Według Bońka kapitalizm wykończył Polonię!

Po porannej wypowiedzi Bogusława Leśniodorskiego doczekaliśmy się też wypowiedzi prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka. Na łamach portalu „Weszło!” w rozmowie o Wiśle Kraków Boniek odniósł się do analogii z Polonią Warszawa. 

„Weszło!” zastanawiało się nad mechanizmami, które mogłyby minimalizować ryzyko upadania klubów. W przypadku Wisły pojawia się problem, że nikt nie kupi klubu, wiedząc, że nie dostanie licencji. Prezes PZPN-u zaczął zastanawiać się ile było przykładów w ostatnich ośmiu latach w Polsce, by nieuczciwi ludzie zarządzali źle klubem albo sprzedali ją firmie-krzak? Gdy „Weszło!” podsunęło „Czarne Koszule” odparł: –  To nie był ten problem. Tam był człowiek z imieniem i nazwiskiem, ale sobie nie radził i firma upadła. Tak jak upadła Fiorentina, Parma, Rangersi. To są niestety, ale normalne rzeczy. Kapitalizm. Jak ktoś źle gospodarzy, to upada.

Cały artykuł z wypowiedzią Bońka i mecenasa Jacka Masioty znajdziecie tutaj.

Źródło: Weszło!

Author: sleibhin

Naturalnie urokliwy. Lubię starocie, bawię się w bractwo rycerskie i surwiwal. Wcinam mrówki w każdej postaci :)

5 thoughts on “Według Bońka kapitalizm wykończył Polonię!

 1. Ostatni mundial – reprezentacja Polski wśród trzech najgorszych drużyn świata obok Panamy i Arabii Saudyjskiej.
  Tzw Ekstra (ha, ha, ha!) klasa w którą nikt poważny nie zainwestuje choćby jednego złamanego grosza (co dotyczy również niższych lig – patrz sytuacja Polonii).

  Pytanie: dlaczego?

  Prezesem PZPN jest Zbigniew Boniek (Widzew/Łódź)
  Prezesem Ekstraklasy jest Marcin Animucki (Widzew/Łódź).

  Dlaczego Piątek odszedł z Cracovii za 4mln euro, a po pół roku (jeśli się nie mylę) mówi się że kolejny transfer to będzie kwota rzędu 60mln euro? Czego nie ma w Polsce co jest we Włoszech? Czego nie mają ludzie rządzący piłką polską co mają ludzie rządzący piłką włoską i po co zajmują rzeczami do których się nie nadają?

 2. Kmicic pieknie to ujoles.
  Boniek czlowiek grajacy na zachodzie tyle lat znajacy caly system w Polsce wprowadza do niby lig zawodowych wymog mlodziezowcow …i niema zadnych ograniczen z graczami z poza uni….i tak tragiczny poziom bedzie jeszcze tragiczniejszy….
  Zamiast zrobic jak w kazdym normalnym kraju po rozgrywkach juniorskich u23 zeby tam okszepneli najzdolniejsi juniozrzy a ligi zawodowe niech sie martwia jak podniesc poziom a nie jezdzic i szukac chlopakow z lapanki a w wieku 20 lat wysylac ich na emeryture bo wiek mlodziezowca sie konczy…
  Najlepszym pszykladem jest 2 liga kazdy prawie bramkarz to mlodziezowiec i w iwieku 20 lat jak jusz trochce okszepnie dziekuje mu sie i bierze 17 lat chlopaka i tak w kolo a w extraklasie niema prawie Polskich bramkarzy…
  Tacy ludzie jak boniek niszcza polska pilke niestety.

  1. Gdyby Boniek cokolwiek rozumiał i potrafił, to reprezentacja nie walnęłaby o dno na mundialu. Można zagrać trzy mecze, nie strzelić żadnej bramki i przegrać wszystko równo, ale PO WALCE tak jak np Niemcy. Po mundialu Loew przedstawił szczegółowy raport i ….. pracuje dalej. Bo nie pójść może, różne rzeczy się w życiu zdarzają, ale raz: nie można nie być przygotowanym i dwa: nie można nie walczyć.

   A PZPN’owi chodziło tylko o to jak zarechotać problem do spółki ze zblatowanymi dziennikarzynami i żeby układ przetrwał, żeby się trzymał, bo gdzie ci ludzie by poszli, do McDonalda pracować z Ukraińcami? Ja pracowałem w Macu i wiem jak się tam zapier*ala(ło) i jak patrzę na te gnidy z PZPN, Ekpaly i tego całego rozrechotanego pseudo dziennikarskiego, scfelałego motłochu to rzygać mi się chce.

   Wiedzieli, że reprezentacja jest przygotowana źle pod względem fizycznym? Musieli, a mimo to kłamali do końca, rozliczenia żadnego, wniosków żadnych… tylko k*rwa kapitalizm winny, albo Król, albo Sarapata.

Dodaj komentarz