HGW na twitterze chwali się modernizacją Polonii

Dziś z ratusza docierają do nas miłe wieści o modernizacji Skry. Niebawem miasto ogłosi konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję modernizacji kompleksu sportowego „Skra”. W pierwszym etapie realizacja obejmie zespół treningowy wraz ze strefą sportowo-rekreacyjną. Docelowo na tym terenie powstanie nowoczesny stadion lekkoatletyczny kategorii II – czytamy w komunikacie na stronie stołecznego magistratu. 

W ramach ofensywy wyborczej Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz postanowiła pochwalić się osiągnięciami PO odnośnie rozwoju stołecznego sportu. Znajdziemy w jej twittcie m.in. budowę stadionu Legii i… modernizację obiektu przy ul. Konwiktorskiej 6…

Nie zapominamy oczywiście o przebudowie „Sahary” (boczne boisko), modernizacji hali i basenu, ale przy rozmachu widocznym przy Łazienkowskiej i deklaracji o równym traktowaniu swoich córek, stwierdzenie urzędującej Pani Prezydent brzmi troszkę niesmacznie…

Hanna Gronkiewicz-Waltz, Renata Kaznowska
Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy na zmodernizowanym boisku bocznym Ośrodka „Polonia” (fot. R. Motyl / um.warszawa.pl)

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

101 thoughts on “HGW na twitterze chwali się modernizacją Polonii

  1. Swoją droga bardzo dobra inwestycja. Czwarty najczęściej odwiedzany obiekt turystyczny w Warszawie przez turystów zagranicznych wg raportu turystyka w Warszawie

  2. Wg spisu powszechnego z 2011 roku w Polsce żyje 8 tys Żydów wiec może ta drogą trzeba iść. Jak nie stadion to może Muzeum Polonii Warszawa by sfinansowali. W ramach interaktywnej ekspozycji pełnowymiarowa płyta z zapleczem.

  3. Liczba która podałeś nie jest reprezentatywna do rzeczywistości. Ten spis polegał na deklarowaniu przynależności. Biorąc pod uwagę powszechny antysemityzm logiczne jest ze w rzeczywistości Żydów jest dużo więcej. Do tego dochodzi kwestia jakim jest polskie żydostwo, często traktowane równocześnie lub ze wskazaniem – najpierw Polak – potem też Żyd. Takich ludzi tez jest bardzo dużo. Ostatnia kwestia to fakt ze dziś ogromna cześć społeczeństwa miała przodka Żyda (czysta statystyka) mimo ze nie przejęła kultury (żydostwo dziedziczy się po matce oraz znów kwestie prześladowań.

   Co do inwestycji to Polonii oczywiście się stadion należy ale daleki byłbym od mieszania tego z inwestycja w promocje nieodłącznej części naszej kultury.

  4. Stwierdzenie, że w Polsce jest „powszechny antysemityzm” pokazuje, że jesteśmy z różnych kręgów kulturowych. W moim oznacza również całkowitą dyskwalifikację towarzyską/jakąkolwiek.

   Treść komentarza to bełkot. Polin to instytucja propagandowa, a nie kulturalna i powinna być zlikwidowana.

  5. Nie masz argumentów to lepiej zamilcz bo tylko się ośmieszyłeś. Polecam zacząć się edukować, jest wiele literatury na te tematy. Jakby co znasz nick zapraszam na priv podeśle Ci literature

  6. Nie kompromituj się bufonie. Sprawdź znaczenie słowa Semita, to zrozumiesz bezsens pojęcia antysemityzm. Polin nie przedstawia historii Żydów, bo potomkami Abrahama (pochodzącego z dzisiejszego Iranu/Persji) sa Palestyńczycy, a nie Chazarowie.

   Tu doczytasz resztę:

   Polin to placówka propagandowa, a nie kulturalna. Powinna zostać zlikwidowana, nieruchomość zlicytowana, a pieniądze zwrócone polskim podatnikom. Podejrzewam, że nikt nie dałby więcej niż cena działki minus koszty rozbiórki.

