Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

MKS znów może świętować. W ten weekend zespół U-17 pokonał na wyjeździe Escolę Varsovia, dzięki czemu na 2 kolejki przed końcem zapewnił sobie zwycięstwo w grupie A. Również Spółka miała powody do radości. Na kolejkę przed końcem wygrał swoje rozgrywki najstarszy rocznik i wiosną najpewniej zagra w Ekstralidze Mazowieckiej.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: –

W minionej kolejce Polonia pauzowała.

W sobotę poloniści zagrają na wyjeździe z Unią Warszawa. Początek w sobotę o 10:00. Na K6 nasz zespół wygrał 9:1. To ostatni mecz jesienią zespołu u-19.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Escola Varsovia – Polonia Warszawa 1:3 (0:2)

Poloniści zrewanżowali się rywali za porażkę na własnym boisku. Dzięki zwycięstwu na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek „Czarne Koszule” wygrały swoją grupę CLJ u-17. Trzeba docenić ogrom pracy, jaką wykonali trener Mateusz Dudek  i jego podopieczni. Latem 2018 drużyna była budowana na ostatnią chwilę i nawet w MKS średnio wierzono w możliwość utrzymania się w rozgrywkach CLJ. Początek był faktycznie słaby, ale w rundzie rewanżowej nasz zespół radził sobie już znacznie lepiej i pozostał w CLJ. Wiosną 19′ Polonia długo szła łeb w łeb z Legią, na 3 kolejki przed końcem oba zespoły miały tyle samo punktów. W końcówce „Czarne Koszule” nie wytrzymały tempa, przegrały 3 spotkania z rzędu i zakończyły rozgrywki na „dopiero” 3 miejscu. Teraz nikt już nie potrafił przeszkodzić polonistom w marszu po triumf w swojej grupie. Nasz zespół przegrał tylko raz, świetnie obrazując powiedzenie, że „lepiej przegrać raz 0:5 niż 5 razy po 0:1”.

W przedostatniej kolejce Polonia zagra na wyjeździe z AKS-em SMS Łódź. Rywal zajmuje ostatnie miejsce z 3 punktami po 12 kolejkach. Początek spotkania w sobotę o 13:00. Na K6 „Czarne Koszule” wygrały 5:0.

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  –

W ten weekend Polonia nie grała, gdyż mecz tej kolejki zagrała znacznie wcześniej (wygrana 7:4 z Legią na wyjeździe)

W najbliższy weekend „Czarne Koszule” zagrają u siebie z UKS-em SMS Łódź. Przeciwnik zajmuje 6 miejsce. W 12 meczach zdobył 13 pkt, o 9 mniej od polonistów. Początek w sobotę o 17:00. Na wyjeździe poloniści wygrali 1:0.

***

U-18 Ekstraliga Mazowiecka A2: Polonia Warszawa – Semp Ursynów 5:1 (0:1)

Polonia pewnie pokonała Sempa, ale wygrała też Mławianka, która wygrała 5:4 ze Zniczem. W ostatniej kolejce „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z Mławianką. Przeciwnik zajmuje 2 miejsce i traci 3 pkt. Początek w niedzielę o 14:00. Na własnym boisku Polonia wygrała 5:2.

***

U-16 Ekstraliga Mazowiecka B2 Junior Młodszy: Polonia Warszawa – Ząbkovia Ząbki 3:0 (0:0)

Kolejne zwycięstwo ekipy u-16.  Dzięki zwycięstwu nasz zespół umocnił się na 3 miejscu.


Polonia Warszawa S.A.

U-19 I liga okręgowa A1 Junior Starszy: Coco Jambo Warszawa – Polonia Warszawa 0:20 (0:8)

W niedzielę Polonia zmiażdżyła Coco Jambo, wygrywając 20:0.

Dzięki zwycięstwu nasza drużyna zapewniła sobie awans do Ekstraligi Mazowieckiej. W ostatniej kolejce poloniści zagrają z trzecim Agape Białołęka. W niedzielę o 14:00 na Saharze. W pierwszym spotkaniu „Czarne Koszule” wygrały 4:1.

U-17 I liga okręgowa B1 Junior Młodszy: 

W minionej kolejce Polonia pauzowała.

W niedzielę Polonia zagra u siebie z Agrykolą Warszawa. Początek o 12:00. Na wyjeździe nasz zespół przegrał 1:3. Przeciwnik zajmuje 2 miejsce, po 9 kolejkach rywal wyprzedza nasz zespół o 14 pkt.

***

U-16 III liga okręgowa B2 Junior Młodszy: MKS II Piaseczno – Polonia Warszawa 4:1 (2:0)

I młodsi koledzy musieli uznać wyższość lider. Polonia przegrała z drugą drużyną MKS-u Piaseczno. Po 9 kolejkach „Czarne Koszule” z 12 pkt. zajmują 4 miejsce.

W czwartek Polonia zmierzy się z TS-em Gwardia. Na wyjeździe nasz zespół przegrał 1:6. Rywal zajmuje drugie miejsce z 24 pkt. W niedzielę o 16:00 poloniści zmierzą się natomiast z Turem Jaktorów na bocznym boisku. Początek o 16:00. Rywal plasuje się za Polonią i traci 2 pkt, ale ma 2 mecze więcej rozegrane. Obecnie nasz zespół zajmuje 5 miejsce.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl/ mzpn.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz