Leśnodorski o Polonii w kontekście Wisły Kraków

Przy okazji kłopotów finansowych Wisły Kraków, od czasu do czasu do mediów wraca temat degradacji Polonii. Tym razem w „Gazecie Prawnej” Robert Mazurek w rozmowie z Bogusławem Leśnodorskim, byłym prezesem Legii, zaangażowanym zawodowo w sprawy „krakowskie” ustosunkował się do spraw „Czarnych Koszul”. 

Leśnodorski jasno stwierdził, że tak utytułowane kluby nie powinny kończyć w odmętach polskiej piłki: – Nie wiem, jak to zrobić, ale powinien być mechanizm broniący kluby jak Polonia czy Wisła, które są markami, historią naszej piłki, przed takim traktowaniem. Trzeba o nie dbać bardziej, a nie – przyjdzie właściciel, trochę się pobawi, a potem rzuci jak znudzone dziecko zabawkę.

Były szef Legii dodał także, że (…) w takim mieście jak Warszawa to ze trzy takie opery powinny być, na luzie.Tym bardziej że nic tak nie dodaje emocji lidze jak derby.

Źródło: własne / Gazeta Prawna

Author: sleibhin

Naturalnie urokliwy. Lubię starocie, bawię się w bractwo rycerskie i surwiwal. Wcinam mrówki w każdej postaci :)

3 thoughts on “Leśnodorski o Polonii w kontekście Wisły Kraków

    1. Nie widzę negatywnego stosunku do KSP w tej wypowiedzi, wręcz przeciwnie podkreśla markę Klubu i jego miejsce w historii. To Król jest porównany do dziecka

Dodaj komentarz