  7. No to teraz ja:
   Na początek polecam http://www.wuw.pl/product-pol-269-Zydzi-problem-prawdziwego-Polaka-Antysemityzm-ksenofobia-i-stereotypy-narodowe-po-raz-trzeci.html

   Dodatkowo zachęcam:
   I. Krzemiński, Czy Polacy są antysemitami?
   Fuks M., Żydzi w Polsce. Dawniej i dziś
   Gebert K., Kobus-Olej A., Kobus K., Polski Alef-bet. Żydzi w Polsce i ich odrodzony świat

   Cytat odnośnie antysemityzmu:
   Może najbardziej rewelacyjnym wynikiem badań było ustalenie, iż antysemityzm, niechętny stosunek do Żydów ma związek ze strukturą tożsamości narodowej, w której Polacy własny wizerunek postrzegają w dużym stopniu przez opozycję wobec obrazu Żyda. Podobne postrzeganie polskości, narodowej tożsamości narodziło się, jak można się domyślać w wieku XIX. Opozycja wobec Żydów jako narodowych wrogów nie jest jedyną, ale najważniejszą. Opozycja wobec Niemców, Rosjan i Ukraińców ma mniejsze znaczenia dla narodowej identyfikacji.

   Polecam tez badania CBOS nad zjawiskiem którego wg Ciebie nie ma

   A co do pozycji która podałeś to jest to klasyczny przykład postprotestanckim. W takich klimatach spodoba Ci się dzieło podobnej wartosci: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/37209/oni-rzadza-swiatem—jim-marrs

  8. Odnoszę się do naukowo zweryfikowanych faktów, a nie bajek. Jak masz coś do zarzucenia opracowaniom prof. Shlomo Sanda to pisz, chętnie się zapoznam. Na bajdury szkoda czasu.

   Cytujesz: „(…)Może najbardziej rewelacyjnym wynikiem badań było ustalenie (…) Polacy własny wizerunek postrzegają w dużym stopniu przez opozycję wobec obrazu Żyda.(…)” —-> A JAK POSTRZEGAJĄ WŁASNY WIZERUNEK ŻYDZI? Czym jest syjonizm jeśli nie OPOZYCJĄ WOBEC WSZYSTKICH I WSZYSTKIEGO? Czym jest żydowska religia nauczająca o tzw. „bożym wybraństwie” jeśli nie ustawieniem żydowskiej tożsamości W OPOZYCJI DO WSZYSTKICH WSZYSTKIEGO?

   Nie masz intelektualnych kwalifikacji do polemiki na poziomie do którego nieudolnie aspirujesz. Bez odbioru.

   PS

   „Semici, ludy semickie, termin wywodzący się z językoznawstwa (języki semickie), niemający konotacji etnicznych, używany na określenie ludów zamieszkujących staroż. Bliski Wschód (Żydzi, Asyryjczycy, Babilończycy, Aramejczycy, Fenicjanie, Arabowie i in.), wprowadzony w XVIII w., obecnie w nauce zarzucony; nawiązuje do Sema, jednego z potomków Noego.”
   https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Semici;3973860.html

  9. Jeszcze raz zapraszam na priv pogadamy o wątpliwej wartości dzieła Sanda w ocenie środowisk naukowych. Fakty maja to do siebie ze łatwo jest nimi manipulować- dlatego polecam zapoznać się z pojęciem postprawda. Tymczasem również bez odbioru.

  10. @Kwikster Meritum jest sposób wydawania publicznych pieniędzy. Wg Onetu na Polin poszło ponad 400mln, a do tego ta instytucja nie jest w stanie sfinansować własnej działalności, co oznacza że żyje z pieniędzy podatnika.

   Mówimy zatem o skali inwestycji porównywalnej ze stadionem przy Łazienkowskiej.

  11. Zgodnie z przedstawiona przez Ciebie logika należałoby zamknąć ogromna cześć instytucji kultury. Nie martw się ogólnie instytucje wyszły lekko na plus.

