Wygrać i liczyć na Gryfitów Kotasa

Poloniści przedostatni mecz sezonu zagrali w Kołobrzegu. Zespół z Konwiktorskiej aby móc marzyć o utrzymaniu musiał ten mecz wygrać. Wyliczenia naszego analityka redakcyjnego Muchomora dawały szansę polonistom w przypadku wygranej. 

Marek Papszun
Marek Papszun

Jak się okazało ta szansa matematyczna mimo remisu w Kołobrzegu nadal istnieje. „Czarne Koszule” aby móc cieszyć się II-ligowym bytem muszą w najbliższą sobotę na K6 pokonać liderującą ekipę Rakowa Częstochowa i uważnie nasłuchiwać komunikatów z Wejherowa. W domu Gryfa Rozwój Katowice nie może zgarnąć pełnej puli! W takim przypadku podopieczni Wojciecha Szymanka pozostaną na 100 procent w II lidze.

Nie ma się jednak co oszukiwać. Nie jest dobrze! W Częstochowie otwarcie mówi się o sporych apetytach na zwycięstwo w Warszawie. Ten rezultat dla Rakowa jest ważny nie tylko jako potwierdzenie swojego prymatu w naszej lidze. Piłkarze spod Jasnej Góry walczą o dużą premię, którą miejscowi działacze obiecali im za pierwsze miejsce. Sądzę, że sztab szkoleniowy do stolicy wyruszy mocno zdeterminowany. Trener Marek Papszun był kilkukrotnie kojarzony z „Czarnymi Koszulami”, a dla Przemysława Kostyka Macieja Sikorskiego mecz Polonii z Rakowem będzie swoistą podróżą sentymentalną. Nie trudno wykoncypować, że chęć pokazania się na „starych śmieciach” będą mieć także expoloniści Adam Czerkas Filip Kowalczyk, którzy opuszczali K6 w dość nieciekawych okolicznościach.

Sobotnie spotkanie z punktu widzenia sportowego jawi się więc arcyciekawie. Wizualizuję je sobie przede wszystkim jako walkę na śmierć i życie, choć potrafię też przyjąć dwa inne scenariusze. Pierwszy zakłada potyczkę doświadczonego i wyluzowanego lidera z wyczerpanym psychicznie zespołem, który niczym 300 Spartan skazany jest na finalne pożarcie oraz drugi, w którym mimo wszystko Raków do stolicy przyjedzie w celu przeglądu rezerwowych i młodzieżowców… O zwycięstwo może być ciężko, ale bez niego nasz los będzie przesądzony… Jeśli już przy tym jesteśmy to chyba warto zaznaczyć, że…

Jarosław Kotas i Wojciech Szymanek
Jarosław Kotas i Wojciech Szymanek (fot. Tadeusz Robaszyński-Janiec)

Los bywa przekorny! Przyszłość zawodników Szymanka pośrednio zależy od „kultowego” Jarosława Kotasa – trenera, przeciwko któremu „Szymek” debiutował jako szkoleniowiec Polonii. Kotas, który swoją postawą utarł nosa zgromadzonym w sali konferencyjnej przedstawicielom warszawskiego salonu, trzyma w naszej rozgrywce ważne karty i od niego w ostatniej kolejce II ligi będzie sporo zależało.

Wejherowianie zgromadzili do tej pory 38 oczek, ale przy zwycięstwach Polonii i Rozwoju, w lidze zabraknie tylko „Czarnych Koszul”. Fani z Warszawy muszą modlić się o to, aby „Gryfici” nie pozwolili Katowiczanom z nad morza Bałtyckiego wywieźć więcej niż jednego punktu. Tylko w takim układzie pod „kreską” spadkową finalnie pozostaną górnicy z Kopalni Wujek…

Poza nami toczy się też inna „promująca” nas gra, w której powtórzyć się może wariant dobrze znany na K6. W ligach wyższych toczy się walka o licencje dla Ruchu Chorzów, Stomilu Olsztyn i Bytovii Bytów. O los czternastokrotnego mistrza Polski jestem spokojny. Nie można mówić nigdy, ale przekonuje mnie argument naszego felietonisty Mountasa, w myśl którego spadek Ruchu do IV ligi nie wyjdzie na dobre miastu Chorzów, u którego „Niebiescy” zadłużeni są na sporo szmalcu. Politycznie i finansowo byłaby to dla miejscowych katastrofa… Dodatkowo Komisja Ligi raczej nie zdecyduje się na tak ostre potraktowanie tak lubianego na Śląsku klubu.

