30 czerwca 2017 roku skończą się umowy większości zawodników, którzy reprezentowali barwy Polonii. Z przecieków jakie docierają do nas wiemy, że poza grupą zawodników, problem dotknie niektórych członków sztabu szkoleniowego.

Grzegorz Wojdyga i Donatas Nakrošius

Grzegorz Wojdyga i Donatas Nakrošius (fot. Tadeusz Robaszyński-Janiec)

Z dniem 1 lipca wolnym zawodnikiem stanie się gracz z najdłuższym polonijnym stażem – Grzegorz Wojdyga. Z naszych wyliczeń wynika, że w grupie dziesięciu zawodników, o których mówi się od kilku dni poza „Wojdim” znajdują się również Piotr Kosiorowski (kończy karierę ze względu na kontuzję kolana) i Krystian Pieczara (rozwiązał umowę) oraz Marcin Bochenek, Mariusz Marczak, Donatas Nakrošius, Mateusz Tobjasz, Karol Worach i Michał Zapaśnik.

Kiepsko może wyglądać też przyszłość sztabu szkoleniowego. Z ekipy Wojciecha Szymanka może w klubie nie pozostać nikt. W kuluarach mówi się, że „Szymek” pozostanie w klubie w charakterze asystenta nowego trenera. Co z pozostałymi? Prawdopodobnie podzielą los wyżej wymienionych zawodników. Oznacza to, że z K6 pożegna się trener bramkarzy „Czarnych Koszul” Piotr Wojdyga i kierownik drużyny Stanisław Mróz.

Źródło: własne