   E. Orzechowski, Zarządzanie w kulturze: ,, W przypadku publicznych instytucji kultury właśnie ta wartość dodana jest istotą ich działania. Zysk niematerialny, powstający w wyniku konkretnych policzalnych efektów, które można przedstawić w postaci liczby wydarzeń i frekwencji, jest zdecydowanie istotniejszy niż zysk finansowy.”

  12. Zgodnie z przedstawioną logiką należy oddać ludziom ich pieniądze, żeby mogli sami decydować co jest kulturą, a co nie. Poli to nie jest instytucja kultury, ani instytucja naukowa. Polin to instytucja propagandowa, siejąca nienawiść i podjudzająca do waśni na tle narodowościowym.

   Zapytałem kiedyś kolegę, Żyda, dlaczego Cmentarz Żydowski jest ciągle tak zasyfiony. Przecież co roku do Polski przyjeżdżają tysiące Żydów z całego świata, nie mogliby przy okazji posprzątać grobów tych za którymi tak rzekomo tęsknią?

   Odpowiedział, ze chodzi o propagandę, żeby pokazywać jak to Żydom w Polsce się źle żyje, jaki tu antysemityzm itd itp.

  13. Nie sąsiad, tylko kolega którego znam od podstawówki. O Bronisławie W biegającym za „polskiego patriotę” mówi zawsze per „Żydłak”.

  14. Kolega powiedział? Fascynujące…
   Okazało sie ze to ty ,,nie masz intelektualnych kwalifikacji do polemiki na poziomie do którego nieudolnie aspirujesz”

  15. Nie ma tu nic „fascynującego”, po prostu „Żydłak” umieścił jego ojca na sławnej liście i zrobił w ten sposób z niego „ubeka”. Zniszczył człowieka, zabrał mu godność i zdrowie. Dlatego „Żydłaka” nienawidzi.

  16. Kmicic ja już nawet z tobą nie dyskutuje po tym jak sprowadziłes dyskusje do tematu miejskich bajdurzen i informacji z medium ala żałosny neon24 itp. Szkoda ze nie chciałeś priv ale widocznie lubisz się publicznie ośmieszać, takie hobby.

 1. „Nie zapominamy oczywiście o przebudowie „Sahary” (boczne boisko), modernizacji hali i basenu” – modernizacja kortów Legii kosztowała więcej niż te inwestycje.
  A teraz na tych kortach najemcą jest prywatna osoba .

 2. Na basenie dali najtańszą armaturę, która po 2-3 latach będzie się psuć.
  Już nie wspominając o tym, że głupie krzesełka na trybunkach nie są w barwach klubowych a z parkietu na hali koszykarskiej zniknął herb..
  Niby detale, ale to pokazuje jak się nas traktuje.

  1. To zabawne bo historia Polonii Warszawa jak i dzielnicy Muranów jest nierozerwalnie powiązana z wątkami żydowskimi. Musisz mieć spory dysonans poznawczy. Nie ważne czy lewak czy praeak – nienawiść jest zła i uwsteczniająca.

  2. Dlatego na Polonii jest jak jest wyrzućcie wszystkie osoby o poglądach lewicowych, liberalnych, mulatów, ciemnoskórych, lesbijki i gejów, Żydów, muzułmanów zostanie sama elita ciemnoty pisowskiej patrioci-idioci.

  3. @Piknik, otóż to, tu jest forum kibiców Polonii Warszawa, którzy mają różne poglądy, których piłkarze byli pochodzenia żydowskiego, inni byli polskimi ewangelikami, a jeden z najbardziej znanych w ostatnich 30 latach był obywatelem polskim urodzonym w Nigerii. Dopóki na Polonii jest różnorodność, będzie miała ona więcej kibiców. Skupmy się jedności, a nie na szukaniu różnic. Ja osobiście bardzo doceniam, że na K6 mogę w ramie w ramię dopingować mojej drużynie z osobami, których poglądów zupełnie nie podzielam. Zakładam, że tak długo, jak jesteśmy wierni Polonii, możemy razem dla niej coś robić, mimo, że jedni z nas chodzą na Marsz Niepodległości, inni na Paradę Schumanna, a są może nawet i tacy, co byli na Marszu Równości. W amerykańskim wojsku była przez lata dobra zasada „don’t ask, don’t tell”, proponuję, żebyśmy się jej szczególnie teraz trzymali.