Większe szanse upatrywać można w biednym Stomilu i Bytovii, która w razie spadku powinna powrócić tam gdzie przez 90 procent swojej historii była, czyli lig okręgowych łamanych na klasę A. Dlatego też zwycięstwo w ostatnim spotkaniu musi być celem Polonii. Nie elegancko mi tak stawiać sprawę, ale rozchodzi się w końcu o naszą skórę. Zwycięstwo w końcowym rozrachunku będzie szalenie ważne.

Ultras Enigma wraca na stadion by wesprzeć piłkarzy swym fanatycznym dopingiem. Idea jest warta! Walczą o II ligę. Powinniśmy 2 czerwca znaleźć się na stadionie jak najliczniej i mimo wszelakich animozji na 90 minut skupić się na pokazaniu wszystkim, że Polonia nigdy nie zginie!

Ps. Trenerze Piotra Ćwika na mecz z Rakowem bym darował. Piotrek Kosiorowski nawet grając jedną nogą o kulach jest bardziej oczywistym wyborem. Serio!

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

58 thoughts on “Wygrać i liczyć na Gryfitów Kotasa

 1. Przypomnę tylko, że w tekstach, dotyczących szans na utrzymanie, za niezbędne uznałem wygranie z Rozwojem, Olimpią i Kotwicą. Gdyby ten warunek został spełniony, mielibyśmy już utrzymanie!
  Matematyczne szanse nadal są, ale ja już nie wierzę. Skoro w 3 meczach z rywalami w walce o utrzymanie wygraliśmy raz, to czemu mamy wygrać z najlepszą drużyną ligi.

 2. Muchomor
  Ująłeś sedno sprawy – sportowo nie wygraliśmy z zespołami które mieliśmy wyprzedzić. Pozostają już tylko pobożne życzenia – wiara czyni cuda – ale do niej też trzeba mieć jakąś postawę a z tym u nas krucho.

 3. Szkoda w ogóle gadać. Wszyscy mamy jeszcze w pamięci zapewnienia starego, że wiosna zawsze jest nasza, że zaatakujemy miejsca premiowane awansem i temu podobne brednie. Każdy, kto ma cień pojęcia o piłce, wskazywał, że dopóki tę drużynę trenuje synalek, nic z tego nie będzie. Podawaliśmy setki argumentów, ale wielki trener i fachowiec dalej twierdził swoje, a na tych, którzy mieli swoje zdanie, nasłał policję i prokuraturę. Tymczasem – niestety – okazuje się, że wiedza starszego pana o piłce nożnej jest taka, jak jego wiedza o inwestycjach – może i miała jakąś wartość dla amatorów z Cypru czterdzieści lat temu, ale się skończyła na powołaniu dla Sibika na mundial.

  Wystarczyło w końcówce wygrać z Rozwojem albo Kotwicą i bylibyśmy uratowani. Tymczasem oba mecze na remis, zresztą z Kotwicą podarowany przez sędziego. III liga za pasem. Oczekuję dymisji i odwrotu z klubu obu cwaniaczków bez pojęcia o piłce i deweloperce, kłamiących na każdym kroku, niszczących ponad stuletni klub i nasyłających na kibiców prokuraturę za pisanie prawdy. No i przydałby się felieton na stronie starego, jak to sędzia podyktował karnego z kapelusza, czym przedłużył nadzieje najsłabszego klubu w lidze na uratowanie ligowego bytu. Teoretyczne nadzieje oczywiście.

  1. Karny byl to po pierwsze a po drugie nikt nikomu nie broni wylozyc forsy. A jak nie ma kapitalu to sie nie narzeka skoro ktos placi. Ostatnio JW byl zly beeee niedobry i mu po firmie podobno ludzie biegali i chcieli wpierdol dac zamiast niczym „muzole przed szejkiem” walic poklony zeby nie sprzedawal krolowi albo zeby ratowal przed bankructwem po krolu. On sam powiedzial ze moze by uratowal gdyby nie wielcy medrcy ktorzy mu po firmie biegali i wyzywali.

