Pusek w Legionovii, Gołębiewski na testach w Wigrach, Gromek blisko Polonii

Dominik Pusek, po opuszczeniu Polonii, nie musiał długo szukać sobie nowego klubu. Bramkarz, który w zeszłym sezonie wystąpił w 23 meczach, najbliższy sezon spędzi ponownie w II lidze. Pusek kilka dni temu został zawodnikiem Legionovii.

Dominik Pusek
Dominik Pusek (fot. Michał Laskowski)

Nasz były piłkarz zdołał już nawet zadebiutować w legionowskiej drużynie. W weekend wystąpił on we wstępnej fazie Pucharu Polski, w którym Legionovia mierzyła się ze Zniczem Pruszków. Choć nowa drużyna Puska wygrała 3:1, a sam bramkarz zagrał 90 minut, debiutu do wyjątkowo udanych nie zaliczy. Honorowa bramka dla Znicza została zdobyta strzałem z własnej połowy boiska, który przelobował byłego bramkarza Polonii (link do bramki). Razem z Puskiem do Legionovii przyszedł wychowanek Polonii – Filip Kowalczyk, który zeszły sezon spędził w Rakowie Częstochowa.

Nowy klub niedługo znajdzie zapewne Daniel Gołębiewski. Napastnik przebywa obecnie na testach w I-ligowych Wigrach Suwałki.

Bartłomiej Gromek
Bartłomiej Gromek (fot. Tadeusz Robaszyński-Janiec)

W ostatnich dniach poznaliśmy też personalia jednego z testowanych przez Polonię piłkarzy w meczu z Victorią Sulejówek. Jak informuje portal widzewtomy.net, jest nim lewy obrońca Bartłomiej Gromek. Gromek to 21-letni wychowanek  „Czarnych Koszul”, który spędził przy K6 ponad 10 lat. Nie udało mu się jednak zadebiutować w seniorskiej drużynie Polonii. W ostatnim sezonie Gromek wystąpił w 25 meczach III ligi w Widzewie Łódź. Wcześniej Gromek grał w IV-ligowej Bzurze Chodaków. Wedle łódzkiego portalu, trener Widzewa – Przemysław Cecherz – lewą obronę szykuję dla młodzieżowca, a Gromek wraz z końcem sezonu status ten utracił. Widzew zainteresowany jest wypożyczeniem tego piłkarza do Polonii.

Źródło: własne / 90minut.pl / widzewtomy.net

Author: muchomor

5 thoughts on “Pusek w Legionovii, Gołębiewski na testach w Wigrach, Gromek blisko Polonii

 1. Drodzy Kibice!
  ja w innym temacie jako, że z urlopu właśnie wróciłem. Czy są jakieś nowe wieści w temacie Pana Popielarza i jego 3 (słownie trzech) firm – nowych sponsorów Polonii?

  Proszę o info we temacie jak ktoś coś wie.
  Z góry dziękuję

  1. Chyba nic z tego nie wyszło … bo podobno wszystkie warunki jakie stawiał by dać hajs nie zostały spełnione ? chodziło o wybór prezesa !?.

 2. Pusek wyciągający piłkę po golu z połówki w PP ładnie go zaskoczyli
  Gromek dał by Chrobakowi kolejne pole ruchu na tej pozycji.

  Mam nadzieję ze poza granicami Warszawy Dyzio odnajdzie cześć dawnej formy i będzie skuteczny.

Dodaj komentarz