Piątek wierzy, że kibice przypomną sobie o Polonii!

Przejście Łukasza Piątka z Łódzkiego Klubu Sportowego do Polonii Warszawa spotkało się z żywym oddźwiękiem w mediach. Jednym z jego efektów jest wywiad, jakiego udzielił redakcji TVP Sport. Wśród wielu kwestii, jakie poruszono była m.in. wizja klubu.

Bartosz Ława, Łukasz Piątek

Oczywiście, biorę pod uwagę scenariusz, w którym za trzy-cztery lata pojawię się jeszcze w Ekstraklasie jako zawodnik „Czarnych Koszul”. Nie składam broni, a przykładem może być mój były klub – ŁKS, który pokazał, że można awansować rok po roku. Wszystko jest możliwe – zaznaczył w rozmowie z redaktorem Maciejem Rafalskim.

W rozmowie poruszono także sprawę stadionu, który nie zmienił się od czasu gdy Piątek grał na Polonii. Według niego, jeśli będziemy wygrywać, to może ludzie przypomną sobie nieco o Polonii, a kolejne awanse sprawią, że ktoś uzna, że warto pomóc i przebudować obiekt.

Powrócono także do czasów, gdy właścicielem Polonii był Józef Wojciechowski. W opinii piłkarza niektórzy ludzie z jego otoczenia niekoniecznie mieli dobre intencje wobec klubu i coś w tym było. (…) To mogło go zrazić. Oczywiście, pieniądze również nie są gwarancją sukcesu. Czasami jest tak, że kiedy bardzo chcesz, to nic ci nie wychodzi. W naszym przypadku momentami tak właśnie było – podkreślił.

Ponadto w wywiadzie przypomniano, jak Piotr Stokowiec mobilizował piłkarzy mimo nieotrzymywania pieniędzy. Na koniec rozmowy kilka słów poświęcono obecnemu sezonowi. Według Piątka trzeba wykonać pierwszy krok, którym będzie awans do drugiej ligi”.To może sprawić, że klub nabierze rozpędu. W Polonii panuje rodzinna atmosfera, wszyscy są dla siebie życzliwi, ale nie ma co się oszukiwać – na końcu liczy się wynik. Jeśli ten będzie pozytywny, zainteresowanie klubem będzie coraz większe i wszystko zacznie zmierzać w odpowiednim kierunku.

Cały wywiad do przeczytania tutaj.

Author: Sowa-EG

W kilku słowach. Wielbiciel węgierskiego wina (szczególnie Tokaju) oraz budapesztańskiej secesji. z sentymentem odwiedzający Lwów i Wilno. Niegardzący polskim piwem z niewielkich, niezależnych browarów (kraft). Próbujący swoich sił w domowym browarnictwie pod marką "Ukryta Sowa". :-)

1 thought on “Piątek wierzy, że kibice przypomną sobie o Polonii!

  1. Uwaga! 3 liga rusza w Warszawie w weekend 15-16 sierpnia. Gdzie się spotykamy z sympatiami, żonami i przyjaciółmi? Na POLONII!! Warszawianki i Warszawiacy wszyscy idziemy na stadion przy K6!! Pokażmy innym klubom, że jest nas wielu.

Dodaj komentarz