Dominik Pusek, po opuszczeniu Polonii, nie musiał długo szukać sobie nowego klubu. Bramkarz, który w zeszłym sezonie wystąpił w 23 meczach, najbliższy sezon spędzi ponownie w II lidze. Pusek kilka dni temu został zawodnikiem Legionovii.

Dominik Pusek

Dominik Pusek (fot. Michał Laskowski)

Nasz były piłkarz zdołał już nawet zadebiutować w legionowskiej drużynie. W weekend wystąpił on we wstępnej fazie Pucharu Polski, w którym Legionovia mierzyła się ze Zniczem Pruszków. Choć nowa drużyna Puska wygrała 3:1, a sam bramkarz zagrał 90 minut, debiutu do wyjątkowo udanych nie zaliczy. Honorowa bramka dla Znicza została zdobyta strzałem z własnej połowy boiska, który przelobował byłego bramkarza Polonii (link do bramki). Razem z Puskiem do Legionovii przyszedł wychowanek Polonii – Filip Kowalczyk, który zeszły sezon spędził w Rakowie Częstochowa.

Nowy klub niedługo znajdzie zapewne Daniel Gołębiewski. Napastnik przebywa obecnie na testach w I-ligowych Wigrach Suwałki.

Bartłomiej Gromek

Bartłomiej Gromek (fot. Tadeusz Robaszyński-Janiec)

W ostatnich dniach poznaliśmy też personalia jednego z testowanych przez Polonię piłkarzy w meczu z Victorią Sulejówek. Jak informuje portal widzewtomy.net, jest nim lewy obrońca Bartłomiej Gromek. Gromek to 21-letni wychowanek  „Czarnych Koszul”, który spędził przy K6 ponad 10 lat. Nie udało mu się jednak zadebiutować w seniorskiej drużynie Polonii. W ostatnim sezonie Gromek wystąpił w 25 meczach III ligi w Widzewie Łódź. Wcześniej Gromek grał w IV-ligowej Bzurze Chodaków. Wedle łódzkiego portalu, trener Widzewa – Przemysław Cecherz – lewą obronę szykuję dla młodzieżowca, a Gromek wraz z końcem sezonu status ten utracił. Widzew zainteresowany jest wypożyczeniem tego piłkarza do Polonii.

Źródło: własne / 90minut.pl / widzewtomy.net