Jakubiak i Ratusz pomogą warszawskiej Polonii

Piotr Wesołowicz na łamach „Gazety Wyborczej” poinformował o dwóch sprawach, o których informowaliśmy jakiś czas temu. Potwierdzają się doniesienia o pomocy warszawskiego ratusza oraz posła Marka Jakubiaka, który deklarował swoją pomoc po meczu z Huraganem Morąg (6:0). 

Irmina Ochenkowska, Marek Jakubiak

Poseł i właściciel Browarów Regionalnych Jakubiak słynących z piwa Ciechan potwierdził „GW” chęć pomocy: – Tak, staram się pomóc Polonii, bo moim zdaniem warto – powiedział Jakubiak. Biznesmen dał również do zrozumienia, że zna potrzeby „Czarnych Koszul”, które określił na blisko 200 tys. zł miesięcznie.

Jednocześnie nie deklaruje jeszcze, że wesprze Polonię konkretnymi pieniędzmi. – W tej chwili zbieram ważne osoby wokół problemu. Zapewnienie finansowania stawiam w drugiej kolejności. Mam nadzieję, że panowie również są za zdrową Polonią – mówi w „Gazecie” poseł.

„GW” potwierdza także zainteresowanie Miasta i prezydenta Rafała TrzaskowskiegoW najbliższych dniach do klubowej kasy może wpłynąć aż 500 tys. zł z tytułu umowy promocyjnej z miastem – twierdzi „Wyborcza”.  Sprawę Wesołowiczowi potwierdziła wiceprezydent miasta Renata Kaznowska. – Kluby z ekstraklasy, w tym przypadku Legia, otrzymają od nas do 1,5 mln zł, a kluby III ligi, czyli Polonia, Ursus i rezerwy Legii – do 500 tys. zł – mówi w „GW” Kaznowska. Stołeczne kluby otrzymają środki, jak tylko uchwała wejdzie w życie.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

7 thoughts on “Jakubiak i Ratusz pomogą warszawskiej Polonii

  1. Jak zwykle ktoś musi zrzędzić. Trzeba się cieszyć, że w końcu jakieś pozytywne wieści zaczynają się pojawiać dotyczące finansów i przyszłości Polonii w ogóle. Trzymajmy kciuki za Pana Jakubiaka i by miasto w końcu ustaliło nam jakiś sensowny czynsz za dzień meczowy.

  2. Czyli to jest melodia pszyszlosci…..
    Taka iskerka nadzieji ….a jak to formalnie …prawnie wyglada od poczatku do konca …no i oczywiscie jak dlugo to moze potrwac…to jest kestia miesiaca… czy raczej miesiecy lub lat……moze ktos to wyjasnic…z gory dziekuje.

Dodaj komentarz