Zmarł były piłkarz Polonii Piotr Rocki [*]

Wczoraj w Bytomiu w wieku 46 lat zmarł były piłkarz warszawskiej Polonii Piotr Rocki. O jego śmierci poinformował dziennikarz śląskiego Sportu Maciej Grygierczyk.

Rocki był wychowankiem stołecznego Polonezu. Później grał dla juniorów Marcovii Marki. Następnie przeniósł się do „Czarnych Koszul” (jesienią sezonu 1993/94 wrócił na pół roku do Marek), w których zadebiutował w seniorskiej piłce. W 1994 roku grał dla ekstraklasowej Polonii. Na boisku wystąpił w 15 spotkaniach, w których raz wpisał się na listę strzelców. Swoją debiutancką bramkę zdobył przeciwko Legii (zobaczycie na poniższym video).  Po spadku grał dla Polonii w II lidze. Zaliczył 55 spotkań ligowych i 8 goli.

Po odejściu z K6 grał dla Hetmana Zamość, Górnika Zabrze, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Odrze Wodzisław Śląski, Legii, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Ruchu Radzionków GKS-ie Tychy, Kolejarzu Stróże i Polonii Bytom. Karierę zakończył w 2018 roku w Radzionkowie.

 Mariusz Zasada, Piotr Rocki, Iñaki Descarga

„Rockiego” żegnał dziś jego piłkarski „ojciec” Dariusz DźwigałaZa wcześnie odszedłeś „synku”. Serce mi pęka. Tyle lat razem.. nigdy Cię nie zapomnę, byłeś dla mnie tak ważny. Zawsze uśmiechnięty, dusza towarzystwa. Będę tęsknił tak bardzo – napisał jego kolega z boiska.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

4 thoughts on “Zmarł były piłkarz Polonii Piotr Rocki [*]

  1. Szczere kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół pana Piotra.
    Swoją drogą to przerażające. Młody człowiek, większość życia monitorowany przez medyków… Okropna historia.

Dodaj komentarz