MKS z seniorami. Escola z Polonią?

W dniu dzisiejszym dotarły do nas ciekawe informacje.

Na oficjalnym FB akademii piłkarskiej MKS poinformował, że w dniu dzisiejszym zgłosił do rozgrywek drużynę seniorów: – W życiu każdego orła przychodzi moment, że musi wyfrunąć z gniazda. Jednym słowem wchodzimy do gry! W sezonie 2017/2018 Miejski Klub Sportowy POLONIA Warszawa po raz pierwszy w historii wystawi do walki w oficjalnych rozgrywkach drużynę seniorów! Ciekawe czy decyzja MKS-u, to odpowiedź na działania Spółki, która w trakcie bieżącego sezonu ogłosiła otwarcie własnej akademii?

Coraz głośniej mówi się również o prowadzonych poszukiwaniach przez Wiesława Wilczyńskiego klubu, w którym mieliby ogrywać się wychowankowie Escoli Varsovia. Inicjator, założyciel i honorowy prezes szkółki działającej na warszawskim Tarchominie łączony jest z klubami łódzkimi… a także z Polonią. O tym, że Wilczyński mógłby zostać nowym prezesem Polonii wspominał jako pierwszy Piotr Wesołowicz w „Gazecie Wyborczej”. Z naszych źródeł wynika, że bardziej prawdopodobna jest jednak tylko opcja ogrywania zawodników w barwach „Czarnych Koszul”.

Żródło: własne, MKS, gazeta.pl

Author: Luk

7 thoughts on “MKS z seniorami. Escola z Polonią?

 1. Jeśli wychowankowie Escoli ogrywali by się u nas, to brawa dla zarządu. Byłaby to świetna informacja. Każda współpraca z warszawskimi szkółkami jest dla nas nie do przecenienia, zwłaszcza przy takiej dominacji legii, także w klubach partnerskich.

  Co do nowego prezesa Wilczyński wyglądał na ciekawego kandydata. Nawet jeśli ostatecznie nie uda się go sprowadzić poszukiwaniu ludzi jak on to dobra droga.

  I pora na łyżkę dziegciu… Sekcji piłkarskiej MKSu życzę jak najszybszego upadku i wykupienia przez spółkę. Tylko wtedy naprawdę zrobimy krok do przodu, a takie rozdrobnienie nikomu nie wyjdzie na dobre. Już przerabialiśmy 2 Polonie w koszykówce i wszyscy pamiętamy jak to się skończyło.

 2. Wilczyński, Majdan, Olczak – zdecydowanie lepiej niż Engel senior, Engel junior i Ula Pulkowska-Engel. Rodzinny biznes jest dobry tylko dla… rodziny, dla Polonii oznacza katastrofę. Wierzcie mi…

  1. Żaden z nich. Dwaj ostatni już byli i po prostu ile k****a można? Wilczyński będzie chciał rozwijać tą swoją szkółkę, do czego byłaby mu ewentualnie potrzebna Polonia.

   Jak się coś buduje, to od fundamentów w nie dachu.

  2. Ja bym zwrócił się do Dziewickiego i dał mu wolną rękę. Niech sobie sam dobiera kogo chce, niech wszystko organizuje tak jak sam chce.

   Bo np czemu nie miałby przy K6 w jakiejś formie funkcjonować np Kot? Przecież za Dziewickim i Kotem przemawia wszystko.

 3. Wilczyński ?? już bym wolał by na kontrakcie prezesem został marek Tronina pewnie poukładał by to jakoś by miało ręce i nogi.
  Juniorzy, seniorzy, jeszcze Oldboje 😛
  To ci rewanż za akademię spółki 😛 dwie różne koncepcje szkolenia itd, niby nie głupie.
  Szczerze … powód i sam zamysł nie są najgorsze, a i z tej B klasy w miarę ambitnie da się do tej 4 czy 3 ligi dobić i tu grać młodzieżą z ciekawymi przeciwnikami by pokazywać piłkarzy szerszej publice na pewno boczne boisko będzie wystarczające do ligowych bojów bo raczej nie wyobrażam sobie tego by Polonia grała domowe mecze na innych obiektach.
  Z drugiej strony nie wiem czy to dobry pomysł dla Polonii która i tak śmiga po stołecznych obiektach nie posiadając swojej bazy, jeśli chodzi o zajętość przestrzenną przy K6 kolejna niemała ekipa na i tak już przepełnionej saharze ciężka sprawa.

Dodaj komentarz