Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Miniony weekend mógł być dla MKS-u rozczarowujący. Niespodziewanie punkty stracił zespół u-15 i u-19. Wygrać udało się tylko zespołowi, występującemu w CLJ u-17. Pojawiły się też pierwsze wyniki zespołu juniora młodszego organizowanego przez Spółkę.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Polonia Warszawa – Drukarz Warszawa 1:1 (0:1)

Po bardzo ważnej wygranej z Wisłą Płock Polonia niespodziewanie straciła punkty w meczu z Drukarzem, który przed tą kolejką miał dwa razy mniej punktów. W pierwszej połowie spotkanie stało na słabym poziomie. Rywal głęboko się bronił, a „Czarne Koszule” kompletnie nie radziły sobie w ofensywie, dodatkowo popełniając sporo prostych błędów przy rozegraniu piłki. Ich sekwencja przyniosła bramkę rywalowi. Nieudanie wybitą piłkę przejął przeciwnik, pobiegł do narożnika, tam na chwilę poloniści odzyskali futbolówkę, ale zaraz szybko ją stracili. Piłkarz Drukarza szybko zdecydował się na dośrodkowanie. Dotarło ono do adresata, który został sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny i w 35 minucie Drukarz wyszedł na prowadzenie. Polonia zaczęła grać lepiej, ale sytuacji bramkowych do przerwy było bardzo mało. W drugiej części nasza drużyna już całkowicie dominowała, a rywal skupił się na zmasowanej obronie i grze na czas. Poloniści stworzyli sobie kilka okazji, ale byli bardzo nieskuteczni, dobrze bronił też golkiper rywali. Pokonać go udało się dopiero niezawodnemu Wiktorowi Niewiarowskiemu, który popisał się w 90 minucie pięknym strzałem z dystansu.  Dla skrzydłowego była to 5 bramka w 5 meczu. W doliczonym czasie mieliśmy jeszcze sytuacje, ale szwankowała celność dośrodkowań. Emocji nie brakowało po końcowym gwizdku, gdy doszło do sporej szarpaniny między zawodnikami obu drużyn. W jej efekcie czerwoną kartkę zobaczył rezerwowy bramkarz Drukarza.

Potknięcie Polonii wykorzystała Wisła Płock, która wygrała 6:0 ze Zniczem Pruszków i ma już tylko 3 pkt. straty oraz Ursus, który pokonał 6:1 Legionovię i ma 4 pkt. straty. W najbliższej kolejce jest bardzo duża szansa na zwiększenie przewagi. Polonia zagra w piątek o 16:00 z Sempem Ursynów, który ma 0 pkt. Choć nasz zespół będzie gościem, to spotkanie odbędzie się na Saharze (istnieje jednak ryzyko, że rywal wycofa się z rozgrywek). Wisła natomiast zmierzy się z Ursusem.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Znicz Pruszków – Polonia Warszawa 0:2 (2:0)

W wyśmienitej formie jest zespół u-17. Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo polonistów. Pomimo nieobecności Jakuba Kisiela, „Czarne Koszule” pokonały Znicz Pruszków. Do przerwy było 0:0, ale w drugiej części udało się naszemu zespołowi zdobyć dwie bramki.

W najbliższej kolejce hitowe starcie. O 18:00 w sobotę Polonia zagra u siebie z Escolą Varsovia. Obie drużyny mają jako jedyne komplet wygranych (Escola ma jeden mecz zaległy). Rywal zdecydowanie imponuje grą defensywną, w 3 meczach przeciwnik stracił tylko 1 bramkę.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Olimpia Elbląg – Polonia Warszawa 1:1 (1:1)

Rozczarował też zespół występujący w CLJ u-15. Polonia zremisowała na wyjeździe z Olimpią Elbląg, która po 3 kolejkach miała 1 pkt. i bilans bramkowy 2-10. Rywal wyszedł pierwszy na prowadzenie, strzelając bramkę w 25 minucie. 12 minut później był już remis, ale więcej goli nie oglądaliśmy.

Po 4 kolejkach poloniści mają 7 pkt., o 5 więcej niż przedostatnia Olimpia. Nasz zespół może bardzo żałować remisu, bo wygrana pozwoliłaby zrównać się punktowo z drugą Legią i trzecią Escolą. W 5 kolejce czekają nas derby. O 15:30 Polonia podejmie Legię na własnym boisku. Szykuje się bardzo ciężki mecz. Przeciwnik przegrał na razie tylko z liderem, dodatkowo imponuje bilansem bramkowym: 19-4  (Polonii: 10-6).

***

Polonia Warszawa S.A.

U-16 III liga okręgowa B2 Junior Młodszy:

KP Rządza Załubice – Polonia Warszawa 3:0

Real Academy – Polonia Warszawa 3:0

Po 4 kolejkach na stronie MZPN uzupełnione zostały wyniki dwóch wyjazdowych meczów nowego rocznika w Akademii Spółki. Niestety w obydwu Polonia przegrała 0:3. Można przypuszczać, że są to walkowery, co potwierdzałoby docierające do nas informacje o problemach z zebraniem drużyny.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl/ mzpn.pl