  4. @Nowy_2012. rożni ludzie, różne poglądy ale jeden cel. Zdecydowanie lepiej pogadać co chwila z kimś kto ma ciut inne zdanie na pewne rzeczy niż jak każdy na wszytko przytakuje i łyka wszytko jak młody pelikan.

  5. „Moja noga nigdy nie przekroczy progu muzeum wrogów Polski jakimi są żydzi”.
   Jprd xD

 3. Znów wracamy do osobistych poglądów. Kiedyś w tym miejscu zgodziliśmy się ze Sneerem, że Polonia jest klubem patriotycznym i propaństwowym.
  Szerzenie i okazywanie innych wartości nie ma prawa tu być.

  1. Otóż to właśnie. I dlatego za chwilę Polonii nie będzie wcale. I to jest między innymi Twoja, kolego, zasługa. Twoja i tych wszystkich dla których najważniejsze było żeby pogonić z trybun „lewackie ścierwo” (dosłowny cytat z komentarza na DS), a którzy teraz płaczą że mało ludzi przychodzi na mecze. Sami tego chcieliście – przychodzi mało, ale tylko ci najlepsi, zdrowa tkanka narodu, prawdziwi patrioci. I tak to Polonia prawilnie i patriotycznie idzie do piachu.

  2. @Patch – powtórzę Tobie mój wpis: Polonia ma być klubem patriotycznym i propaństwowym. Szerzenia wartości niepatriotycznych i niepropaństwowych nie ma prawa tu być.
   Już prościej chyba się nie da.
   Jeśli używasz zwrotu: ” lewackie ścierwo ” to rób to na swój rachunek, ja tak tego nie określam.
   A jeżeli zapytasz o przekreślony sierp i młot to odpowiem – tak mnie nie przeszkadza. Mówię to jako wnuk Polaka i Patrioty, który był trzymany w katowni na Kłopotowskiego ( obecnie inaczej się ta ulica nazywa ). Lewackie ścierwo to jakby nic na jego oprawców nie napisać.

  3. @Olo a to Ty ze Sneerem decydujecie, co to są: „wartości niepatriotyczne niepropaństwowych” których „nie ma prawa tu być”?

  4. @olo a co ma obecna lewica z oprawcami Twojego dziadka? Idąc Twoim tropem może „wyklęci” także nie powinni się pojawiać, bo wśród nich byli oprawcy ludności cywilnej?

  5. Nigdy nie będą decydował o interpretacji państwowości i patriotyzmu. Definicja jest zbiorem zachowań ściśle zamkniętym.
   Co ma obecna lewica z totalitarną lewicą lat 40-tych i późniejszych ? Choćby to, że nie jest propaństwowa i patriotyczna.
   Żeby nie było – przychodząc na Polonię nie obnoszę się ze swymi przekonaniami. I nie zabraniam wszelkiej maści lewactwu i ludziom odmiennym obyczajowo przychodzić na Polonię. Jednak ich idee nie powinny być tu krzewione. Mają do tego inne miejsca.

  6. Lewica nie jest patriotyczna, bo… ? Ni ejest propaństwowa, bo…?
   No tak, po prostu bełkoczesz, można było się spodziewać.

  7. Oczywiście, ze bełkoczę. Lewica budowała nasze Państwo, jako satelicką przybudówkę totalitarnego związku zdradzieckiego, ale jest patriotyczna. Lewica zaiwania do Brukseli, ale jest propaństwowa. Lewica stoi w antytezie do Kościoła, który był spoiwem naszego trwania przez tysiąclecie, lewica odwraca tradycyjne wartości światopoglądowe, ale jest patriotyczna i propaństwowa.
   Czytasz czasem co piszesz ? Chyba, że nie rozumiesz.

  8. „Lewica zaiwania do Brukseli” – w zasadzie tyle mi wystarczy xD
   Bełkoczesz. Dla ciebie lewica to wszystko, co nie mieści się w twoim kościółkowo-narodowym światopoglądzie.