   JW byl zly wiec IV liga potem III liga no i jest Engel ktory probuje II lige zrobic….. no ale Engel zly do niczego…. wiec bedzie B-klasa tym razem zamiast IV ligi jak znowu forsy zabraknie. No chyba ze mi eurojackpot za 1 miliard NOK wpadnie w piatek 😀 ale na to bym nieliczyl 😀

  2. XardasKSP, słyszałem, że młody jeszcze jesteś, wiec nie posądzałem Ciebie o sklerozę. Tobie się kompletnie popieprzyła sekwencja zdarzeń i piszesz w tej chwili kłamstwa, które mogą przyjąć, jako prawdę najmłodsi kibice Polonii. Przypominam, wiec – jak było?

   Ekscentryczny choleryk w butach z krokodylej skóry sprzedał Polonię Warszawa tłustej świni z Katowic, mając pełna świadomość, że klub zmieni nazwę na KP Katowice SSA i przeniesie się na Śląsk!!! Ten zły, złośliwy i mściwy budowlaniec postanowił wdepnąć w glebę i zrobić rzadką kupę na grobie 100-letniego klubu, którego kibice wielokrotnie skandowali jego nazwisko, a na oprawie meczowej na 100-lecie umieścili na ogromnej sektorówce jego podobiznę, jako jednej z legend klubu. I co mieli zrobić w tej sytuacji kibice? Pójść do niego z kwiatami? Klękając błagać go – o co błagać, zresztą, kiedy transakcja już była dokonana??? Czemu powtarzasz te horrendalne bzdury powtarzane przez krokodyla w celu usprawiedliwienia haniebnego dzieła zniszczenia klubu, a – to już moje domysły – zapewne również własnego sumienia, bo ten choleryk wie, że postąpił haniebnie i jeśli się gdzieś w nim tli jeszcze iskierka honoru, to na pewno źle się z tym czuje i będzie z tym musiał żyć do końca swoich dni.

   Nie powtarzaj, proszę, więcej tych bzdur. Nie gloryfikuj gościa, który na nas nasrał świadomie przenosząc coś, co jest nie do przeniesienia – naszą tożsamość, historię, krew powstańczą, która wsiąkła w glebę na której rośnie trawnik płyty stadionu do ogródka tłustego jegomościa na osiedlu domków jednorodzinnych w mieście Katowice.

   Kwiku, kasuj tego rodzaju kłamstwa.

   Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/klub-polonia-warszawa/news-kibice-polonii-nie-dopuscili-do-konferencji-wojciechowskiego,nId,623118#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  3. @Mountas: To, co pisze Xardas, to z reguły taka sama prawda jak to, że Franz miał strzelać do papieża 😉

   @Xardas: Nikt normalny nie wyłoży złotówki na klub, który jest kontrolowany przez notorycznego kłamcę z synem kryminalistą i trenerami od przestawiania pachołków. Nikt już się na kłamstwa starego nie nabierze.

   @Delfin: Przekaż tatusiowi, że nasyłanie na mnie policji i prokuratury nic nie da. Nadal będę pisał o twoich przestępstwach i łgarstwach papy 😉

  4. Xardas, idź do okulisty. Jaki karny???? Sędzia nam pomógł i to jak cholera. Karnego nie było. Trzeba być totalnym ignorantem zapatrzonym tylko we własny zespół, żeby tego nie widzieć. Trochę obiektywizmu człowieku.

  5. @Xardas niestety JW sprzedał Polonię wcześniej. Później był kabaret z Patrowiczem. JW nie oddał Polonii po proteście kibiców. On już nic nie zmienił!

  6. @Mountas: Mozesz pisac jak chcesz ale JW mowil ze chce wrocic w calej nowozytnej historii Polonii odkad wrocili po tych „40-latach” tylko JW wylozyl tyle forsy ze dal nadzieje ktora pogrzebal swoim debilizmem odnosnie trenerow. Wiedzac ze JW to choleryk i ze jest niestabilny kibice powinni czekac nawet po transakcji a noz cos mu sie we lbie odmieni i odkupi klub spowrotem….. A tak to jedyny czlowiek ktory mogl polozyc na stol wiekszy budzet niz ten CWKSu przepadl na zawsze i z tym marzenia o byciu lepszym od CWKSu na boisku.

   Tak czy inaczej Engel jest bo nie ma nikogo innego, przeciez nikt nie bronil kupic klubu zamiast Engela ale nikt niechcial i do dzis nikt niechce bo nie ma za co poprostu…

  7. Do tych wszystkich broniących Engela: juz samo to, ze grozi pozwami kibicom powinno wam dac do myślenia jakim jest człowiekiem.

