Klub o meczach z Bronią i Olimpią

Nasze wczorajsze informacje dotyczące zbliżających się spotkań domowych z Bronią Radom i Olimpią Zambrów doczekały się oficjalnych komentarzy.

Mecz z Bronią Radom Polonia zagra w niedzielę. A jak to tłumaczył klub? – W związku z pismem z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, Wydział Gier Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zmianie terminu ligowego meczu z Bronią Radom. Spotkanie, które pierwotnie miało odbyć się w sobotę 04.05.2019 r. o godz. 19:00, odbędzie się w niedzielę 05.05.2019 r. o godz. 19:30 na stadionie przy ul. Konwiktorskiej 6 – czytamy na stronie oficjalnej.

Do kwestii związanej z prawdopodobną zmianą gospodarza spotkania Polonia – Olimpia Zambrów odniósł się na twitterze prezes Piotr Kaluba. Taki zabieg ostatnimi czasy obserwowaliśmy w IV lidze. W tamtym czasie Amator Maszewo i Bzura Chodaków decydowały się na rozegranie swoich domowych meczów przy K6. Ostatni przykład kiedy to Polonia była gospodarzem nie na swoim obiekcie miał miejsce za czasów trenera Krzysztofa Chrobaka… derby z Legią (0:1) rozegraliśmy przy Łazienkowskiej…

Sprawa poza utrudnieniem dla fanów Polonii może mieć jeszcze jeden zły wymiar. Może ona komplikować finanse „Czarnych Koszul”. Miasto wynajmując obiekt przy K6 udziela Polonii rabatu z tytułu rozegrania 15 meczów w ciągu rundy. Stąd pochodzi opłata zaledwie 15 tys. zł, a nie ponad 20… Wynajem obiektu przez Warsaw Mets trochę dziwi, gdyż albo futboliści amerykańcy „przebili” ofertę klubu piłkarskiego albo… będziemy musieli dostrzec złą wolę drugiej strony.

Spotkanie w Zambrowie prawdopodobnie obejrzą tylko rdzenni mieszkańcy z miasta Olimpii. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że fani Polonii planują zbojkotować ten mecz…

Źródło: własne

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

7 thoughts on “Klub o meczach z Bronią i Olimpią

 1. Trochę nie rozumiem wyboru tak późnej godziny. Nie dość, że nie jest ona raczej dla większości wygodna, ze względu na pracę/szkołę w poniedziałek rano (nawet w Ekstraklasie w niedzielę ostatni mecz jest o 18:30), to jeszcze znów utrudnia się walkę o awans drugiemu zespołowi. Polonia II gra o 20:00, więc zawodników, trenujących z pierwszą drużyną, czeka kolejny weekend oglądania meczu z ławki rezerwowej.

 2. Ten wątek nie powinien w ogóle mieć miejsca. Czerwone Gitary kiedyś reklamowały się, że grają najgłośniej w Polsce.
  Prezes Kaluba ze swym pijarowcem może się reklamować, że gramy najpóźniej w niedziele w Polsce.
  Słowem nigdzie Pan Kaluba nie tłumaczy się, skąd u niego się wziął pomysł z taką godziną – do wyboru miał godziny wręcz od jedenastej przed południem. Ma też do skorzystania Saharę pod nosem – to też w przypadku meczu z Zambrowem.
  Nocni Markowie pewnie się pojawią – zawsze ktoś na ten towar się skusi.
  Bardzo źle, że walcząca o awans dwójka będzie osłabiona, bo jej najlepsi gracze będą bezproduktywnie siedzieć na ławce sto metrów obok. Logiki w tym za grosz.

  Obecny prezes w tych dziwnościach przypomina mnie poprzedniego – ale żaden z nich jeszcze nie wymyślił, aby grać w niedziele po 22-giej. Może jednak to jeszcze przed nami ?

  1. Dla mnie to nie problem, ale wystarczy popatrzeć na komentarze na oficjalnym fb, żeby zobaczyć, że dla wielu tak. Wg mnie jednak największy problem to zablokowanie gry kilku graczom w rezerwach.

Dodaj komentarz