobczyk? Czy będą zdolni do gry od początku sezonu? Czemu robi się z tego wielką tajemnicę? Tym bardziej jest to istotne, bo brak nam linii ataku.

Dodaj komentarz