MKS zaczyna walkę o CLJ

W ten weekend sezon rozpoczyna najstarszy rocznik MKS-u, który ma powalczyć o powrót o Polonii do CLJ u -18. Misji tej podjął się zatrudniony zimą Adam Chmielewski (więcej o trenerze pisaliśmy tutaj). Mecz Polonii w pierwszej kolejce można nazwać hitowym.

W sobotę o 11:00 na Saharze „Czarne Koszule” zmierzą się ze Zniczem Pruszków. Rywal jesienią zeszłego sezonu wygrał Ekstraligę mazowiecką, zdobywając 34 pkt. w 14 meczach, o 6 pkt. więcej od trzeciej Polonii. Wiosną Znicz nie zdołał jednak wygrać Ligi Makroregionalnej, więc w tym sezonie wrócił do Ekstraligi. W Lidze Makroregionalnej pruszkowianie zajęli 2 miejsce (25 pkt. w 14 m.), ale tracąc aż 15 pkt. do pierwszego UKS-u SMS-u Łódź.

Adam Chmielewski

Dla przypomnienia, kilka słów na temat regulaminu rozgrywek. Jesienią 8 zespołów rywalizuje w Ekstralidze mazowieckiej. Dwa najlepsze wiosną zagrają w Lidze Makroregionalnej, do której dołącza także po dwie najlepsze drużyny z województwa podlaskiego, łódzkiego i warmińsko-mazurskiego. Zwycięzca Ligi Makroregionalnej awansuje do CLJ. W zeszłym sezonie z naszego województwa oprócz Znicza awansowała Wisła Płock (4 pkt. więcej od Polonii). Ligę Makroregionalną płocczanie skończyli na 4 pozycji (19 pkt. w 14 m.), więc jesienią zagrają ponownie w Ekstralidze mazowieckiej.

Author: muchomor

Dodaj komentarz