Na pożegnanie sezonu z Olimpią Zambrów

Jutro o 17:00 piłkarze „Czarnych Koszul” rozegrają swój ostatni mecz w tym sezonie, w którym zmierzą się z Olimpią Zambrów (również spadkowicz z II ligi). 

Za datę powstania Olimpii Zambrów uznaje się rok 1953, kiedy to przy Zambrowskich Zakładach Przemysłu Bawełnianego założono klub sportowy o nazwie „Włókniarz”. W roku 1957 Włókniarz połączył się z istniejącym od 1995 roku w Zambrowie innym klubem o nazwie „Start” w czego wyniku powstał Zakładowy Klub Sportowy. Od 1958 roku występuje pod nazwą „Olimpia”.

Mariusz Marczak

W obecnych rozgrywkach Olimpia plasuje się za Polonią tj. na miejscu piątym. W rundzie jesiennej „Czarne Koszule” pokonały na wyjeździe Olimpie 2-0 po bramkach Mateusza Małka (już w pierwszej minucie  – przyp. Jardel) oraz Mariusza Marczaka. Wynik mógł być bardziej okazały, ale w końcówce rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Chałas.

Przed jutrzejszą konfrontacją warto pochylić się nad składem Olimpii gdzie dużą skutecznością imponują napastnicy w osobach doświadczonego 34-latka, Kamila Jackiewicza, który pełni w Olimpii rolę grającego trenera (18 goli w lidze i Pucharze Polski) oraz 26-letniego Kamila Zalewskiego (14 bramek we wszystkich rozgrywkach).

W miniony weekend piłkarze Olimpii pokonali u siebie Pelikana Łowicz 3-1, z którym warto przypomnieć nasi piłkarze w tym sezonie dwukrotnie przegrali.

Marcin Gawron

Jakkolwiek by to miało nie zabrzmieć mecz z Olimpią będzie okazją do zobaczenia po raz ostatni takiej Polonii. Przed nami jak zwykle ostatnio gorące lato, w którym z pewnością nie zabraknie emocji i zwrotów akcji. Oby z pozytywnym finałem, niemniej jednak na tą chwilę najważniejsze jest dobre zakończenie tego sezonu, a przede wszystkim podziękowanie piłkarzom, którzy trzeba przyznać w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu pomimo różnych trudności natury organizacyjnej stanęli na wysokości zadania.

Author: Jardel

1 thought on “Na pożegnanie sezonu z Olimpią Zambrów

Dodaj komentarz