Jakubiak nie chce dopuścić do upadku Polonii

Po artykule w „Gazecie Wyborczej” Marek Jakubiak wypowiedział się dla „Sportowych Faktów”. – Chciałbym, żeby Polonię chociaż w połowie doinwestowano tak, jak Legię – mówi „SF” poseł. 

„Czarne Koszule” mimo problemów finansowych w tym sezonie na półmetku rozgrywek zajmują wysokie 2 miejsce(7 punktów straty do lidera). Bez poprawy sytuacji ekonomicznej kibicom wierzyć w jakąkolwiek zmianę. Jak jednak zapewnia poseł i przedsiębiorca, Polonii nie pomogą zastrzyki finansowe z miasta. W pomoc zaangażować musi się zarówno ministerstwo sportu, władze miasta stołecznego Warszawy, jak i mieszkańcy. – Czas się obudzić i z tym jest ściśle związana moja rola. Rozpocząłem maraton rozmów na temat pomocy Polonii i wszystko jest na dobrej drodze – twierdzi Jakubiak i dodaje, że ma wielki szacunek dla piłkarzy stołecznego klubu, którzy obecnie grają za darmo.

Marek Jakubiak

Biznesmen zdradził także szczegóły rozmów dotyczących klubu z ul. Konwiktorskiej 6. – Polonia ma dobrego prezesa, który przyszedł tam z biznesu i bardzo realnie patrzy na klub. Jestem bezpośrednio po rozmowach z panem prezesem i rozpoczynam działalność polityczną wokół klubu. Mam nadzieję, że to zakończy się sukcesem. Polonia nie potrzebuje dużych nakładów finansowych. Oceniam, że to jest około 200 tysięcy złotych miesięcznie. W tym przypadku nie jest to aż taki wielki wysiłek dla miasta, by za pomocą 1,5 miliona złotych uratować klub i dać mu szansę nie na egzystencję, ale na rozwój i spokojne życie – ocenił.

Jakubiak zamierza wokół Polonii zbudować silną grupę wsparcia, która pozwoli na stabilizację klubu i jego spokojne funkcjonowanie. – Ze sponsoringiem jest tak, że przedsiębiorcy dzisiaj pieniądze mają, a jutro mogą ich nie mieć. Trzeba systemowego rozwiązania, bo Polonia wypełnia rolę części życia sportowego Warszawy. Myślę, że najbogatsza gmina w Polsce musi znaleźć na to pieniądze – zakończył Jakubiak.

Źródło: własne / Sportowe Fakty

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Jakubiak nie chce dopuścić do upadku Polonii

  1. Aby zakopać rowy niezgody chciałbym uchylić rąbka kuchni obecnych dobrych wiadomości.
    Zainteresowanie Pana posła Marka Jakubiaka naszą Polonią jest kreacją naszego Kwikstera. Scenariusz, reżyseria, scenografia, dialogi, obsada i takie tam inne – Kwikster.
    Uważam więc, iż niepotrzebny bojkot Dumy Stolicy po felietonie Mountasa powinien odejść do historii.
    A Kwikster jeszcze nam coś wyreżyseruje 🙂

Dodaj komentarz