  9. Olo za dużo TVP info oglądasz i za dużo słuchasz swojego mentora z Żoliborza

  10. Zapytaj swoją mamę i babcię o kościółkowo – narodowy światopogląd.
   Nawet Jaruzelski na łożu śmierci poprosił o sakramenty. Dorośniesz, to zrozumiesz, może.
   A wracając do tematu głoś swe prawdy, ale nie na Polonii.

  11. Ale co ja mam głosić? Co ty wiesz o moim poglądach? Może jestem jednak z innej bajki niż ci się wydaje?
   Bawi mnie twoje zadęcie i tyle.
   Nawet Jaruzelski… xD

  12. Patriotyzm jak najbardziej, nacjonalizm nie.
   Jan Paweł II, Pamięć i tożsamość: Myślę, że sposobem właściwym jest patriotyzm. Charakterystyczne dla nacjonalizmu jest bowiem to, że uznaje tylko dobro własnego narodu i tylko do niego dąży, nie licząc się z prawami innych. Patriotyzm natomiast, jako miłość ojczyzny, przyznaje wszystkim innym narodom takie samo prawo jak własnemu, a zatem jest drogą do uporządkowanej miłości społecznej.”

  13. > Patriotyzm jak najbardziej, nacjonalizm nie

   Powiedz to Żydom w Izraelu. Jedyne co szkodzi ludzkości to ludzka głupota. Weź to sobie do serca i mniej mów/pisz a więcej czytaj i ewentualnie myśl.

  14. Poli co Ty dużo piszesz, w większości bzdur i do tego jak się okazuje mało czytasz 😉

  15. Żydzi, Żydzi, wszędzie Żydzi. Rozkradli Polskę, Polonię spuścili do IV ligi (bo ukradli pieniądze na Polin), nie powalają Polakom być Polakami i nosić gaci z wilkiem i flagą. Żeby tylko małych Polonistów nie zaczęli porywać na macę.

  16. Noś gacie z flagą Izraela, jak ci to odpowiada. Żeby tylko ciebie na macę nie spróbowali porwać.
   Na marginesie, czego się domagasz ? Tęczowej flagi nad naszym stadionem ?
   Hymnu Polonii na nutę Y.M.C.A ?

   Czy też wcale tego nie chcesz ?

  17. Skąd ta tęczowa flaga??? Ej, co ci po głowie chodzi?
   Serio – skąd taki pomysł?
   Ja po prostu reaguję na twoją bufonadę, na te twoje ustalenia prawilności w stylu:
   „Kiedyś w tym miejscu zgodziliśmy się ze Sneerem, że Polonia jest klubem patriotycznym i propaństwowym”.

  18. Jesteś zatem przeciw temu ?
   Jeśli ja jestem bufonem to gdzie siebie i swoją szarżę uplasujesz ?

 4. Cieszę się, że odzywa się tutaj, według terminologii Enigmy, „szeroko pojęte lewactwo”, które ma zakaz wstępu na stadion 🙂 Jest budujące, że na trybunach siedzi się nie tylko z Kmicicami, Piknikami, Szybszymi, Avantami i wieloma innymi kibicami produkującymi się patryjotycznie, antysemicko, ksenofobicznie i nienawistnie w internetach, ale także z wieloma porządnymi ludźmi. Łatwo o tym czasami zapomnieć.

  Czymkolwiek by ten klub nie był w przyszłości, jeżeli będzie wulgarny, kibolski, prawacki i patryjotyczny, nie ma szans, bo zawsze będzie tylko gorszą wersją najbardziej prawilnej konkurencji.

  Kultura, nowoczesny i progresywny patriotyzm (priorytet to rodziny z dziećmi – ale szeroko rozumiane rodziny :), inkluzywność i absolutny zakaz polityki na stadionie (w tym absurdalnego w 2018 r. transparentu „Precz z komuną”) – bez tego (albo bez powrotu JW lub ekwiwalentu) nigdy nie będzie tu więcej niż garstka widzów, bo po co przychodzić na podróbę?

