Na oficjalnej stronie pojawił się krótki wywiad z trenerem Polonii – Wojciechem Szymanakiem, który podsumowuje miniony sezon. To jednak nie jedyna rozmowa przygotowana przez dział medialny Polonii, o stadionie wypowiedział się członek Rady Nadzorczej Marek Kostyrka.

Trener Szymanek nie ukrywa, że drużyna zawiodła. Przyznaje również, że „Czarne Koszule” zgubiła zbytnia pewność siebie po awansie z III ligi. Z perspektywy czasu uważa również za niepotrzebne deklaracje na początku sezonu, wedle których poloniści mieli walczyć w tym sezonie o awans. Za główny mankament drużyny w tym sezonie uznaje zbyt defensywną grę po strzeleniu bramki. Poza tym Szymanek nadal utrzymuje, że drużyna była przygotowana bardzo dobrze fizycznie. Na koniec trener został zapytany o ruchy kadrowe latem. Szymanek nie wyklucza, że z niektórymi piłkarzami Polonia będzie musiała się rozstać, ale na szczegóły przyjdzie czas (cały wywiad).

Marek Kostyrka i Grzegorz Wojdyga

Marek Kostyrka i Grzegorz Wojdyga

W kontekście nowego stadionu, obecnie nic nie zależy od Polonii. W klubie czekają na decyzję miejskich urzędników. Kostyrka uważa, że bez nowego obiektu Polonia nie jest w stanie rozwijać się i przyciągać nowych kibiców oraz sponsorów. Członek RN wypowiadał się też bardzo krytycznie o plotkach, wedle których stadion potrzebny jest Jerzemu Engelowi dla jego prywatnych biznesów. Kostyrka zapowiada, że stadion ma uniezależnić finansowo Polonii i zapewnić jej spokojne funkcjonowanie. Kostyrka poinformował jeszcze, że prace nad kompleksem budynków mają ruszyć jednocześnie (cały wywiad).

To nie jedyne ciekawe informacje, dotyczące Polonii. Drużynę seniorów zgłosiła Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa. Wszystko jednak wskazuje na to, że w tym wypadku nie chodzi o rozgrywki ligowe, a o Puchar Polski, w którym chcą wystąpić trenerzy oraz przyjaciele Polonii.

Nie oznacza to jednak, że w rozgrywkach ligowych będziemy mieć wyłącznie jedną Polonię. Jak informuje na Twitterze Emil Kot, od przyszłego sezonu ruszyć ma drużyna rezerw Polonii. Swoje zmagania  miałaby rozpocząć od A-klasy, zasilana przede wszystkim zawodnikami 1995-1997.

Źródło: własne / kspolonia.pl