  8. Zeby Engel byl nawet diablem z piekla rodem to jak nie ma nikogo innego kto ma z czego zaplacic no to kto zaplaci sie pytam? Nawet w B-klasie K6 bedzie kosztowalo od groma w utrzymaniu.

   @Kwikster: Ale JW to zmienny czlowiek sprzedal to sprzedal Polonie ale potem jak zobaczyl ze wygrywaja tak jak mu sie to marzylo to gdyby kibice niczym „muzole przed szejkiem” go prosili zamiast wyzywac to by moze odkupil spowrotem od krola albo jak juz krol bankrutowal przejalby Polonie zanim spadla do IV ligi sam tak mowil ze moglby to zrobic ale go kibice wnerwili.

   Rozumiem ze ludzie nienawidza JW ale dla dobra Polonii trzeba bylo wtedy mu wyslac druga ekipe proszaca i przepraszajaca za ta poprzednia wtedy kiedy powiedzial to co powiedzial. Moze byloby mu glupio powiedziec wtedy ze jednak nie mowil serio? JW jest szalony wiec wszystko bylo mozliwe.

   A chyba kazdy jest zgodny ze „diabel JW” lepszy niz „diabel Engel” bo chociaz by byla parodia w Ekstraklasie zamiast parodii w II lidze. Pozatym kto wie moze JW by se dal na luz widzac jak malo forsy bylo trzeba ze Stokowcem zeby byl wynik i by zostawil Stokowca? Kto to moze wiedziec…. nikt.

   Ale jedno jest pewne juz nigdy nie pojawi sie sponsor ktory bedzie mial tyle forsy ze jak bedzie mial kaprys to rzuci na stol wiecej niz budzet CWKSu.

  9. @XardasKSP Jak dla mnie to rozbiłeś bank tym wpisem:
   „ale potem jak zobaczyl ze wygrywaja tak jak mu sie to marzylo to gdyby kibice niczym „muzole przed szejkiem” go prosili zamiast wyzywac to by moze odkupil spowrotem od krola albo jak juz krol bankrutowal przejalby Polonie zanim spadla do IV ligi sam tak mowil ze moglby to zrobic ale go kibice wnerwili”.

   Często piszesz głupoty, ale dziś jesteś królem (szkoda, że Albania już zajęta).
   Tak, powinniśmy kajać się, przepraszać, całować krokodyle buty jaśniepana, na kolanach zapieprzać do siedziby JW, posypując głowy popiołem z jaśniepańskiego cygara. A na koniec Ty byś wystąpił na czoło tego zapłakanego pochodu i w ramach przebłagania bóstwa zrobił mu laskę.
   Radę ma dla Ciebie: jak będziesz szukał pracy w Warszawie, to nie produkuj żadnego CV, po prostu pozbieraj swoje wpisy na Dumie o JW, wydrukuj, zanieś mu i robota murowana. Bentleya będziesz mu pucował, potem może awansujesz na czyściciela basenu, kto wie, za parę lat może nawet psy mu będziesz wyprowadzał.
   Czasem myślę o Tobie z sympatią, że jesteś naiwny. Ale nie, jesteś głupi.

  10. Ty się jeszcze Xardas nie zorientowałeś, że Engel to golas? On nie ma żadnego hajsu. Cały czas podnosi kapitał spółki, czyli po prostu sprzedaje udziały za kasę na bieżące funkcjonowanie. To zbrodnia w świecie biznesu, a zarazem prymitywny sposób obchodzenia zabezpieczeń zrobionych po to, żeby tacy jak on nie zadłużali klubów. Nikt nie wie, co to za kasa i skąd się bierze, a więc nikt nie wie, co za ludzie przejmują powoli kontrolę nad klubem. Wszystko jest robione w wielkiej tajemnicy – sponsorzy-widma, jakaś dziedziczka z wielkim majątkiem, zapowiedzi wycofania się w grudniu, potem marcu, wreszcie czerwcu, jakieś prezentacje rysunków dziecka, które mają robić za projekt, jakiś tajemniczy inwestor, który wcale nie jest inwestorem i tak dalej. I za każdym razem, kiedy już myślę, że to jest dno, okazuje się, że tych dwóch geniuszy wymyśliło coś jeszcze głupszego. Jesteś chyba ostatnim, który łapie się na ich prymitywne oszustwa.

