Nakrošius na testach w Kluczborku

Dowiedzieliśmy się, że II-ligowy MKS Kluczbork testuje litewskiego defensywnego pomocnika „Czarnych Koszul” Donatasa Nakrošiusa

Donatas Nakrošius
Donatas Nakrošius (fot. Tadeusz Robaszyński-Janiec)

Wychowanek FBK Kaunas broni barw Polonii od 2,5 roku. Po przyjściu z Klaipėdos granitas Kłajpeda rozegrał 47 meczów w III lidze (zdobył 2 gole). Do wspomnianego bilansu można dołożyć 29 spotkań rozegranych w II lidze, w których zdobył jedną bramkę.

MKS Kluczbork to tegoroczny spadkowicz z I ligi (zajęli niechlubne 18 miejsce). Litwin w Kluczborku przebywać będzie do piątku. Po rozmowie z pomocnikiem wiemy, że chciałby zostać w Polonii, ale na razie czeka na rozwój sytuacji…

Dowiedzieliśmy się też, że będący na wypożyczeniu w Pogoni Grodzisk Mazowiecki (w barażu o grę w III lidze ulegli Victorii Sulejówek) Michał Stasz rozwiązał kontrakt z „Czarnymi Koszulami”. Losy „Staśka” w Polonii były dość ciekawe. Przychodził ze Stali Mielec jako obrońca, którego finalnie przestawiono do ataku (jako młodzik rozpoczynał na szpicy). W III lidze zaliczył 12 spotkań, do których po awansie do II ligi dołożył 2 mecze.

Do grona odchodzących dołączył również kierownik drużyny, Stanisław Mróz.

Dodatkowo potwierdziły się nasze informacje o zainteresowaniu Olimpii Grudziądz Danielem Chorosiem. Młody stoper Polonii zagrał dziś w sparingu z Olimpią Elbląg (1:1). „Chory” na boisku przebywał do 60 minuty, zmienił go Matic Žitko.

Źródło: własne / Olimpia Grudziądz

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

9 thoughts on “Nakrošius na testach w Kluczborku

  1. Kwiksterze, czy Pan Piotr Kosiorowski definitywnie zakończył karierę, czy też może jeszcze się waha ? Może coś wiesz z tzw. kuluarów ?
    Tak samo z Panem Marczakiem, tyle że o nim cisza, a w Łodzi go nie było.

  2. Chciałbym aby został Wojdyga i ci sensowniejsi młodzieżowcy, Marczak jednak out – nie tyle piłkarsko ale chodzi o względy przyszłościowe że tak powiem. Moim zdaniem ta III liga będzie sensowna do ogrania się teraz kilku młodych a za rok można walczyć o awans. Jakoś nie upatruję w nas faworytów w tym sezonie.

Dodaj komentarz