COVID-19 w Sokole, rywal zawiesza treningi

Niepokojące wiadomości dotarły z Sokoła Aleksandrów Łódzki. U jednego z zawodników test na obecność w organizmie COVID-19 wyszedł pozytywnie. W związku z tym cała kadra zespołu została objęta nadzorem sanepidu. Do czasu otrzymania wyników pozostałych zawodników (najwcześniej 6 sierpnia), klub zawiesił treningi seniorów i grup młodzieżowych. Jest to bardzo problematyczna sytuacja, bo za tydzień mają rozpocząć się rozgrywki III ligi.

To nie pierwsze covidowe kłopoty u naszych rywali. Na początku lipca odwołano mecz Regionalnego Pucharu Polski między Bronią Radom i Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Wówczas pojawiło się podejrzenie, że czterech piłkarzy i dwóch trenerów radomskiego klubu może być zarażonych. Na szczęście ostatecznie wszyscy okazali się zdrowi, a mecz rozegrano w innym terminie.

Źródło: własne/ tssokol.pl/ radom.wyborcza.pl

Author: muchomor

8 thoughts on “COVID-19 w Sokole, rywal zawiesza treningi

 1. W kwestii rozgrywania meczów decydujące jest stanowisko władz państwowych, które zezwoliły na prowadzenie rozgrywek z udziałem 50% publiczności. Także sezon musi się rozpocząć. Jeśli w jakiejś drużynie są zarażeni koronawirusem, to znaczy nie przestrzegali obowiązujących zasad w czasie pandemii. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Tylko ta drużyna, która nie będzie mogła przystąpić do gry z powodu kwarantanny, może być ukarana walkowerem lub w najlepszym przypadku przełożeniem meczu, ale myślę że to musiało by być za zgodą rywala. Jeśli kilku będzie zarażonych, to zdrowi muszą grać. Pierwszy mecz Sokół ma na wyjeździe z Lechią. To raczej nie nasz problem.

  1. „Jeśli w jakiejś drużynie są zarażeni koronawirusem, to znaczy nie przestrzegali obowiązujących zasad w czasie pandemii.”
   Skąd taki wniosek? Zarazić możesz się np. w autobusie, w sklepie, w kościele. Nawet jeśli sam będziesz przestrzegał zasad w 100%.
   „Jeśli kilku będzie zarażonych, to zdrowi muszą grać.”
   Nie. Jeśli choć jeden jest zarażony, obligatoryjną kwarantanną objęta będzie cała drużyna.

 2. w sumie ciekawe co bedzie jesli co i rusz którą drużyna bedzie wyapdała na dwa tygodnie z powodu tego ze jeden piłkarz pozytywnie
  walkower czy przekałdanie kolejnych spotkan na wiosne i inne terminy przeciez w koncu im sie nawarstwi :p ilość rund do rozegrania.

  1. Na wiosnę nie za bardzo nie można przekładać, bo będzie podział na grupy po jesieni

  2. Muchomor: na wczesną wiosnę teoretycznie można przekładać- w marcu będą rozegrane jeszcze 3 kolejki pierwszej rundy.

 3. Prędzej czy później interesy, mass media, polityka, retoryka i inne koronkowe klimaty, rozniosą w pył wszystkie wydarzenia, przynajmniej na kilka długich m-cy. Sezon grypowy rusza w październiku… Idealna okazja, żeby sobie trochę porządzić. Taki rts bardzo real 🙂

Dodaj komentarz