  11. @szklo: Pracy nie bede szukal w Warszawie bo nie mam ochoty pracowac za miske ryzu. Jakby JW placil 20 000 PLN netto co miesiac za polerowanie Bentleya to moze bym rozwazyl (tyle tutaj placa za prace normalna no ale trzeba mieszkac zagranica) a tak to w Norwegii za Polska minimalna krajowa to nawet BMW 7 sie nie wypoleruje od biedy moze za tyle umyja.

   A glupi to sa ludzie ktorzy teraz zamiast „zlego JW z forsa” maja „zlego Engela bez forsy”…. A marzy sie im zeby bylo w ogole bez klubu. Bo poco klub pilkarski narzekac mozna ze go nie ma w ogole rownie dobrze jak na to ze jest i zle gra i zly prezes i zle wszystko….. Czasem mi sie wydaje ze Polonia ma najwiecej narzekaczy ze wszystkich klubow w Polsce i narzekanie to podstawowa funkcja bycia kibicem Polonii….. Jasne trzeba cos zmienic ale kurde najpierw trzeba wiedziec co i jak. A nie ze nie wiemy co chcemy, nie wiemy jak to chcemy zrobic, nie mamy za co to zrobic ale na wszelki wypadek rozwalmy resztke ruiny a potem pomyslimy.

   @Sneer_LM: W takim razie co ci broni zastapic Engela w roli golasa i zalozyc spolke podpisac swoim imieniem i nazwiskiem (aka wezmiesz ryzyko prokuratora i scigania za dlugi) i bedziesz zbieral forse od sponsorow widm, dziedziczek i kogo tylko sie da. Ja sie nie lapie na oszustwa ja proponuje abys robil je lepiej od Engela skoro Engel to golas ale klub jest. A jak nie potrafisz to widocznie jestesmy skazani na Engela bo ktos musi zaplacic a on umie sprawic ze ten ktos jakos placi….

   Sprawa jest prosta forsy nie ma, a skoro nie ma to teraz trzeba sie zadowolic drobnymi od „zlego Engela” skoro grube banknoty od „zlego JW” sa juz nieaktualne.

  12. O JW nie ma sensu wspominać – sprzedał swoje zabawki.
   Nie jestem zadowolony z tego co się dzieje w klubie. Eksponowanie Juniora (jak jest taka konieczność to zawsze można znaleźć jakieś mniej rzucające się w oczy miejsce), brak polityki informacyjnej. Bez wiadomości z DS, nie byłoby wiadomo kto jest kontuzjowany, wykartkowany a z kim rozwiązano kontrakt.; o kadrze meczowej dowiadujemy się przed samym meczem. Mimo wszystko zadaję sobie pytanie, co by było, gdyby nie Engel i spółka. Czy była i jest alternatywa? Co do inwestycji – myślę, że jej przygotowywanie nie odbiega od średniej krajowej. Na ścianie wschodniej, gdzie mieszkam nie takie „cuda” przedstawia się i są zatwierdzane, ale niezbędne jest wsparcie miejscowych włodarzy, czego w naszym przypadku brak.
   Mówimy Engel, ale są jeszcze jakieś osoby w zarządzie i radzie nadzorczej. Czy coś robią, wypowiadają się, itp. czy tylko tzw. słupy?
   Natomiast niepokojące jest wspomnienie powyżej o prokuraturze i sprawie karnej, ale ze względu na brak wiedzy na ten temat, trudno komentować.
   Najważniejsze na dziś WYGRAĆ w sobotę. Lepiej rozwiązywać problemy na poziomie II ligi a nie III czy IV.

 4. Trochę dziwią mnie apele do trenera Kotasa. On przecież w każdym meczu robi co do niego należy, a że nie zawsze wychodzi? Taka jest piłka.
  A czy my robimy to co do nas należy? Prawie miesiąc spędziłem w szpitalu, oglądałem darmowe transmisje meczów Polonii i nie widziałem jeżdżenia na dupach od pierwszej do ostatniej minuty W KAŻDYM MECZU.
  Z Kotwicą to była padaka – sił brakło albo pomysłu – te durne wrzutki z bocznych sektorów to zgrana płyta.
  Na Raków trzeba wystawić 3 obrońców, duet Kosiorowski-Oświęcimka w środku Wierzbowski-Sauczek na lewej stronie Marczak po prawej od pierwszej minuty.
  Reszty nie zdradzę, aby nie ułatwiać przeciwnikom, ani nie utrudniać naszym zawodnikom.
  (Bo jeszcze posadzą ich na trybunach geniusze taktyki).

