Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w minionym tygodniu (27.04-28.04.2019 r.).

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Znicz II Pruszków – Polonia Warszawa 4:3

Niestety nie uda się przejść Polonii przez rozgrywki z kompletem zwycięstw. W niedzielę poloniści przegrali pierwsze spotkanie. Na wyjeździe ulegli 3:4 rezerwom Znicza Pruszków. Spotkanie było bardzo emocjonujące, już po 7 minutach było 1:1. Pomimo porażki Polonia wciąż jest liderem, drugi Znicz traci 2 punkty.

W najbliższej kolejce „Czarne Koszule” zagrają z beniaminkiem – Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Rywal na razie zajmuje 4 miejsce z 7 punktami po 5 meczach. Spotkanie zostanie rozegrane w środę na bocznym boisku Polonii, początek o 10:00.

U-17 Centralna Liga Juniorów: ŁKS Łódź – Polonia Warszawa 0:2

Szóste zwycięstwo odnotował zespół u-17. Polonia na wyjeździe pokonała 2:0 ostatni ŁKS. Dzięki wygranej Polonia zdecydowanie odskoczyła od goniących ją zespołów, nad trzecią Escolą przewaga wynosi 6 pkt. Do liderującej Legii brakuje 4 oczek, ale rywal ma jedno spotkanie więcej rozegrane.

Najbliższy mecz Polonia rozegra 1 maja. O 16:00 na bocznym boisku nasz zespół zmierzy się z czwartą Jagiellonią. Przeciwnik po 8 meczach ma 10 pkt. W Białymstoku Polonia wygrała 3:1.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Escola Varsovia 0:2

Trwa kryzys drużyny u-15. Czwarty raz z rzędu Polonia nie wygrała. Tym razem nasz zespół na własnym boisku przegrał 0:2 z Escolą Varsovia, która dzięki temu wyprzedziła Polonię w tabeli. Po 8 meczach nasz zespół zajmuje 4 miejsce. Nad strefą spadkową przewaga wynosi 5 punktów, ale rywal ma zaległy mecz.

Tak jak starsi koledzy, zespół u-15 najbliższy mecz zagra 1 maja na bocznym boisku – z przedostatnią Deltą. Początek spotkania o 13:00. W pierwszym meczu było 1:0 dla Polonii. Jeśli nasz zespół nie chce włączyć się do walki o utrzymanie, potrzebna jest wygrana.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1: Legion Warszawa – Polonia Warszawa 0:3

Po dwóch porażkach z rzędu Polonia nareszcie wygrała. Nasz zespół na wyjeździe pokonał 3:0 Legion Warszawa, dla którego była to trzecia porażka w 3 meczu (bilans bramkowy 3:18).

Ze względu na obecność tylko 5 drużyn w lidze, od najbliższej kolejki zaczyna się runda rewanżowa. 19 maja Polonia zagra na bocznym boisku jako gość z KS Bednarska – o 16:00. Rywal to ligowy outsider, w pierwszym spotkaniu było 15:0 dla naszego zespołu.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz