Kaluba: Sytuacja klubu wyjaśni się po 14 stycznia

Po blisko miesięcznej nieobecności w mediach społecznościowych, prezes „Czarnych Koszul” Piotr Kaluba odniósł się na twitterze do sytuacji w warszawskiej Polonii. 

Grzegorz Wojdyga, Marcin Kluska, Peter Kaluba, Piotr Maślanka

Przypomnijmy, że po przełożeniu obrad walnego zgromadzenia ze względu na brak opinii biegłego rewidenta oraz publikacji artykułu katowickiego „Sportu” dotyczącego opóźnień w przelewach pensji dla piłkarzy „Czarnych Koszul”, fani zaczęli się zastanawiać nad dalszym funkcjonowaniem klubu. Prezes prosił o cierpliwość:

Obecnie z naszych informacji wynika, że trener Krzysztof Chrobak ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy, którzy występowali przy K6 jesienią. „Sport” i „Sportowe Fakty” wskazywały, że zawodnicy Polonii otrzymują propozycje transferowe, ale na razie czekają na rozwój sytuacji w klubie.

Źródło: własne / Sport / Sportowe Fakty

Author: sleibhin

Naturalnie urokliwy. Lubię starocie, bawię się w bractwo rycerskie i surwiwal. Wcinam mrówki w każdej postaci :)

17 thoughts on “Kaluba: Sytuacja klubu wyjaśni się po 14 stycznia

 1. Jeżeli Pan Kaluba pisze „ze strony Miasta” to nie ma żadnego sponsora. Liczenie, że znowu Samorząd Warszawy umorzy/obniży czynsze/zaległości nie ma sensu – myślenie typowo życzeniowe.
  Znowu „czarna dziura” się szykuje.

 2. Czy przypadkiem akcjonariusze to nie środowisko Pana Jerzego? Jeśli tak, to na co my liczymy skoro odszedł on zfochowany. Moim zdaniem należy zorganizować szybko zbiórkę poieniedzy na wypłaty dla zespołu żeby pokazać zer jesteśmy z Nimi. Odpuścić sobie oprawy i mobilizować się na każdy mecz. Wtedy może dotrwamy do decyzji związanych z budową stadionu.

  1. Patrząc na poziom i zarządzanie w polskiej kopanej to nie dziwi mnie brak sponsorów. Może by tak poszukać sponsorów w USA i zrobić klub pod patronatem środowiska polonijnego?

  2. A może w Chinach i Wietnamie?

   „Po prześwietleniu kilkunastu firm [16 z 205] z Wólki Kosowskiej kontrolerzy namierzyli fikcyjne faktury na 310 mln zł. http://www.zw.com.pl/artykul/667998.html?print=tak

   I tak przy okazji, słyszałeś żeby te pozostałe 190 kiedykolwiek skontrolowali? Jakieś wyniki kontroli gdzieś były publikowane?

  3. Orientujesz się z grubsza o co chodzi w gospodarce, skąd się biorą pieniądze itd itp, bo nie wiem czy jest sens w ogóle dalej dyskutować?

  4. Z grubsza to tak, ale jeśli Ci chodzi o szczegóły to się poddaję. Zrozumiałem Cię na tyle, że mamy poczekać jak zostanie naprawiona polska gospodarka skarbowa ( system i egzekucja ), wtedy znajdziemy godnego Nas sponsora. Tylko powiedz mi ile to jeszcze lat zajmie, bo może lepiej piachem zasypać a za 300 lat ktoś odkopie i zrobi muzeum. Miała kiedyś Polonia innych sponsorów czy właścicieli niż polskich? Gdzie to Nas doprowadziło i jakie są perspektywy? Moim zdamiem lepszy mało realny pomysł od wchodzenie 10 raz w to samo szambo (rzekę miałem na myśli )

  5. Rzuciłeś pomysł, żeby szukać pieniędzy w USA, rozumiem że zakładasz że tam żyją ludzie jeszcze głupsi? Nie, nie są głupsi bo to Ty uczysz się angielskiego a nie oni polskiego.

   Pieniądze z podatków są wykorzystywane m.in. do wspierania rozwoju dzieci młodzieży. Poza tym jeśli nie płacą ich hipermarkety, Chińczycy czy Wietnamczycy to płacić musi kto inny i tym samym obciążenia podatkowe ROSNĄ. A potem wielkie zdziwienie, że ludzie nie chcą się np dorzucać do zbiórek, albo bilety za drogie.

   „Pracownik zarabiający u nas średnią krajową dostaje na rękę, według raportu PwC, zaledwie 71 proc. dochodów brutto. Natomiast osoba, która prowadzi jednoosobową działalność biznesową i inkasuje każdego miesiąca 100 tys. zł, odda fiskusowi tylko 20 proc. tego, co zarabia. Tak wygląda dziś podatkowa sprawiedliwość w Polsce.”
   https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1092253,system-podatkowy-w-polsce-sprzyja-bogatym.html

   Myślę, że w Chinach za tego typu przewały trafiliby do koncłagru (jak mieliby szczęście).

 3. Przy obecnym „akcjonariacie” chyba nikt nie chce tu topic jakichkolwiek pieniędzy. Zaczynam skłaniać się ku opcji nowy podmiot od klasy b i wywalić pseudo biznesmenów. Tylko co ze stadionem? A już sportowo zaczynało to dobrze wyglądać…

 4. A jakie działania w obronie naszego klubu podejmują dobrze ustawieni finansowo nasi kibice tacy jak Marek Jurek, Antoni Macierewicz, Jan Englert, Piotr Kubiaczyk czy Doman Nowakowski ??? Bo ja gdybym nie był zwyczajnym, biednym wyrobnikiem z korpo to bym to wszystko wziął za ryj i na swoją rachubę, ech !!

Dodaj komentarz