Trener Chrobak o przyszłości Polonii

Wczoraj Radio dla Ciebie opublikowało na swojej stronie (link) wywiad z trenerem Krzysztofem Chrobakiem. Szkoleniowiec Polonii mówił głównie o przyszłości klubu, tej bliższej, jak i dalszej.

Lekko niepokojąco brzmią wiadomości, dotyczące najbliższego ligowego meczu „Czarnych Koszul”. Na ten moment trener szanse na odbycie się tego spotkania ocenia na 60%. Jeśli wszyscy uprawnieni zawodnicy do rozwiązania kontraktu dokonaliby tego, Chrobak nie miałby kim zagrać.

Krzysztof Chrobak

Jeśli jednak uda utrzymać się obecny skład, a zespół zaczną omijać kontuzje i kartki, wg szkoleniowca Polonia może wygrać z każdym w lidze.

W przypadku dalszej przyszłości do trenera docierają sygnały od miasta i zarządu o długofalowym planowaniu budżetu. Na niewiele się to jednak zda, jeśli piłkarze nie dostaną wreszcie pieniędzy za wykonaną pracę. Na razie według trenera nie ma też podstaw by myśleć o awansie, klub nie jest na niego organizacyjnie w ogóle gotowy.

Pomimo tylu negatywnych informacji, trener jest przekonany, że Polonia nie zginie. Nie widzi jednak sensu, aby wszystko zaczynać od nowa. Chrobak liczy na pomoc miasta w kwestii obniżenia stawek za wynajem stadionu i zdradza, że wg niego najlepszym modelem zarządzania klubem jest zrównoważony układ kapitałowy.

Źródło: własne / rdc.pl

Author: muchomor

2 thoughts on “Trener Chrobak o przyszłości Polonii

Dodaj komentarz