  Patryjoci w spółkach SP oraz patryjotyczny kandydat na prezydenta Warszawy pokazują, że mają nas gdzieś. Oczywiście, że tak, bo jakby rzeczywistość nie była zaklinana i ile się nie napisze o hipokryzji, to i tak wszyscy wiedzą, że najbardziej patryjotyczna jest Legia.

  Powinniśmy odkreślić przeszłość grubą linią i wybrać przyszłość 🙂

  Mam nadzieję, że spółka szybko wykituje a kibole i Enigma pójdą po rozum do głowy i przy odbudowie klubu, kolejne oświadczenie wzywające do pospolitego ruszenia, odniesie się do powyższego. Dlaczego „lewactwo” ma płacić na kolejne zbiórki i przychodzić na stadion? Czy bez tego „lewactwa” (pamiętajmy, że „szeroko pojętego”!), dużo może zostać?

 5. Uważam się za lewaka, nie uważam się za patriotę, wolę być po prostu obywatelem, a najlepiej po prostu porządnym, uczciwym człowiekiem. A Polonię kocham i będę na nią chodził. No chyba, że zrobi się tu tak strasznie duszno, patriotycznie, ksenofobicznie itp., że trzeba będzie ograniczyć wizyty na Konwiktorskiej. Ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

 6. Polonia jak sama nazwa mówi jest to klub patriotyczny, wprawdzie nikt nikomu nie będzie w poglądy i przekonania zaglądał (chyba że jest skrajnym lewakiem) to jednak jeśli nie jesteś dumny ze swego kraju, historii, z flagi, przodków, z dokonań własnego narodu… ogólnie dumny że jesteś Polakiem i nie chcesz tej dumy w sobie wzbudzić … to sorry Polonia to nie jest miejsce dla ciebie, i choćbyś napisał 200 stron elaboratu w kontrze do tego, to i tak tego nie zmienisz.

  A skrajne lewactwo nie ma wejścia z wiadomych powodów, to nie jest miejsce dla nich i ich chorych poglądów.

  1. Zabawne jak dyskusja przechodzi na temat lewicy. Akurat zdroworozsadkowe podejście do Żydów, Tatarów i innych mniejszości jako nieodłącznych elementów polskiej kultury nie jest zarezerwowane tylko dla myśli lewicowej. Tzw. lewactwo to słowo nadużywane przez ludzi którym brakuje argumentów. Zreszta o jakie lewactwo chodzi? Bo przecież to relatywne? Wg której z tradycji? W jakim okresie?

  2. @szklo co w tym widzisz śmiesznego ?

   @faegan a co ty z tymi Żydami ciągle ? (może forum zmień na bardziej tematyczne) nie mam nic do Żydów, Tatarów czy innych Azjatów, jeśli kochają ten kraj, są patriotami, czują dumę, to co mi do tego kim są ? jak nie wiesz czym jest skrajne lewactwo to użyj google…

  3. @szklo a co tu wyjaśniać ? z księżyca spadłeś ? do szkoły nie chodziłeś ? nie wiesz czym jest flaga ?

  4. @Havok – wiem czym jest flaga i o nią pytam.
   Nie rozumiem co znaczy zwrot: „dumny z flagi”.
   Ale ty pewnie wiesz, tylko tak się droczysz, prawda? I zaraz mi wyjaśnisz, żeby nie pozostało wrażenie, ze klepiesz jakieś banalne formułki, których sam nie rozumiesz.

  5. @szklo Skoro już jesteśmy przy klepaniu banałów, wróć się trochę wyżej i poczytaj sam siebie, to jest dopiero ból.

   Oj jak miło że wiesz czym jest flaga hehe, to może nawet wiesz że to jeden z symboli naszego państwa, narodu (chociaż jeśli nie czujesz przynależności to możesz nie wiedzieć o czym mówię), że to element naszej dumy narodowej, element przynależności, coś co nas jednoczy, coś za co walczyli i umierali nasi przodkowie, czyli generalnie dla ciebie nic nie znaczące banalne formułki, a dla każdego patrioty duma.