 5. Jak taki Engel zły to jaka te 2 lata temu była alternatywa? Jacyś odrzuceni bogaci sponsorzy czy inwestorzy ? Może miasto chciało pomóc? Nie mam żadnego interesu bronić Engela ale póki co to nie sądzę żeby na Polonii zrobić jakąś fortunę a i na to w przyszłości najbliższej się nie zanosi. Pozdr

  1. Przede wszystkim nie istnieje coś takiego jak „Engel”. Tak jak w przypadku drzwi czy spodni, tu również występuje wyłącznie liczba mnoga. Tata i synek. A jeśli pytasz jaka jest alternatywa, to –
   najprościej mówiąc – jest nią o jednego notorycznego kłamcę i jednego przestępcę w klubie mniej. Zatem alternatywą jest większa wiarygodność klubu.

  2. Ale kto bedzie placil za ta wiarygodnosc? I gdzie bedzie gral klub? W B-klasie?

  3. Lepiej w B-klasie niż nigdzie, bo tak si[ę ta historia skończy, jeśli Engele się stąd szybko nie zawiną.

  4. W B-klasie sie zawsze wystartuje na to jest czas pozatym kto zaplaci za K6 w B-klasie? Nie ma kto placic nie rozumiecie?

   Ja moge dac 1000 PLN ale kto wiecej tyle da co miesiac w sezonie? 10 osob? Tu by potrzeba klubu 1000ca dajacego po 1000 to by cos z tego bylo. Ale niestety nie ma tylu kibicow ktorzy tyle moga/chca dac…..

  5. Wszystko rozchodzi się o kasę. Jak się kasa skończy, to i się cała reszta się skończy… Myślcie biznesowo i długofalowo 😉

  6. No wlasnie czyli skoro nie mamy nawet 100 kibicow ktorzy sa w stanie placic po 1000 PLN miesiecznie to i nie mamy jak utrzymac druzyny. Wiec albo znajdziemy kogos innego kto bedzie nawet „goly” jak Engel ale bedzie potrafil pozyskiwac forse albo nie mamy wyboru.

   No chyba ze wedlug niektorych najlepiej calkiem zlikwidowac klub bo narzekac i tak bedzie mozna tym razem na to ze w ogole nie ma klubu….

  7. ŻADNEJ, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Po odejściu Engela Polonia przestanie istnieć, jako klub piłkarski i wtedy WSIubecja zza miedzy będzie miała szczególne powody do radości. To całe rozpisane na tym forum towarzystwo (część z nich to gówniarstwo) zupełnie nie rozumie otaczającej nas rzeczywistości, a zwłaszcza uwarunkowań oraz brudnych interesów rządzących w futbolu. Nie miejcie żadnych złudzeń nikt nam nie poda ręki. Co by nie mówić Engel senior to może nie człowiek instytucja, ale przynajmniej nazwisko.

 6. Tu nie chodzi o to, że Rozwój ma nie wygrać. raczej o to, by nasi wygrali z Rakowem. Częstochowa musiałaby olać nas, tak jak olali wcześniej Stalówkę. I to byłoby zagranie fair z ich strony, ale nie za bardzo w to wierzę. Remis, to wszystko co możemy ugrać. 1 punkt to będzie jednak za mało, bo Gryf za Polonię umierać nie będzie. Witaj III ligo niestety.

  1. Jeśli Rozwój i Kotwica przegra, to nam remis daje utrzymanie, ale nie oszukujmy się. Cuda będą się działy i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Tylko zwycięstwo daje szanse na cokolwiek!

 7. XardasKSP to kolejny przydupas engelos duet, albo młody, naiwny… nie zmienia to faktu, że wymiotuję, gdy czytam podobne brednie… prawda jest taka, że karma wraca… zawsze, a stary i synalek skrzywdzili wiele osób, najgorsze, że również te, które dzisiaj mogą zadecydować o losach Polonii… jeżeli nie spadniemy, na Konwiktorskiej nadal będzie pierdolnik a’la engels, marks i lenin (stary Jerzy, młody Jureczek i ten, który zawsze chce jak najlepiej dla Czarnych Koszul, a którego obaj wcześniej wymienieni wykorzystują jako parawan, czyli Pekin)… smutne to, niemniej prawdziwe..

