Nasze wczorajsze informacje dotyczące zbliżających się spotkań domowych z Bronią Radom i Olimpią Zambrów doczekały się oficjalnych komentarzy.

Mecz z Bronią Radom Polonia zagra w niedzielę. A jak to tłumaczył klub? – W związku z pismem z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, Wydział Gier Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zmianie terminu ligowego meczu z Bronią Radom. Spotkanie, które pierwotnie miało odbyć się w sobotę 04.05.2019 r. o godz. 19:00, odbędzie się w niedzielę 05.05.2019 r. o godz. 19:30 na stadionie przy ul. Konwiktorskiej 6 – czytamy na stronie oficjalnej.

Do kwestii związanej z prawdopodobną zmianą gospodarza spotkania Polonia – Olimpia Zambrów odniósł się na twitterze prezes Piotr Kaluba. Taki zabieg ostatnimi czasy obserwowaliśmy w IV lidze. W tamtym czasie Amator Maszewo i Bzura Chodaków decydowały się na rozegranie swoich domowych meczów przy K6. Ostatni przykład kiedy to Polonia była gospodarzem nie na swoim obiekcie miał miejsce za czasów trenera Krzysztofa Chrobaka… derby z Legią (0:1) rozegraliśmy przy Łazienkowskiej…

Sprawa poza utrudnieniem dla fanów Polonii może mieć jeszcze jeden zły wymiar. Może ona komplikować finanse „Czarnych Koszul”. Miasto wynajmując obiekt przy K6 udziela Polonii rabatu z tytułu rozegrania 15 meczów w ciągu rundy. Stąd pochodzi opłata zaledwie 15 tys. zł, a nie ponad 20… Wynajem obiektu przez Warsaw Mets trochę dziwi, gdyż albo futboliści amerykańcy „przebili” ofertę klubu piłkarskiego albo… będziemy musieli dostrzec złą wolę drugiej strony.

Spotkanie w Zambrowie prawdopodobnie obejrzą tylko rdzenni mieszkańcy z miasta Olimpii. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że fani Polonii planują zbojkotować ten mecz…

Źródło: własne