  6. No tak, „element naszej dumy narodowej, element naszej przynależności”.
   Bla, bla, bla, jesteś partnerem do rozmowy co najwyżej dla innego kolesia w bluzie z husarzem made in China.

  7. @szklo no tak w sumie mogłem się spodziewać że zbytnio się nie wysilisz 🙂

  8. oczywiście, ale sprawdź najpierw w słowniku co się kryje pod hasłem „Dyskusja” 🙂

  1. Jedno pytanie na Twój patriotyzm jak legia gra w europejskich pucharach to kibicujesz legii?

  2. Szkoda jeszcze że nie spytałeś czy sprzątam kupy po moim psie … uprzedzam kolejne twoje błyskotliwe pytanie, segreguje śmieci… odpowiedź na twoje pytanie brzmi Nie.

  3. @Mario1976 kolega w szkole był ? czytać umie ? nie widzi mojej odpowiedzi ? w takim razie wrzucam jeszcze raz „odpowiedź na twoje pytanie brzmi Nie.”

  4. Czyli jednak słaby ten Twój patriotyzm, nie kibicować polskiemu klubowi na arenie międzynarodowej jakby nie patrzeć reprezentantowi Polski?

  5. Te, hamuj się kolego z tym polskim klubem! Co tu się w ogóle dzieje w komentarzach 🙂 Zmasowany internetowy atak. Pytanie – dlaczego nie na stadionie?

 7. Umberto Eco (sprawdzić czy nie Żyd)

  „Patriotyzm to ostatnie schronienie łajdaków; ludzie bez zasad moralnych owijają się zwykle sztandarem, a bękarty powołują się zawsze na czystość swojej rasy. Narodowa tożsamość to jedyne bogactwo biedaków, a poczucie tożsamości oparte jest na nienawiści – na nienawiści wobec tych, którzy są inni.”

  + aktualny bonusowy wierszyk od Przerwy-Tetmajera

  https://pl.wikisource.org/wiki/Patryota

  Pytanie czy wszyscy (ale wszyscy, a nie tak jak teraz kiedy wymagane jest to tylko od jednej „strony”) nie mogliby się po prostu zamknąć w tych tematach, w szczególności osoby „znaczące”, które na każdym kroku łączą bycie polonistą z lansowaniem tematów politycznych z wiadomej perspektywy.

  @DanielISZ Autentycznie zazdroszczę, że uważasz, że się jeszcze nie zrobiło. Ale to też daje mi do myślenia.

 8. Po raz kolejny dajemy się dobrowolnie podzielić i dzięki temu bez walki oddajemy Polonię . Tym razem naprawdę koniec? MKS Polonia to przejmie ? Po co ta spółka po co ci akcjonariusze? Po co włożyli te kilka milionów ? Nie ogarniam

 9. 16 czerwca Anno Domini 2018, około 19 godziny, staruszkę Polonię Warszawa przeniosą do hospicjum, a jej bardzo nieliczni już krewni i przyjaciele, stojąc u wezgłowia jej łoża śmierci toczą ożywioną dyskusję nie na temat w wymiarze 76 postów, obrzucając się gównem, niczem małpy w ZOO.

  Wy się już nigdy niczego nie nauczycie, drodzy Bracia Po Szalu…

  1. To już nawet nie hospicjum, a raczej kostnica. I nie ma co zrzucać winy na JW czy Engela. Winnych jest kilku matołów, którzy w przełomowych chwilach zamiast walczyć o Polonię wolało robić rozpierduchę co by nie być gorszymi od kanałkowców.

  2. Staruszka jest w takim stanie między innymi dlatego, że pewna grupa kibiców swego czasu postanowiła wykluczyć inną i cały czas próbuje narzucić swoją wizję świata/trybun jako jedyną i obowiązującą. Oczywiście to tylko mały kamyczek w lawinie nieszczęść jakie spadły na Polonię, ale jednak ważny dla części kibiców. A że są przy tym emocje – to chyba zrozumiałe.

