Na Ł3 nie lubią już New Balance i BRJ?

Na echa wczorajszych wypowiedzi Marka Jakubiaka nie musieliśmy czekać długo. Fani ekstraklasowej drużyny z Łazienkowskiej wydali oświadczenie, które nawołuje do bojkotu piwa ciechanowskiego. 

Na portalu legionisci.com pojawiło się oświadczenie SKLW i grup kibicowskich o treści: Od pewnego czasu prowadziliśmy z browarem Bojanowo, należącym oficjalnie do syna pana Marka Jakubiaka, rozmowy dotyczące wprowadzenia na rynek naszego kibicowskiego piwa. W obliczu doniesień medialnych o planach zainwestowania przez pana Jakubiaka w czwartoligowy klub Polonia*, informujemy, że nie jesteśmy zainteresowani jakąkolwiek współpracą z browarem Bojanowo. Jednocześnie informujemy, że w przypadku zainwestowania przez Pana Jakubiaka w wymieniony wcześniej podmiot, będziemy prowadzić szeroko zakrojoną akcję bojkotu wszelkich artykułów produkowanych przez przedsiębiorstwa związane z panem Jakubiakiem.

To nie pierwsza tak głupia demonstracja fanów naszego lokalnego klubu, który po informacji o tym, że nowym dostawcą sprzętu sportowego Polonii będzie New Balance zakazywała noszenia butów tej firmy, a nawet namawiała do ich niszczenia. Poniżej jeden ze słynniejszych przykładów:

Sprawa otarła się także o twittera, gdzie swoje zdanie wyraził m.in. Przemysław Wipler były poseł:


Na reakcję posła Jakubiaka nie trzeba było długo czekać:

Rzecz jasna spożycie piwa Królewskiego w weekend pewnie wzrośnie, ale… czy się cieszyć, czy współczuć?

* w oryginale zapisane małą literą
Źródło: własne / legionisci.com / twitter.com / Stadionowi Oprawcy

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

32 thoughts on “Na Ł3 nie lubią już New Balance i BRJ?

 1. > marek stawia na ultraniszowe projekty, również w biznesie

  Powiedział człowiek którego w ostatnich wyborach poparło 17 424 osoby, a partie którym prezesował uzyskują rezultat w granicach błędu statystycznego. Chyba jedyna rzecz jaka na prawdę mu wyszła, to doradzanie obcym korporacjom jak nie płacić w Polsce podatków.

  >Panie Przemysławie, niech Pan się zajmie swoimi gigantycznymi jak sądzę projektami. Moimi proszę się nie zajmować

  Jakubiaka w wyborach do Sejmu poparło całe 11 131 osób.

  1. Np, to że potencjał ich projektów politycznych jest porównywalny ze wskazaniem na Wiplera. Mówiąc wprost obydwaj są politycznym planktonem, efemerydami. Partner biznesowy Jakubiaka, Janusz Palikot w wyborach do sejmu w 2011 uzyskał 94 811 głosów, a w wyborach prezydenckich 211 242 i gdzie dzisiaj jest? Nie ma go. Po najbliższych wyborach nie będzie też Jakubiaka.

   Niech powie ile jest w stanie zapłacić za 100% akcji spółki i zobaczymy co Spółka na to. To będzie konkret.

  2. Kmicic 1000% racji, gdyby było po obecnych wyborach to przynajmniej 4 lata byłby w stanie pomagać a teraz….

  3. Mimo wszystko wydaje mi się, że to nie ten sam profil. Masz zawodowego polityka, który po wyborach zniknął i biznesmena, który z ideałami poszedł i pewnie jeśli się nie dostanie to będzie miał co robić.

   Wyłożenie kasy na wykupienie Polonii nie będzie takie proste… Zapewniam 😉

 2. Jeśli przyjąć, że Polonia ma 5k kibiców i każdy z nich wpłaci 50zł miesięcznie, to każdego miesiąca jest do dyspozycji… moment, sięgam po kalkulator…. 5.000 razy 50… równa się… 250.000 zł.

  Co jest potrzebne, żeby taki model zafunkcjonował? Wystarczy cofnąć się w czasie do okresu w którym przy K6 pracowali Kot z Dziewickim.

  Jest przy K6 ktoś kto to rozumie?

