Jankowski i Zych dołączą do kadry. Kibice zmartwieni sytuacją

Do startu ligi pozostał niecały tydzień. Klub pochwalił się wczoraj na mediach społecznościowych akcją „odsłaniania kart”. Tematów ze znakiem zapytania jest sporo (m.in. sponsorzy, bilety) ale prawdopodobnie chodzi o nowych zawodników.

Pierwsza niewiadoma zostanie odtajniona dziś. Do pierwszego sierpnia powinniśmy poznać wszystkie, przygotowane nam przez klub odpowiedzi.


Z zasłyszanych przez nas informacji wiemy, że z dużym prawdopodobieństwem możemy liczyć na powrót Patryka Zycha. Wychowanek „Czarnych Koszul” ostatni sezon spędził w Ursusie Warszawa. W barwach „Traktorków” zagrał w 24 meczach, w których pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców (był czwartym strzelcem zespołu).

Krystian Pieczara, Krzysztof Możdżonek, Marcin Kluska, Patryk Zych

Drugi transfer, który wydaje się sfinalizowany, to umowa z Leonem Jankowskim, o którym także pisaliśmy kilka dni temu. Wychowanek Legii grał ostatnio w rezerwach TSG 1899 Hoffenheim. Ostatnie ślady o jego aktywności stwierdziliśmy w sezonie 2017/18. Z zasłyszanych informacji możemy przekazać, że to bardzo zdolny bramkarz, który może okazać się solidnym wzmocnieniem klubu.

Do klubu powinni dołączyć jeszcze trzej zawodnicy, których niestety jeszcze nie zidentyfikowaliśmy. Młodzi futboliści to obrońca i pomocnicy. Więcej wkrótce…

Swoje zaniepokojenie losem klubu wyrazili kibice. Na profilu grupy „Ultras Enigma” pojawił się duży komunikat, który zamieszczamy poniżej:

Dowiedzieliśmy się także, że klub opuścił Adrian Majchrzak, który pełnił w klubie funkcję dyrektora ds. marketingu i PR. Wśród akcji ostatniego dyrektora możecie kojarzyć tą z Wielkiej Soboty, gdy na K6 podczas meczu z Sokołem Aleksandrów Łódzki przygotowano malowanie pisanek [link] i kilka atrakcji [link]. Majchrzak prowadził także rozmowy z niektórymi sponsorami (m.in. Tramwajami Warszawskimi).

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

4 thoughts on “Jankowski i Zych dołączą do kadry. Kibice zmartwieni sytuacją

  1. Masz rację – dobre nabytki. Jedyne dobre, a Leon będzie lepszy niż Janek.

 1. Czyli jednak Szabi odchodzi? Jeśli tak to szkoda, bo przydałby się taki uniwersalny, doświadczony walczak.
  Z naszych byłych, których pozbyliśmy się lekką ręką prócz Zycha chętnie zobaczył bym jeszcze Kokota. Mam wrażenie, że byłby lepszy niż ci co ostatnio grali na stoperze w sparingach, z kolei oni prawdopodobnie lepiej radzili by sobie na def midzie

 2. Kokot gra teraz gdzieś w niskich ligach niemieckich, ale jestem tego samego zdania – bardzo by się przydał – za Engela grał przecież nawet w II lidze. Byłby podporą defensywy.
  Z drugiej strony obecni stoperzy, czyli Kobiera i Olczak są do tej funkcji tylko przysposobieni.
  Ale jeśli dojdą Wełna i Zakrzewski – to wtedy będą ludzie na właściwych miejscach.
  A Kobiera będzie mógł zagrać na defensywnym pomocniku, co jest jego naturalną pozycją.
  Olczak byłby pierwszym zmiennikiem – praktycznie na wszystkim pozycjach za wyjątkiem lewego obrońcy. Będzie tylko brakować jeszcze prawego skrzydłowego. I zmienników.

Dodaj komentarz