  1. Xardas mieszka w Norwegii, ale bywa na K6. Stąd jego słaby ogląd i rozeznanie… Gorzej, że pojawiają się głosy tęsknoty za JW. Upadliśmy nisko skoro ludzie tak miło wspominają grabaża 🙁

  2. Grabazem byl krol i pilkarniki ktorzy specjalnie jeszcze 5-0 przyjeli zeby JW mocniej wnerwic i pokazac jak go olewaja (bo i tak zaplaci pensje, wiec sie wnerwil „i takiego wala” zaplace wykonal opcje tylko ze to zniszczylo Polonie przy okazji niestety) a w calej historii Polonii to nigdy poza czasem JW nie bylo budzetu ktory mogl rywalizowac z budzetem CWKS oraz jakiejs niklej nadzieji na wielka przyszlosc klubu.

   A skoro dzis jest Engel to co w tym dziwnego ze wspominamy ze JW byl stukniety ale chociaz mial forsy jak lodu. Wiec chyba lepiej niz Engel ktory tej forsy nie ma a cyrki odprawia.

  1. Dlatego piszę o zwycięstwie w meczu z Rakowem, a nie liczeniu na pozytywy po remisie z Medalikami 😛

 8. Cały sezon z premedytacją traciliśmy punkty które teraz są naszym być albo nie być. Mecz trzeba wybiegać ! Wygrać ! Strzelić bramkę (nawet jeśli w pierwszym kwadransie) dalej atakować bo u nas bronienie wyniku równa się stracie gola po jakimś farfoclu. Elbląg i cała reszta zapewne nam walki o utrzymanie nie ułatwią. Gniazdowy pewnie białej gorączki dostanie bo zaglądanie do telefonów i sprawdzanie wyników na bieżąco będzie nagminne.

 9. Kurcze a ja tez tesknie za JW.Za jego czasow mozna bylo realnie myslec o mistrzostwie Polski..i co ze byl cholerykiem…cos sie dzialo przynajmniej…chcial za szybko osiagnac sukces a byl bardzo niecierpliwy…nie wiem czemu go tak nienawidza…nie chcieli JW w Poloni i wszyscy krzyczeli jaki on zly to oddal Polonie krolowi i to on ja wykonczyl.. obserwując zachowania JW i znając jego temperament mógł zmienić zdanie uratować Polonie…ale tego sie nigdy nie dowiemyjak bylo i możemy tylko gdybać… jeśli chodzi o Engela to nie ma alternatywy dla niego…moglo byc gorzej…

 10. Nie jestem niczyim przydupasem, poprostu mam jedno pytanie: Kto zaplaci i nic wiecej.

  Jak Polonia ma zniknac to diabel z piekla jakby placil to bylby ok…. nawet zeby Kim Dzong Un placil to wazne zeby ktos placil.

  1. A co tu jest do rozumienia? Albo jest forsa albo jej nie ma, jakby byla to by Engela nie bylo….

  2. Nic. Idź do JW, cmoknij go w w tyłek i poproś o kasę. No idź, idź, przynajmniej nie będziemy czytać tu Twoich wiernopoddańczych hołdów dla niego.

  3. Jedna osoba niczego niezmieni zreszta teraz jest juz za pozno ciekawe czy kiedykolwiek ktokolwiek kto ma kapital bedzie chcial sponsorowac Polonie czy tez do konca swiata i dzien dluzej nie pokonamy CWKSu…..

  1. Wiem jak funkcjonuje spolka akcyjna z ograniczona odpowiedzialnoscia. Ale ktos jesli dziala z rozmyslem na szkode spolki i kredytorow (wierzyciele to sie w Polsce nazywa zapewne) to i tak jest odpowiedzialny.

   Tak czy inaczej nikt nikomu nie bronil zalozyc spolke w Polsce podobno nie jest 30 000 NOK tylko 500 000 PLN minimalny kapital zakladowy. Ale chyba tyle by sie dalo uzbierac skoro kazdy kibic bylby akcjonariuszem. Sam odrazu bym dal 5000 PLN…. ale to znowu by trzeba bylo 100 kibicow po tyle. Albo 1000 kibicow po 500 PLN ewentualnie jakis mix powyzszych opcji.