  1. Jeśli kibice byliby PODMIOTEM, a nie przedmiotem w przedsięwzięciu i zaangażowanie finansowe przekładałby się na współdecydowanie o tym jak klub ma się rozwijać, funkcjonować itd itp to liczba osób gotowych się dobrowolnie „opodatkować” by rosła, to Ci gwarantuję.

   Poszedłem kiedyś na K6 z chrześniakiem, żeby mu pokazać prawdziwy stadion. Żeby poczuł klimat, zobaczył murawę i może złapał bakcyla. Piękny, letni słoneczny dzień, wchodzimy, dzień dobry, czy moglibyśmy na chwilę zejść na murawę? – NIE.

   Bo kibic ma bulić i mordę trzymać w kuble, na tym ten interes polega. Koszty mają być „państwowe”, a zyski prywatne. Zadałem tutaj kilka postów temu pytanie o tego niemieckiego komuniste, myślisz że kiedykolwiek otrzymam jakąkolwiek odpowiedź?

  2. Pizza Hut, podobnie jak KFC, Starbucks i Burger King należy do AmRest, które ma siedzibę we Wrocławiu, więc można próbować, choć wydaje mi się, że za mali jesteśmy dla nich…

   Druga rzecz @Kmicic wśród 5000 głów musieliby znaleźć się ludzie posiadający pieniądze. Widownia składa się też z dzieciaków i nieletnich, którzy wchodzą za darmo. Tu trochę się to rozjeżdża.

   Murawa – Polonia nie jest gospodarzem na swoim terenie. Wszędzie wpuszczą ale nie u nas. Nie wiem jak na Ł3 jest, ale np. na Wiśle i Cracovii mnie wpuścili…

   Kim jest niemiecki komunista?

  3. Ten o którym linki podrzucałem tutaj kilka postów wcześniej. We wpisie o zmianach w zarządzie fundacji.

 3. Kmicic, zamiast artykułować proste i jakże oczywiste recepty po prostu … wprowadź je w życie i urzeczywistnij. Wtedy będziemy ciebie niemal nosić na rękach.
  Póki co daj działać i kibicuj Panu Jakubiakowi. Jako nieliczny ( jedyny ? ) biznesmen, polityk i celebryta publicznie postawił się kanałowi. Już za to poważanie dla niego.

  1. @olo Ten model już funkcjonował, nie był kompletny ale podstawy żeby go rozwijać były. Ludzie którzy go zniszczyli rządzą dzisiaj przy K6, mylę się?

   Co do Jakubiaka, to jedyny „pomysł” jaki padł dotychczas to wyciągniecie pieniędzy od miasta, JW wyciągał swoje pieniądze ze swojego portfela, więc niby czym miałby mi imponować?

   Poza tym JW żadnej „politycznej działalności wokół klubu” nie prowadził a ten to robi. I mnie o zdanie nie zapytał.

  2. @Kmicic był wariant modelu socios… Kogo winisz za jego „zniszczenie”?

   Rozumiem, że jak wpadniemy na pomysł pomocy klubowi, to nam to zaopiniujesz? 😛

 4. Już zaczynacie się zaperzac a nie o to chodzi. Pan Jakubiak gdyby był Wyłącznie biznesmenem to super, ale on jest politykiem który chciałby z publicznych pieniędzy wspomagać Polonię. I to jest niebezpieczne. Sam głosowałem na Kukiz 15 ale jestem rozczarowany ich dzialaniami nie wspominając już o samym Kukizie którego polityka przerosła.

  1. Gdyby Jakubiak przyszedł i powiedział: kupuję 100% akcji, ile za nie chcecie; to byłby konkret, a zamiast tego mamy po raz kolejny bla, bla, bla i niczym. Skoro miasto jest w stanie wyłożyć 200k miesięcznie to dlaczego Kaluba tego nie załatwił?

 5. Kmicic – Twój pomysł jest utopijny, nawet jeśli bys zebral te 5000 ludzi to taka forma zarządzania nie ma prawa na dłuższą metr się sprawdzać. Pokaż mi chociaż jedną firmę która funkcjonuje w ten sposob.
  Tam gdzie za dużo ludzi miałoby coś do powiedzenia,, z natury rzeczy musi powstać prędzej czy później organizacyjny chaos, nie ma innej opcji.
  Klub potrzebuje co najwyżej kilkuosobowego sztabu zarządzającego, który ogarnie wszystko organizacyjnie i finansowo. Jestem bardzo ciekaw co nam załatwi Pan Jakubiak, ale patrząc na jego dotychczasowe doświadczenie biznesowe, mozna patrzeć w przyszłość z umiarkowanym optymizmem.