  3. Obecny stan Polonii wynika z wykluczenia przez pewną grupę kibiców innej grupy kibiców. Szkło pisząc te słowa ma oczywistą rację. Dobrze, ze dodaje od razu, że to tylko mały kamyczek. Tak, aby nie manipulować na rympał.
   Według mojego oglądu mordobicia na trybunach przyczyniły się do naszej degrengolady w sposób wymierny, ale zauważalny tylko w laboratorium pod mikroskopem. Nie dodawaj rangi rzeczom nieistotnym.

  4. @Olo nie manipuluj tak prymitywnie.
   Nie napisałem, że stan Polonii wynika z tego wykluczenia, tylko że to jedno z wielu nieszczęść na K6. Dla ciebie to nieistotny epizod, dla mnie ważny. Dla ciebie pewnie to pozytywne wydarzenie, dla mnie nie.

  5. Olo a co powiesz o śpiewanych na ostatnich wyjazdach wulgarnych przyśpiewkach na pewne państwo na wschodzie i poparcia dla pewnego prezydenta? Może to jest ta definicja patriotyzmu?

 10. Szkło manipulujesz prymitywnie, ale mnie to imputujesz.
  Napisałeś co napisałeś a potem odwracasz kota ogonem. Zlituj się, jeśli chcesz być traktowany poważnie.
  Wyjaśnij, jak ( obustronne ) mordobicie na Kamiennej przed laty przyczyniło się do obecnego upadku Polonii ?
  Wyjaśnij, gdzie napisałem, że to było dla mnie pozytywne wydarzenie ?
  @ Faegan – stosunek do tego państwa jest jednoznacznie negatywny. Kolejny domorosły manipulator. Co ma patriotyzm do śpiewania przez jednostki pochwał na rzecz totalitarnego przywódcy. Co chcesz znowu przykleić ? Głupotę jednego wariata przylepiasz całej grupie ?

  1. Olo ty rozumiem reprezentujesz stanowisko całej Polonii z tym ,,jednoznacznie negatywny”? 😀
   Hipokryzja zajeżdża na kilometr. Skrajna lewica be i nie tolerujesz (i słusznie)ale skrajnie prawicowe zachowania… to przecież tylko… incydenty

 11. Olo – obustronne? Ktoś jednak zaczął, ktoś chciał się podlizać oenerom i „prawilnemu” kibolstwu i poświęcił mających inne poglądy kibiców Polonii. Zaprzeczysz? Czy może przytoczysz bajeczkę jak to Antifa chciała ściągnąć flagę Precz z komuną?
  Wpływ to miało taki, że społeczność polonijna została rozbita i wiele osób przestało się angażować. Wiele nie chciało stać na trybunie obok falang, Dmowskich i husarzy. I obok kolesi, dla których nic nie znaczy hasło „tylko szmata bije brata”.

  1. Znów manipulujesz. Po coście poleźli na Kamienną wtedy ? Ustawkę sobie zrobiliście ? Patrzyłem na to ze wstrętem z Głównej. Nie lepiej było siedzieć jak zwykle na Głównej ?
   A potem pretensje.

  2. Na Kamienną chodziłem zawsze, więc nie będziesz mnie pouczał, gdzie i z kim mam siadać. Chyba że znowu coś z kimś ustalałeś, mistrzu ceremonii. Siedziałeś na głównej, więc gówno widziałeś i znasz tylko z opowieści. To kończę, bo szkoda na ciebie czasu.

 12. Jaka serdeczna i miła atmosfera, hohoho
  Aż nie mogę się doczekać dzisiejszego meczu, na pewno będzie sielankowo i rozkosznie 😀
  Chyba nawet wezmę kilku znajomych by im pokazać K6 i pochwalić się jak u nas jest kulturalnie i elitarnie.

 13. Przeczytałem już 90 komentarzy i w dalszym ciągu nie widzę sensownego rozwiązania. Proponuje aby wszyscy „kibice” Polonii weszli na murawę , pobili się na smierć i może nastanie lepsze pokolenie Polonistów. Nie jestem wielce zaangażowanym kibicem ale 24 lata nie chciałbym aby kilku debili przekreśliło. A może wyjdą akcjonariusze i powiedzą co dalej zamierzają ?

Dodaj komentarz