   No ale nikt tego niezorganizowal, kazdy mial swoja wizje kazdy wiedzial lepiej ale jak co do czego to sie okazalo ze nic niezrobiono wiec skonczylo sie jak zawsze i jest Engel. Za chwile Engela moze nie byc, no tylko ze co wtedy zrobimy? Zeby nie bylo tak ze wszyscy znowu beda narzekac teraz na to ze w ogole nie ma klubu.

  2. Dobrze Kwik napisał, poczytaj trochę zanim się zaczniesz mądrzyć. Zacznij od różnic między spółką akcyjną i **spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (tak, tak, to zupełnie co innego). Sprawdź też, kto ma prawa do herbu, nazwy, licencji, i kto kontroluje spółkę – zarząd czy
   udziałowcy/akcjonariusze. A jak już się naumiesz, zalicz wycieczkę do KRS i zobacz, kto kontroluje większość udziałów w Polonii. Ja byłem i wiem.

  3. Wlasnie popatrzylem na Polskie pomysly co do spolek, i teraz rozumiem jak wyglada szczyt biurokracji to w Norwegii to jest serio prosty system. Jakis geniusz to musial w Polsce wymyslic aby az tak wszystko pokrecic.

   Tak czy inaczej mozna zalozyc taka spolke na styl zachodni gdzie akcjonariusze glosuja na walnym zgromadzeniu. A prawa mozna odkupic. Przynajmniej to wszystko mozna bylo zrobic jak Polonia spadla do IV ligi… a teraz to sie zrobil kolejny bajzel tylko zamiast bogatego JW, jest „goly” Engel a cyrk taki sam albo gorszy (bo JW niewystawial trenera z zakazem).

  4. @Sneer_LM A byłbyś tak miły i przekazał tę informację (o akcjonariuszach)? Dane KRS są jawne, więc byłby to całkiem legalny dobry uczynek.

  5. @Hormizdas
   Mam informację ze stycznia. Daj adres, to Ci wyślę zdjęcia.

  6. @Sneer_LM
   Jest szansa bym też załapał się na ten przywiej czy to tylko dla wybranych? 🙂

 11. Rozumiem, że finansowanie spółki poprzez ciągłe podnoszenie jej kapitału nie jest najlepszym sposobem finansowania się, ale fakty są takie, że na dzień dzisiejszy są tacy, którzy te nowe akcje chcą obejmować i zespół funkcjonuje, mając jeden z wyższych budżetów w lidze. To, że są ludzie, którzy chcą te pieniądze płacić (co nie jest wcale takie oczywiste, niejeden zespół z pocałowaniem ręki przyjąłby nowych inwestorów, ale chętnych do wyłożenia kasy brak), to podejrzewam, zasługa Engela i jego kontaktów, pozycji, i jego obietnic przede wszystkim. Czy są to obietnice bez pokrycia? Ci, którzy dają pieniądze, najwyraźniej w nie (jeszcze) wierzą. Natomiast faktem jest, że mamy do czynienia z totalnym brakiem transparentności, jeśli chodzi o finansowanie klubu…

  1. „i jego obietnic przede wszystkim”

   Ano właśnie. Coś w zamian obiecał. Co? Ile to będzie kosztowało? Jakie postawią warunki, kiedy skończą się pomysły i stanie się jasne, że Engel nic na K6 nie zbuduje?

   Drodzy moi, i tak będziemy zaczynali od B-klasy, bo nikt normalny nie zapłaci 30 milionów za klub trzecioligowy. Im szybciej, tym lepiej.

  1. Działacze Stali Rzeszów to wybitne jednostki muszą być. Nie dość, że nie skumali, iż licencji kupić się nie da, to jeszcze chcą ją kupić od kogoś kto jej nie ma. Muszę ustalić no nich jakieś namiary, może kupią ode mnie Niderlandy.

  2. Boniek się dzisiaj wypowiedział, że oni zawsze pomagali Ruchowi i pomogą, ale pod warunkiem, że działacze Ruchu nie będą Bońka wqrwiać, jakimiś postulatami o powtórzenie meczu z Arką (bo, jeśli się powtórzy mecz Ruchu z Arką, to trzeba by było – o zgrozo! powtórzyć mecz Legii z Lechem w którym Hamalainen walnął bramę Legii ze spalonego).

   Coś tak czuję, że z tym Rakowem to wygrać trzeba, bo nosorożec za cholerę nie chce zdechnąć…

  1. Ciekawe czy to dobrze czy zle. Aka czy to zarzad chce spasc, czy moze trener z kims pogadal…..

Dodaj komentarz