Kaluba odpowiada kibicom w sprawie działalności klubu

Od jakiegoś czasu kibice zaczepiają prezesa Piotra Kalubę i starają się dowiedzieć jak wygląda sprawy funkcjonowania klubu. Wywołany do tablicy Kaluba za pośrednictwem konta twitterowego klubu poinformował o pozytywach związanych z jego kadencją.

W pierwszej sekcji widzimy pozyskanych sponsorów, którzy łącznie zapewniają ok. 800 tys. zł rocznie. Lwią część tych środków stanowią wpływy uzyskane od Miasta. Jak dobrze wiemy to kwoty stanowiące ponad połowę tej sumy. Do realnych wpływów należą też środki od firmy Ultrim Mariusza Czai i niedawno pozyskanego sklepu New Level Sport.

Wsparcie techniczne po wygaśnięciu umowy z New Balance zapewnia firma Keeza, która zapewne dała fajniejsze warunki od większości innych, bardziej znanych na rynku. To akurat dobry wybór, gdyż przy nich można budować fajną markę. Dodatkowo – projekt stroju. Minusem jest zbytnie eksplorowanie starego sponsora technicznego (trener Krzysztof Chrobak nadal udziela wywiadów w strojach New Balance) oraz wtopa z rezerwowym kompletem podczas meczu z Wasilkowem. Pozostali to albo barter albo uczciwe uhonorowanie wcześniejszych zasług (Transcolor Lucjana Siwczyka – drugiego akcjonariusza Spółki).

Anna Wyganowska-Krzynówek, Grzegorz Popielarz, Peter Kaluba

Zarząd chwali się też działaniami dzięki którym udało się spłacić pół miliona złotych długu. Dużym plusem jest spłacenie kilku piłkarzy, którzy sądownie domagali się pieniędzy od klubu.

Kolejna kwestia to rozstrzygnięcie konkursu stadionowego, w którym klub także współuczestniczył

… i niezła działalność nowej akademii, która ma już ponad 100 adeptów. Może do poziomu MKS-u jest jeszcze bardzo, bardzo daleko, ale na pewno docenić należy to, że powiększa się liczba zawodników w czarnych strojach, którzy w najgorszym scenariuszu pozostaną w Polonii jako kibice.

A jak Wy oceniacie działania obecnego zarządu klubu?

Author: sleibhin

Naturalnie urokliwy. Lubię starocie, bawię się w bractwo rycerskie i surwiwal. Wcinam mrówki w każdej postaci :)

5 thoughts on “Kaluba odpowiada kibicom w sprawie działalności klubu

 1. Co tu oceniać każdy widzi jak jest .Kiedy MKS prowadził Polonię w IV lidze to mimo że wielu wieszało na nich psy to z perspektywy czasu oceniam to na mistrzostwo świata.Gorzej być już nie może przynajmniej ja z perspektywy 30 lat bywania na meczach nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić.

 2. działanie niewspółmierne do oczekiwań większości. teraz to wszytko wygląda jak ten neon nad wejściem. Zacięliśmy sie w miejscu w którym Polonia nie powinna być przez tak długi okres mimo wszystkich felernych spraw które sie u nas dzieją.
  Takie postępowanie spółki która zarządza w taki sposób klubem piłkarskim ani nie działa na korzyść marki ani nie daje perspektyw na pozytywną przyszłość czy ich dalszą działalności przy K6, chcieli „dobrze” z rożnych pobudek, jednak refleksja co do obecnego stanu rzeczy powinna zweryfikować ich dalsze plany na już a nie za jakiś czas bo kazdy tydzień miesiąc rok to kolejne gwoździe do … . Gruntów budynków komerycjnych itd. w formie JWE nie będzie, ekstraklasy przy obecnym podejściu też nie, stadion obiekt będzie ale przy tym co mamy dzisiaj z wojenkami jak obecnie bywa z saharą gdzie zarządca rodzaje karty. Na ten moement eSA nie ma przebicia w żadnej sferze działalności od marketingu, poprzez kontakty z miastem, po wynik sportowy.

 3. Bardzo dziękuję za takie informacje (oczywiście mam na myśli fakt zamieszczenia).
  Ilu z tych sponsorów było przed Kalubą ? CO TO JEST 0.8 mln zł na rok ? Co do pieniędzy z Miasta – tyle co nam dadzą , tyle trzeba oddać za czynsz, nie wspominając o kasie za trening (nie stać nas na trenowanie na K6, nieźle co ?)
  Spłata 0,5 mln długu wobec zawodników czy Miasta ?
  Straciliśmy większość piłkarzy, za których mogliśmy wziąć łącznie około 1 miliona złotych a oddaliśmy ich za darmo.
  Brak jakiegokolwiek sponsora głównego przez niemal 2 lata – z czym do ludzi ?
  Stadion – może i plus, ale i tak nie będziemy u siebie a czynsz nas wykończy.
  Klub sportowy ma mieć wyniki sportowe – a ich nie ma, obecnie walczymy o utrzymanie, to są cele Zarządu ?
  Zasypywanie dziury budżetowej wpływami z kibiców to droga do nikąd (kto nowy przyjdzie na mecz zespołu grającego bez celu sportowego?).
  Akademia – kolejny podmiot z nazwą „Polonia”, jeszcze większy zamęt.
  Wojna z MKS – po prostu cud, malina.
  Zarząd do zmiany, ocena niedostateczna plus.

Dodaj komentarz