  1. https://poradnik.ngo.pl/organizacje-sportowe

   „Do piątku wieczorem całosezonowe karnety na spotkania Polonii wykupiło blisko tysiąc osób. Nie odstraszyła ich cena jak za produkt luksusowy – 250 zł. Już to było zadziwiające, ale obraz przed kasami w piątek wieczorem zadziwił wszystkich. – Zobaczyłem to i własnym oczom nie wierzę. Myślałem, że to fotomontaż. Tyle ludzi na IV ligę – opowiadał „Gazecie Wyborczej” Paweł, kibic warszawskiej drużyny od 40 lat. Kolejka kibiców po bilety, długa na 150-200 metrów, nie malała przez cztery godziny. – Myśleliśmy, że mecz będzie chciało obejrzeć około 3 tys. widzów, ale teraz musieliśmy zweryfikować nasze przewidywania. Oceniamy, że w niedzielę na stadionie pojawi się nawet 5 tys. ludzi, może nawet komplet – przewiduje w „GW” rzecznik prasowy „Czarnych Koszul” Adam Drygalski.”
   http://www.dumastolicy.pl/2013/08/25/duze-zainteresowanie-meczem-haya-za-slaby-na-polonie-kruczyk-zostaje/

  2. Kmicic -przez chwilę taki zryw zadziałał, ale mówimy o długofalowej strategii niezbędnej do sprawnego funkcjonowania klubu. Pokaż mi klub, który w taki sposob pociągnął sprawnie dłużej niż jeden sezon.

  3. Dobre pytanie, odpowiedź na pewno jest złożona. Bo zaczął się rok szkolny/akademicki, bo akcja marketingowa przerosła rzeczywistość itd itp. To nie ma w tej chwili znaczenia. Znaczenie ma potencjał jaki wtedy udało się zbudować, stopień mobilizacji i zainteresowania.

   I jeśli ktoś twierdzi/sugeruje (Marcin88) że upodmiotowienie kibica jest równoznaczne z anarchią to sprowadza sprawę do absurdu co zamyka możliwość dalszej dyskusji. Z resztą wystarczy popatrzeć na to co jest dzisiaj – jedyny realny kapitał to trener, na nim wszystko się trzyma.

 6. @Marcin_88 Zależy jakie stawiasz sobie cele, bo jeśli mówimy o „trwaniu” czyli zabezpieczeniu bytu zawodnikom i sztabowi, to przy przychylności miasta, model o którym mowa wyżej sprawdziłby się w 100% a do tego byłaby podstawa do rozwoju społeczności kibicowskiej.

  I gwarantuje Ci, że wtedy bez problemu znalazłbyś jednego czy drugiego współfinansującego na rynku.

 7. A ja zdejmuje czapke z glowy pszed panem Jakubiakiem za to co zrobil.
  Uwarzam ze w obecnej sytuacji klubu niema sensu tracicz czas na rozmyslania
  Co by bylo gdyby…czasu niecofniemy.
  Teraz jest nadzieja w Jakubiaku mam nadzieje ze znajdzie mocna grupe w tym miescie ktora
  Chce wprowadzic normalnosc w tym miecie czyli pomoc Warszawskim klubom.
  Od dzis kupuje jego piwo i radze wam to zrobic…razem on na tym interesie lepiej wyjdzie i my tez…
  A piepszenie i madralowanie sie jakie numery bym skreslil w totolotka rok pozniej niema sensu.

 8. Nie rozumiem po co oglądać się na ł3. Co mnie to obchodzi kogo i dlaczego tam się nie wpuszcza. Patrząc od strony biznesu to chyba mają trochę mniej zwolenników niż przeciwników, więc można raczej tylko zyskać.

 9. dziw bierze że ziemenina komunikacją miejską jeździ wszak skk ma mocnego parntera biznesowego. Jednak znając ich wybiórcze przyswajanie faktów pewnie tego im centrala nie przekazała. k*rewskie jest cienkie jak siki pająka i nic dzwnego ze szukają czegoś lepszego.

 10. Takie Niusy są niepotrzebne mam w dupie co myślą na Ł3 a takie teksty tylko odstraszają inwestorów. Trzeba pokazać wynikiem sportowym swoje miejsce a nie ciągłe beczenie i pokazywanie słabości.

Dodaj komentarz