Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Miniony weekend był bardzo udany dla najważniejszych roczników akademii MKS-u Polonia Warszawa. Wszystkie trzy wygrały.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Ursus Warszawa – Polonia Warszawa 0:1 (0:1)

W drugim meczu Polonii szło znacznie ciężej. Ursus postawił ciężkie warunki, ale „Czarnym Koszulom” udało się zgarnąć 3 pkt. Znów za bohatera można uznać Wiktora Niewiarowskiego, który zdobył zwycięskiego gola. Po 2 kolejkach Polonia z kompletem punktów jest liderem, druga Wisła traci 2 pkt.

Kolejny mecz już w środę. Polonia zagra o 18:00 u siebie z Legionovią Legionowo. Rywal w pierwszej kolejce przegrał 2:1 z Drukarzem, a w drugiej wygrał 4:3 z Sempem Ursynów. Wiosną minionego sezonu drużyna z Legionowa była jedną z najsłabszych drużyn Ekstraligi.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Legia Warszawa – Polonia Warszawa 2:4 (1:2)

Świetnie oglądało się derby w CLJ u-17. Poloniści na prowadzenie wyszli już w 3 minucie. Po akcji lewą stroną jeden z naszych zawodników oddał strzał, uderzenie odbił bramkarz, ale przy dobitce Oskara Białka był bezradny. Po golu do ataku rzuciła się Legia, co chwilę poważnie zagrażając naszej bramce. Na szczęście poloniści bardzo dobrze bronili się, w wysokiej formie był też bramkarz Bartosz Ziółko. Polonia jednak nie przyglądała się biernie poczynaniom rywala i potrafiła groźnie kontratakować. Jeden z szybkich ataków przyniósł rzut karny po faulu na Białku. Stały fragment w 28 minucie wykorzystał Jakub Kisiel. Gdy wydawało się, że Polonia zejdzie na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, Legia zdołała złapać kontakt. Po podaniu z lewego skrzydła, rywalowi pozostało skierować piłkę do niemal pustej bramki. Na drugą część Legia wyszła bardzo zmotywowano i zamknęła Polonię na jej połowie. Mądra obrona i parady bramkarza pozwoliły jednak przez długi czas utrzymywać wynik z pierwszej połowy. Z upływem czasu Legię zaczęła ogarniać rezygnacja, co wykorzystali poloniści. W 80 minucie Jakub Wyszkowski wysoko przejął piłkę, pognał do przodu i dośrodkował. Po małym zamieszaniu futbolówka znalazła się w bramce. Wydawało się, że jest po meczu, ale minutę później Legia strzeliła drugiego gola. Na szczęście poloniści odpowiedzieli równie szybko i w 82 minucie prowadzili 4:2. Sytuację „sam na sam” wykorzystał Eryk Kudokas. Do końca spotkania bramek już nie było i Polonia zgarnęła 3 pkt. Po 2 kolejkach nasz zespół z 6 pkt. zajmuje drugie miejsca, pierwsza Escola ma lepszy bilans bramkowy.

W sobotę Polonii powinno być łatwiej. Nasz zespół zagra u siebie z UKS-em SMS Łódź. Przeciwnik po dwóch meczach ma na koncie 0 pkt. Początek spotkania o 17:30.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Talent Białystok – Polonia Warszawa 1:5 (0:2)

Polonia bez większych problemów poradziła sobie z Talentem Białystok. Nasz zespół do przerwy prowadził 2:0. W drugiej części „Czarne Koszule” dołożyły jeszcze trzy bramki. Przy stanie 5:0 dla Polonii, rywal zdołał strzelić bramkę honorową.

W niedzielę poloniści zagrają u siebie z beniaminkiem – Ząbkovią Ząbki. W pierwszej kolejce rywal zaprezentował się przyzwoicie, przegrywając na wyjeździe tylko 0:1 z Escolą. W drugim meczu było już znacznie gorzej, Ząbkovia została rozgromiona u siebie przez Jagiellonię, która wygrała 8:0.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl

4 thoughts on “Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

1. Gratulacje dla młodzieży – TAK TRZYMAĆ DO KOŃCA !!!!

Przy okazji może ktoś wie, o co grają nasze zespoły ? Bo ja niezbyt to rozumiem.
    Obie rundy – pierwsza i rewanżowa kończą się w listopadzie i …. chyba nie ma gdzie awansować.
    A co na wiosnę ? Abarot to samo – tylko na koniec na zwycięzcę np. CLJ U-17 czeka złoty medal i Mistrz Polski ?

2. Dzięki, troszkę to skomplikowane, ale teraz rozumiem że oba roczniki U 15 i 17 jesienią grają o to by wiosną grać o tzw. Majstra. Ponoć w MKSie o tym się mówi i to nie półgębkiem.

Martwi mnie niski szczebel U-19 – w tym wieku ci chłopcy powinni mocno walić do bram zespołu trenera Chrobaka, a tu dopiero trzeci poziom. I raczej nie zasilą jedynki – nawet jeśli obie Polonie się dogadają.

1. Latem do seniorów mógł trafić Niewiarowski, który w pierwszym meczu bawił się z piłkarzami Ursusa i strzelił 3 bramki, a z Legionovia zdobył zwycięskiego gola. Podobno nie znalazł uznania u trenerów.
      Ja bardzo liczę, że w przyszłym sezonie MKS będzie mieć 3 drużyny w CLJ. Chyba nawet w tym sezonie najbardziej żyje drużyna u19.